Kalp Gözümü Açmak İsityorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dolunays

Moderator
Ben Kalp Gözümü Açmaya Karar verdim.Ve kendimide bu duruma hazır istiyorum bunun için ne yapabilirim ?

origanum

Yönetici
Dalga geçmeyin burası ciddi bir sitedir diyeceğim de ancak ne yazık ki bunu içtenlikle söylediğinizi farkediyorum. Bu iş öyle şarkıcı olacağım sesimi açmaya karar verdim der gibi olmaz. Hazır olmadığınız buna hazırım istiyorum demenizden belli. Hazır falan olmadığınız gibi hazır olmanız için yıllarca çalışmanız gerekiyor. Hazır olduktan sonraki çalışmalar için de yine tonla yıl gerekiyor.
Eğer gerçekten kararlı iseniz; meditasyon yapın önce nefesinizi açın. Her türlü nefes egzersizini kolaylıkla yapıyor hale gelin. Bunu da 3-5 yıl kadar yaptıktan sonra durugörünüzü açmaya çalışın. Açtıktan sonra -ki sizin için kaç yıl süreceğini bilemeyiz- tekrar sorun, geldiğiniz duruma göre yeni egzersizler vereyim.

Eranor

Kayıtlı Üye
Bana göre bu her insanın kendi seviyesine bağlıdır diyebilir miyim sayın origanum?Tabi ki bu çok zor bir süreç fakat benim düşünceme göre bu insanın inancına ve bazı diğer etkenlere (sizin daha iyi bildiğiniz)bağlı.Doğru mudur acaba?

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Yaş kaç .....:rockon:

jensına

Kayıtlı Üye
Şöyle açıklayım bazı 3.gözü açık alimler zikir çektiklerinde biliyorsunuz cinler geliyor alim zikir çekerken başımı bile kaldıramıyorum diyordu uzun şaçlarını görüyorum o kadar korkunçki başımı kaldırıp yüzlerine bakamıyorum diyordu. Ki siz ilim seviyeniz bile belli değil 3. gözü açtıgında değil bakmak basını bile kaldırabilecenmi suretler boyut dısı olcak göreceğin herseyi o yüzden ilk defa göreceksin ne göreceğin konusunda akli melikelerin yeterli olmaya bilir. Sonuç olarak melikelerin dünya içi ile sınırlı. Umarım bunları düşünmüşsündür.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Şöyle açıklayım bazı 3.gözü açık alimler zikir çektiklerinde biliyorsunuz cinler geliyor alim zikir çekerken başımı bile kaldıramıyorum diyordu uzun şaçlarını görüyorum o kadar korkunçki başımı kaldırıp yüzlerine bakamıyorum diyordu. Ki siz ilim seviyeniz bile belli değil 3. gözü açtıgında değil bakmak basını bile kaldırabilecenmi suretler boyut dısı olcak göreceğin herseyi o yüzden ilk defa göreceksin ne göreceğin konusunda akli melikelerin yeterli olmaya bilir. Sonuç olarak melikelerin dünya içi ile sınırlı. Umarım bunları düşünmüşsündür.
Aynen öyle açtıktan sonra kaldırabilcekmisiniz o hali ? Kalp gözümü açtım herşeyi bilirim diye heveslenmeyin herkesin maneviyatı kaldırmaz. Siz bir hadim sesi duyun aklınız gider bukadar üstü kapalı diyorum.

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
Nakşi ya da kadiri tarikatına gir, ders al. bir müddet sonra ilerledikçe keşfin açılacaktır. senin kalb gözü dediğin şey, seyri sulukte keşfin açılması diye adlandırılır. bu da senin ağzından çıktığı kadar kolay bişey değildir, düşünsene insanların kalbinden geçenleri görebiliyorsun, kabirdekilerin ruhlarıyla görüşebiliyorsun, bütün bunlar herkesin taşıyamayacağı kadar ağır sorumluluk ifade eder. mürşidin senin manevi kabileyetine göre zamanı geldiğinde müdahale ederek keşfini açabilir ama bu da kalbteki kibir, riya, gurur vs kötü hasletlerden kurtulmayı gerektiren uzun bir süreçtir. ya da mürşide gerek yok dersen erbaini idrisiyyede bazı zikirler var günde 10000 kere okursan bir müddet sonra keşfin açılır diyor, istersen deneyebilirsin ama bu herkesin tahammül edebileceği bişey değil bence, mürşidsiz bu iş benim için imkansız görünüyor, tarikat ehli keşfi açılıp daha sonra kapanan kişinin durumunu gökyüzünden yere düşüp çakılanın durumuna benzetirler, yani iş keşfin açılmasıyla bitmiyor onu taşıyabilmen gerekir aksi halde kötü hallerin yüzünden kapanırsa kör kalmış gibi olursun, bundan sonra da muhtemelen kafayı sıyırırsın, dikkatli olmak lazım, insanın ne istediğini iyi bilmesi gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...