altıncı his hk.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 56746
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 56746

gününüz güzel geçsin. dün itibariyle altıncı his, üçüncü göz hakkında bir sürü yazı okudum forumda, bugün itibariyle de sorguladığım, şaşırdığım iki olay yaşadım: bu sabah zeytin, peynir, reçel yerine tarhana çorbası içmek istedi canım ve anneme "çorba ısıtır mısın?" dedim. ısıttı, içtim. sonra "çay içer misin, içerde mi içeceksin" dedi "yok burada içeceğim" dedim mutfakta kaldım. normalde yemekle işim bitince çayımı odamda içmeyi severim. sonra annem çayımı doldurdu, o esnada kapı çaldı ve komşumuz geldi. annem ona da çorba içer misin diye sordu e hadi içeyim dedi. yani çorbadan o da nasiplendi. acaba bunda altıncı hissin rolü nedir? belki de saçmalıyorum ama kendimde bir ışık görmek istiyorum devam etmek adına, teşekkür ederim.

Rhaenys

Kayıtlı Üye
Okudum ve nasıl bir mantıkla bu sıradan gündelik olayı 6.hisse bağladınız merak ettim ;)

origanum

Yönetici
Nasıl kibarca, kırmadan yazarım diye düşündüm ancak bulamıyorum. Değil ışık zerresi, karanlığın ortasındasınız, hatta kara delik.
Ne alaka 6. his? Okuyanların beyni yanmıştır, yazık millete.
Her gün baklava börek bile yenmez diye bir atasözümüz var, ne anlatır? Sizin gibi her gün aynı şeyi yemekten içi bayılanların alternatifi olduğunu. İnsanlar robot değildir sürekli aynı şeyi yapmazlar, ne olmuş oda ya da mutfak mekanı değişti ise, sanki Everestin tepesinde manzara seyrederken içtiniz o çayı da farklı birşeymiş gibi anlatıyorsunuz. Geleneklerimize göre bir yemek üstüne misafir gelirse başımızın üstünde yeri vardır, Allah ne verdi ise ikram ederiz, paylaşırız, siz höpür höpür içerken öyle baksın mı misafir, anneniz elbette soracak, ikram edecek. Başka türlüsü ayıp sayılır.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...