Piramit işçisinin günlüğü bulundu

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Piramitlerin inşasında çalışan işçinin günlüğü bulundu. 'Piramitler nasıl yapıldı?' sorusu yanıtlandı.

Bugüne kadar hakkında birçok teorinin geliştirildiği ‘piramitler nasıl yapılabildi’ sorusunun cevabı bulundu. 170 bin ton kayanın Nil Nehri’nde, bir kanal üzerinden sandallarla taşındığı ortaya çıktı.

Hürriyet’in haberine göre, Mısır’daki en büyük piramit olan Keops Piramidi’nin yapımında taşların nasıl taşındığına dair yeni bilgilere ulaşıldı. Bugüne kadar bu gizemle ilgili ‘uzaylı yardımı’ da dahil pek çok teori ortaya atılsa da, ‘gerçek detaylar’, piramitlerin yapımında üst düzey sorumluluk almış ‘Merer’ isimli bir Mısırlının günlüklerinde ortaya çıktı.

170 BİN TON KAYA 800 KM’DEN TAŞINDI

Yaklaşık 3 bin yıllık bu günlükler, tam 2 buçuk tonluk dev kireçtaşı ve granit blokların, Nil Nehri üzerinden tahta sandallarla nasıl piramidin yapıldığı bölgeye taşındığını anlatıyor. Sandallar iplerle birbirine bağlanırken, eski Mısırlı mühendislerin de geçiş için Nil kıyısındaki bir limandan piramidin inşa edileceği Gize’ye doğru kanal açtığından bahsediliyor.

Dev taşlar bu sayede 800 km öteden su üzerinde getirildi. Bunda binlerce işçi görev alırken, toplam 170 bin ton kaya taşınmış oldu. Arkeolog Mark Lehner, söz konusu kanalın taslağını çıkardıklarını anlattı.

orhanonur

Kayıtlı Üye
insanlara piramitlerin uzaylıların yaptığı anlatılmıştı. bu günlükler bir çok fantastik masalların, henüz keşfedilmemiş ama o zamanlar olduğuna inanılan ileri teknolojinin aslında olmadığını göstermiş oluyor.

NoRules

Kayıtlı Üye
insanlara piramitlerin uzaylıların yaptığı anlatılmıştı. bu günlükler bir çok fantastik masalların, henüz keşfedilmemiş ama o zamanlar olduğuna inanılan ileri teknolojinin aslında olmadığını göstermiş oluyor.

Sen de inanıyor musun yani bu senaryoya?

düpedüz yalan bence. Arkadaş, bir düşünelim mantıklıca. 170 tonluk yüzlerce kaya, sandallarla nehirden geçirilecek de getirilip bir sürü ince hesabın ardından üst üste konulacak. Anlatılması bile bu kadar zor iken, nasıl olur da böyle basit bir -sözde- açıklamaya inanılır? Bana kalırsa bir saptırma ki, büyük bir saptırma. Teknolojiyi bilmem ama en azından bu kadar basit olamaz. Günlüğün uydurma olduğu kanaatindeyim.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Uzaylı değil emek işiymiş.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Tabi ki uzaylı falan değil yeterli insan gücü ve zeka birleşince ortaya böyle bir sonuç çıkmış.Zaten abartıldığı gibi yapılması imkansız olan bir yapı değil sadece çokça zaman alan bir yapı ...

Ü

Üye silindi 58480

Sahsen isbirligi yapilirken ifritlerin de kullanildigini dusunuyorum.

Hz. Suleyman`in ifritleri madde nakli yapabiliyor, cinlerinden bir grup ise binalar bile yapiyorlar. Simdi cin bina nasil yapsin ? demek ki maddenin icine girebilir kaldirac gorevi gorebilir olmalidir.

Firavunlarin buyuk bir kismi ise zaten tanri oldugunu idia etmistir. Elbette bir dayanaklari olmadir bunun icin. Bilgiye, leduni sirlara mashar olmalidirlar. Iblislerle, ifritlerle senkronize olmus olmalidirlar.

Tas bloklar tek tek ust uste ifritler tarafindan kondu demiyorum cunku kolelerin calismis oldugu asikardir. Ancak 100 bin tonluk bir agirlik cok buyuk ihtimalle bin tonluk bir enerji sarfiyatina indirgenmis olabilir. Cinler baska turlu insaat icligine katkida bulunamaz. Yuku paylasmis olmalidirlar.

Cocukken okulda Kadriye diye bir kiz vardi. Gozleri faltasi gibiydi. Bize cocuk oyunu gibi gelse de kiz basit basit buyuler yapardi oyun amacli olarak. Roman kokenliydiler annesi buyucuydu aleni olarak. Cocuktuk CHP donemiydi. Bu konular onemsenmiyordu. Bi keresinde elimi duvara koydum ve kiz bi okuma yapti elimi duvardan geri cekemedim. Yapisti resmen. kendimi geri attim yere dusmek sureti ile ama elim hala duvara yapisik haldeydi. Psikolojik sartlanma degildi cunku elim duvarda salincak gibi sallanmaya basladim ama kurtaramadim elimi. OGretmen gelince elim serbest kaldi. Kizin `hiiiii` diye bir baskin yemis edasi hala aklimda. Spiderman gibi duvara yapismak nasil olur 7 yasinda gordum yani.

Simdi cinler ve tilsimlar maddelerin itim, cekim, kaldirma vs kuvvetlerini degistirebiliyorlar. Piramitlerde de kullanilmis olmalilar.

Sihirli asa

Kayıtlı Üye
Sahsen isbirligi yapilirken ifritlerin de kullanildigini dusunuyorum.

Hz. Suleyman`in ifritleri madde nakli yapabiliyor, cinlerinden bir grup ise binalar bile yapiyorlar. Simdi cin bina nasil yapsin ? demek ki maddenin icine girebilir kaldirac gorevi gorebilir olmalidir.

Firavunlarin buyuk bir kismi ise zaten tanri oldugunu idia etmistir. Elbette bir dayanaklari olmadir bunun icin. Bilgiye, leduni sirlara mashar olmalidirlar. Iblislerle, ifritlerle senkronize olmus olmalidirlar.

Tas bloklar tek tek ust uste ifritler tarafindan kondu demiyorum cunku kolelerin calismis oldugu asikardir. Ancak 100 bin tonluk bir agirlik cok buyuk ihtimalle bin tonluk bir enerji sarfiyatina indirgenmis olabilir. Cinler baska turlu insaat icligine katkida bulunamaz. Yuku paylasmis olmalidirlar.

Cocukken okulda Kadriye diye bir kiz vardi. Gozleri faltasi gibiydi. Bize cocuk oyunu gibi gelse de kiz basit basit buyuler yapardi oyun amacli olarak. Roman kokenliydiler annesi buyucuydu aleni olarak. Cocuktuk CHP donemiydi. Bu konular onemsenmiyordu. Bi keresinde elimi duvara koydum ve kiz bi okuma yapti elimi duvardan geri cekemedim. Yapisti resmen. kendimi geri attim yere dusmek sureti ile ama elim hala duvara yapisik haldeydi. Psikolojik sartlanma degildi cunku elim duvarda salincak gibi sallanmaya basladim ama kurtaramadim elimi. OGretmen gelince elim serbest kaldi. Kizin `hiiiii` diye bir baskin yemis edasi hala aklimda. Spiderman gibi duvara yapismak nasil olur 7 yasinda gordum yani.

Simdi cinler ve tilsimlar maddelerin itim, cekim, kaldirma vs kuvvetlerini degistirebiliyorlar. Piramitlerde de kullanilmis olmalilar.
Yaşadığın olay gerçekten çok ilginç romanların bazıları büyü ve falcılıkla uğraşıyorlar Benim ablam da falcıya gitmişti hayatının her anını bilmiş diyebilirim

utku

Kayıtlı Üye
İçinde 170 bin tonluk kaya bloğu bulunmakta iken sandal nasıl batmamış??

Creative34

Kayıtlı Üye
Günümüzdeki bina yapımları düşünüyorum kaldıraçlı vinçlerle yapılıyor geriye mantıklı varsayım bu yapılar dünya dışı bizden daha gelişmiş uygarlıklar yaptı insan üstü çaba birde elektrik üretme tesisi gibi artı 3 göz sembol ediyor üstüne tonla teorı üretilecek bir konu olağanüstü matematik yapılmış bu uygarlık şimdiki Mısır olamaz sümer Mısır tarihi mercek altına alınmalı giz var

Ü

Üye silindi 58480

Tarihi bir laf birakiyorum musadenizle gizlimabet`e;
Insallah benden once soylenmemistir : ) :

``Piramitlerin nasil yapilmis olabileceklerinin teorilerini gelistirmeye calismak, piramitlerin kendilerinden daha mi guzel ne ? `` : ))

imza
Dennise

mabedist

Kayıtlı Üye
Sen de inanıyor musun yani bu senaryoya?

düpedüz yalan bence. Arkadaş, bir düşünelim mantıklıca. 170 tonluk yüzlerce kaya, sandallarla nehirden geçirilecek de getirilip bir sürü ince hesabın ardından üst üste konulacak. Anlatılması bile bu kadar zor iken, nasıl olur da böyle basit bir -sözde- açıklamaya inanılır? Bana kalırsa bir saptırma ki, büyük bir saptırma. Teknolojiyi bilmem ama en azından bu kadar basit olamaz. Günlüğün uydurma olduğu kanaatindeyim.
Basit makinelerin gücünü bilmiyorsunuz.
Bu videoda şahıs 20 tonluk taşları basit makineyle döndürebiliyor ve hareket ettirebiliyor. Hatta ileri alırsanız koskoca bir ahırın bir döndürülebildiğine de şahit oluyorsunuz.

Fantastik açıklamalara inanmaya çok meraklıyız, ama gerçekçi düşünürsek daha basit açıklamalar olduğunu görürüz.