Karabasan Bana Bağırdı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hesperos

Kayıtlı Üye
saat 14:15 civarında uykudan uyandım ondan öncesinde uyanıktım ama kalkmak için kendime gelmeye çalışıyordum sol tarafıma doğru döndüm üstüme ağırlık çöktü karabasanın geldiğini anladım kendimi çok olmasada kıpırtada kıpırtada karabasandan 2 kere kurtuldum 3üncüde karşı koymadım ve yüzüme doğru bana bağırdı korkudan gözlerimi açamadım sanırım bende bağırdım ama ruhsal olarak çünkü bağırdığımı biliyorum ama sesim çıkmadı çok garip bir durumdu paylaşmak istedim yorumlarınızı bekliyorum

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Sende gececisin sanırım.Gece gelemeyince gündüz yakalamış ondan kızmış sana :D
Şaka bir yana ,bende de arada bir olurdu .Uzun zamandır olmuyor sırtüstü yatınca çok sık oluyordu yada yüzüstü şekilde bile olsa olurdu.Ama hiç görmedim yada ses olarak işitmedim.Umarım da öyle bir şeyde yaşamam. Sende benim gibi yap bir yastığa sarıl yan yatarak uyu.

NoRules

Kayıtlı Üye
bu olayın, esasında uyku felci olduğunu okumuştum. Belki sen de denk gelmişsindir. Şimdi düşünüyorum da, bütün bunlar tek başına bir insanın bilinçaltındaki dışa vurumlar değildir sanıyorum. Yoksa gerçekten bir varlıktan mı söz ediyoruz?

eletan

Kayıtlı Üye
Halk içinde "karabasan" diye anılan durum tamamen bilimseldir. Beynimiz uyku fazına geçerken vücudumuzdaki kaslara emir göndermeyi bırakır. Bazı zamanlar beynimiz uyanır fakat vücuda sinyalleri geç gönderir ve bu durum da geçici bir uyku felcine yol açar. Yani anlayacağınız, mistik varlıkların sizi korkutma gibi bir dertleri yok, buradaki mesele tamamen beyninizde. Karabasan diye bir varlık yoktur, tamamen halk arasında adı geçen bir hurafedir ve bu hurafe de bilim tarafından yıkılmıştır.

ptaah

Kayıtlı Üye
Karabasan hakkında deneyimlerim :Aşırı korkma ,melankoli ,cinsel arzu durumlarımda üzerimde siyah bir varlığın geldiğine bir kaç kere şahit olmuşumdur.

O günlerden beri negatif duygularımı içselleştirmem.

NoRules

Kayıtlı Üye
Halk içinde "karabasan" diye anılan durum tamamen bilimseldir. Beynimiz uyku fazına geçerken vücudumuzdaki kaslara emir göndermeyi bırakır. Bazı zamanlar beynimiz uyanır fakat vücuda sinyalleri geç gönderir ve bu durum da geçici bir uyku felcine yol açar. Yani anlayacağınız, mistik varlıkların sizi korkutma gibi bir dertleri yok, buradaki mesele tamamen beyninizde. Karabasan diye bir varlık yoktur, tamamen halk arasında adı geçen bir hurafedir ve bu hurafe de bilim tarafından yıkılmıştır.

Bilime güvenim ve inancım kısıtlıdır. Dogmatik bilim diye bir şey var sonuçta, hurafeler gibi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...