Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kalp Gözümü Açmak İsityorum

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Question Kalp Gözümü Açmak İsityorum

Ben Kalp Gözümü Açmaya Karar verdim.Ve kendimide bu duruma hazır istiyorum bunun için ne yapabilirim ?

Rep Puanı : 40654
    Ettiği Teşekkür
    532
    1.021 mesaja 3.312 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    259

Dalga geçmeyin burası ciddi bir sitedir diyeceğim de ancak ne yazık ki bunu içtenlikle söylediğinizi farkediyorum. Bu iş öyle şarkıcı olacağım sesimi açmaya karar verdim der gibi olmaz. Hazır olmadığınız buna hazırım istiyorum demenizden belli. Hazır falan olmadığınız gibi hazır olmanız için yıllarca çalışmanız gerekiyor. Hazır olduktan sonraki çalışmalar için de yine tonla yıl gerekiyor.
    Eğer gerçekten kararlı iseniz; meditasyon yapın önce nefesinizi açın. Her türlü nefes egzersizini kolaylıkla yapıyor hale gelin. Bunu da 3-5 yıl kadar yaptıktan sonra durugörünüzü açmaya çalışın. Açtıktan sonra -ki sizin için kaç yıl süreceğini bilemeyiz- tekrar sorun, geldiğiniz duruma göre yeni egzersizler vereyim.

3. 4 kişi origanum üyemize teşekkür etti:
    alexisis (07.10.2017), HeLga (07.10.2017), kayipruh (10.10.2017), Neptuns (09.10.2017)

Rep Puanı : 7
    Ettiği Teşekkür
    16
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    20

Bana göre bu her insanın kendi seviyesine bağlıdır diyebilir miyim sayın origanum?Tabi ki bu çok zor bir süreç fakat benim düşünceme göre bu insanın inancına ve bazı diğer etkenlere (sizin daha iyi bildiğiniz)bağlı.Doğru mudur acaba?

Rep Puanı : 40654
    Ettiği Teşekkür
    532
    1.021 mesaja 3.312 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    259

Aynen çok doğru.

6. origanum Üyemize teşekkür edenler:
    Eranor (07.10.2017)

Yer
    Batumi
    Rep Puanı : 133
    Ettiği Teşekkür
    282
    50 mesaja 62 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    15

Yaş kaç .....

SATRANÇTA PİYON OLMAYI SEVERİM OYUN BİTİNCE BARONDA AYNI KUTUYA GİRER PİYONDA

Rep Puanı : 51
    Ettiği Teşekkür
    2
    12 mesaja 25 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    14

Şöyle açıklayım bazı 3.gözü açık alimler zikir çektiklerinde biliyorsunuz cinler geliyor alim zikir çekerken başımı bile kaldıramıyorum diyordu uzun şaçlarını görüyorum o kadar korkunçki başımı kaldırıp yüzlerine bakamıyorum diyordu. Ki siz ilim seviyeniz bile belli değil 3. gözü açtıgında değil bakmak basını bile kaldırabilecenmi suretler boyut dısı olcak göreceğin herseyi o yüzden ilk defa göreceksin ne göreceğin konusunda akli melikelerin yeterli olmaya bilir. Sonuç olarak melikelerin dünya içi ile sınırlı. Umarım bunları düşünmüşsündür.

9. 2 kişi jensına üyemize teşekkür etti:
    Neptuns (09.10.2017), Pofuduk Kartal (11.12.2017)

Rep Puanı : 95
    Ettiği Teşekkür
    63
    35 mesaja 47 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı jensına Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle açıklayım bazı 3.gözü açık alimler zikir çektiklerinde biliyorsunuz cinler geliyor alim zikir çekerken başımı bile kaldıramıyorum diyordu uzun şaçlarını görüyorum o kadar korkunçki başımı kaldırıp yüzlerine bakamıyorum diyordu. Ki siz ilim seviyeniz bile belli değil 3. gözü açtıgında değil bakmak basını bile kaldırabilecenmi suretler boyut dısı olcak göreceğin herseyi o yüzden ilk defa göreceksin ne göreceğin konusunda akli melikelerin yeterli olmaya bilir. Sonuç olarak melikelerin dünya içi ile sınırlı. Umarım bunları düşünmüşsündür.
    Aynen öyle açtıktan sonra kaldırabilcekmisiniz o hali ? Kalp gözümü açtım herşeyi bilirim diye heveslenmeyin herkesin maneviyatı kaldırmaz. Siz bir hadim sesi duyun aklınız gider bukadar üstü kapalı diyorum.

11. Neptuns Üyemize teşekkür edenler:
    Pofuduk Kartal (11.12.2017)

Yer
    esfel-i safiliyn
    Rep Puanı : 65
    Ettiği Teşekkür
    0
    14 mesaja 32 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    12

Nakşi ya da kadiri tarikatına gir, ders al. bir müddet sonra ilerledikçe keşfin açılacaktır. senin kalb gözü dediğin şey, seyri sulukte keşfin açılması diye adlandırılır. bu da senin ağzından çıktığı kadar kolay bişey değildir, düşünsene insanların kalbinden geçenleri görebiliyorsun, kabirdekilerin ruhlarıyla görüşebiliyorsun, bütün bunlar herkesin taşıyamayacağı kadar ağır sorumluluk ifade eder. mürşidin senin manevi kabileyetine göre zamanı geldiğinde müdahale ederek keşfini açabilir ama bu da kalbteki kibir, riya, gurur vs kötü hasletlerden kurtulmayı gerektiren uzun bir süreçtir. ya da mürşide gerek yok dersen erbaini idrisiyyede bazı zikirler var günde 10000 kere okursan bir müddet sonra keşfin açılır diyor, istersen deneyebilirsin ama bu herkesin tahammül edebileceği bişey değil bence, mürşidsiz bu iş benim için imkansız görünüyor, tarikat ehli keşfi açılıp daha sonra kapanan kişinin durumunu gökyüzünden yere düşüp çakılanın durumuna benzetirler, yani iş keşfin açılmasıyla bitmiyor onu taşıyabilmen gerekir aksi halde kötü hallerin yüzünden kapanırsa kör kalmış gibi olursun, bundan sonra da muhtemelen kafayı sıyırırsın, dikkatli olmak lazım, insanın ne istediğini iyi bilmesi gerekiyor.

USULÜ ZAYİ EDEN VUSÜLDEN MAHRUMDUR DEDİLER...

13. 2 kişi Layetecezza üyemize teşekkür etti:
    origanum (09.10.2017), Pofuduk Kartal (11.12.2017)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)