Kaza sonrası rusça konuşmaya başlamak

Nikimnik

Kayıtlı Üye
Merhaba
Konuyu açtığım yer yanlışsa affola.Televizyonda bir programa çıkan bir kadın trafik kazasından sonrası türkçeyi tamamen unutmuş ve Rusça özbekçe karışık bir şekilde konuşmaya başlamış.Yabancılar gibi aksanla tek tük türkçe konuşabiliyor okuyamadıgı için çocuklarına derslerinde yardım edemiyor.Geçmişnde bu diller ile bagı olmamış bilmiyormuş normalde. İlginç geldi ve paylaşmak istedim.Sizlerin fikirleri nedir bu konu hakkında?

taroh

Kayıtlı Üye
bu olay bilimsel yönden bir araştırılmalı.beynin dil konuşma merkezinde bir sorun mu var.sonra metafiziksel olarak araştırılmalı.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Gördüm bu haberi.Yalnız bu konuda haberde de bir ekleme var.Bu kadın rusça konuşmuyor.Sadece türkçe aksan değişikliğine uğramış durumda.Bir Rus kişinin konuştuğu türkçe gibi olmuş dili kısaca.Bizimkilerde kadın rusça konuşuyor diyorlar haber değeri taşısın diye...Yoksa kadın türkçe takır takır konuşuyor yani.Röportaj yapılırken doktordu sanırım danıştıkları onunda söylediği yabancı dil konuşmadığı ,türkçe aksanın bozulduğu yönünde.Dünyadaki 61. vakaymış.Paranormal hiçbir yanı yok.Kadın 10 gün de yoğun bakımda kalmış.Tamamen beynin tepkisi ile alâkalı.

Darkon

Kayıtlı Üye
Evet ilginç gözüküyor ama basının aynı olayı mucize olarak defalarca sunmasıyla karşı karşıyayız. İnternette "Ksenoglosi" diye aratırsanız görürsünüz. Sadece aksan değişikliği değil direk hiç bilmediği dili konuşan kendi dilini konuşamayanlar da var. Bu ilk değil.

Nikimnik

Kayıtlı Üye
Gördüm bu haberi.Yalnız bu konuda haberde de bir ekleme var.Bu kadın rusça konuşmuyor.Sadece türkçe aksan değişikliğine uğramış durumda.Bir Rus kişinin konuştuğu türkçe gibi olmuş dili kısaca.Bizimkilerde kadın rusça konuşuyor diyorlar haber değeri taşısın diye...Yoksa kadın türkçe takır takır konuşuyor yani.Röportaj yapılırken doktordu sanırım danıştıkları onunda söylediği yabancı dil konuşmadığı ,türkçe aksanın bozulduğu yönünde.Dünyadaki 61. vakaymış.Paranormal hiçbir yanı yok.Kadın 10 gün de yoğun bakımda kalmış.Tamamen beynin tepkisi ile alâkalı.

Aynı haberdenmi bahsediyoruz emin degilim dogru aksan degisikligi ile tek tük türkçe konuşuyor fakat hiçbilmedigi rusça ve Özbek dilini bir arada kullanıyormuş konuşma esnasında. Zannediyorum program ameliyatı yapan doktora ulaşıp tekrar programa çıkaracak akşam bakabilme imkanım olursa paylaşırım yada sitede izleyen arkadaşlar olursa paylaşabilirler bizimle.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aynı haberdenmi bahsediyoruz emin degilim dogru aksan degisikligi ile tek tük türkçe konuşuyor fakat hiçbilmedigi rusça ve Özbek dilini bir arada kullanıyormuş konuşma esnasında. Zannediyorum program ameliyatı yapan doktora ulaşıp tekrar programa çıkaracak akşam bakabilme imkanım olursa paylaşırım yada sitede izleyen arkadaşlar olursa paylaşabilirler bizimle.
Dün gördüm akşam haberlerinde..Sizde bugün bunu sordunuz.Yüzde 99 aynı haberdir.