Tarsus Kazısı - Neler Oluyor Sizce?

bauwerax

Kayıtlı Üye
İş
Hayal Taciri
Öncelikle selamlar,

Son zamanlarda çok ilginç bir olay gündemde fakat bu gündemdeki olay medya tarafından yansıtılmıyor.Türkiye'nin bir çok yerinden tarsus hava sahasına uçaklar geçiyor ve yaşadıgım lokasyonda da son zamanlarda hava trafik kontrolüne baktıgımda bir çok numarası gizlenmiş uçaklar tarsus sahasında kol geziyor.Bununla birlikte Tarsus'ta bir kazı olduğu söyleniyor ve bir çok Amerikan bilim adamlarının kazıya katıldıgı ve radrasyon kıyafetleri giyildiği mahalle sakinleri tarafından bilgi şeklinde aktarıldı.

Bir çok teoriler mevcut.Bu konuda bilginiz var mı? veyahutta teorileriniz?

[video=youtube;wGSS68ZvS-o]https://www.youtube.com/watch?v=wGSS68ZvS-o[/video]​

acid

Kayıtlı Üye
Bu kazı yanlış hatırlamıyorsam Nisan ya da Mayıs ayından beri devam ediyor. Öncesinde çalışmalar varsa bilemem. Medya bunu fazlasıyla yansıttı ilk dönemlerde. Milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri halkın talebi, yerleşim yerinde geniş güvenlik önlemlerinin verdiği rahatsızlık üzerine kazının yapıldığı yerleşim alanına gitti. Ancak onlara da bilgi verilmedi. Önlemler ise daha az dikkat çekecek düzeye getirildi. Bahsettiğim aylardaki haberleri incelerseniz aktarılan fotoğrafları göreceksiniz. Dışarıdan tek bilinen çalışmaların gizlilik içinde yürütüldüğü. Hiçbir bilgi alınamayınca haber yapılması da biraz anlamsız hale geldi medya için.
Pek çok teori üretildi bu konuda ama Tarsus denince benim aklıma nedense uç şeyler geliyor. Askeri, arkeolojik nitelikli çalışmalar olabilir. Eğer araştırılan şey çok önemli ya da özelse gizlilik normaldir. Bölgeyi daha iyi bilenler daha net teoriler yürütebilir ancak farklı yöntemler kullanmadan bu kazının sebebinin öğrenilebileceğini sanmıyorum.

Konuyu UFO'lar başlığı altında açmışsınız ancak benim tahminim, özel arkeolojik bir araştırma ya da askeri bir kazı olabileceği yönünde. Olay ilk patlak verdiğinde seri katil teorisi üzerine yoğunlaşanlar bile olmuştu.

bauwerax

Kayıtlı Üye
İş
Hayal Taciri
Hiç TV izlemediğimden dolayı medyanın bu konu üzerinde ilk başta bu kadar üstüne düştüğünü bilmiyordum, sizden öğrenmiş oldum.Ancak arkeolojik bir araştırma için bu kadar teferruatlı MİT'in içinde de bulundugu bu kadar gizlilikle yönetilen bir şeyin arkeolojik araştırma olacağını sanmıyorum fakat bu tahmininiz yinede doğru olabilir.Tarsus'a biraz daha bakınca tarih bakımından zengin bir bölge olduğunun kanaatine vardım.Bu'da demek olabilir ki; mevcut ülkenin çıkarları için yapılan bu araştırmada belkide bu kazı içersinde 60 tonluk gibisinden(durumun ciddiyeti için abartı katıyorum) bir altın cevherleri bulunmuş olabilir mi?
Sonuçta bu olayın başlangıcının definecilikten ve sonrasında bu define uğurunda işlenen cinayete bakacak olursak; burada potansiyel bir durum beliriyor.Ki, böyle bir teorimizde dediğim gibi büyük bir altın ele geçirildiyse bu ülkenin ekonomisi için kullanılabilir mi?
Gayet mantıklı geliyor aslında.
Düşünsenize; bir ülke yönetiyorsunuz, rastgele bir araştırma veya az buçuk bir bilgiyle gelen bir istek ile bir yeri kazıyorsunuz ve bir ülkenin ekonomisini uçuracak bir şey biliyorsunuz.Eh, heralde bende ne kadar devlet personeli(mit,özel harekat,polis etc.) varsa oraya toplardım. :D

acid

Kayıtlı Üye
Ne için olduğunun açıklanması zor ya da riskli bir araştırma olduğunu düşünüyorum. Teoriler üzerinden gideceksek bu eski bir İncil dahi olabilir. Ki bölgenin bu konularda sicili epey kabarık. Ki ülkemizde askeri bölgelerde yürütülen arkeolojik kazılarla ilgili de açıklama yapılmıyor. Ki bunlardan birisi annemlere biraz kalan arazinin üzerinde olduğundan doğrudan bilgi sahibiyim.

Türkiye'de işlerin biraz daha farklı yürüyebildiğini belirtmek gerekiyor. Ve konuyu hatırlamak için tekrar baktığımda ulaştığım ayrıntı şu tarihi eser kaçakçılığı, bununla bağlantılı bir polis memurunun da öldürüldüğü seri cinayetlerden, mağdur bir ailenin pek çok yere başvurmasından bahsediliyor. Tamamen insan gücüyle yürütüldüğü görülen bu kazıda oldukça "hassas" şeylerin arandığı da belli. Konunun sapmasını istemiyorum ancak Türkiye'de daha önce askeri ya da istihbari nitelikli buna benzer özel kazılar yapıldı. Ancak Tarsus'taki olay sanki hepsini bir arada taşıyor. Yanlış hatırlamıyorsam o bölgede lahitler de bulunuyor. Çıkacak şeylerden emin değilseniz herkesin görmesini engellemelisiniz :) Bu her zaman geçerli olan bir kuraldır :) Hele ki korunması, saklanması gereken bir şeylerle karşılaşabileceğinizi düşünüyorsanız.

Anadolu coğrafyası bu konuda çok hassas ve riskli bir yer. Yanlış benzetmelerde bulunmak istemeden belirtmek gerekirse pek çok din için çok önemli olan, tepki çekecek bulgulara dahi ulaşabilirsiniz. O yüzden bu konuyu çok uç komplo teorilerinden uzak durarak, yakın bölgelerdeki benzer araştırmaları, eski bulguları araştırarak değerlendirmek gerekiyor. Komplo teorileri benim neredeyse mesleğim sayılıyor ancak mabet bu konuda beni dizginledi.

NoRules

Kayıtlı Üye
radyasyondan koruyucu kıyafetler mi? Sadece bir incil veya bir takım tarihi kalıntıların araştırılması için mi? Yapmayın, bu inandırıcı geldi mi gerçekten? Altında başka bir şey olmalı. Yani sıra dışı bir bulgu söz konusu -veya izi sürülüyor olabilir- diye düşünüyorum. Radyasyondan söz edildiğine göre...

hesperos

Kayıtlı Üye
Uzaylılara ait birşey var oda ya ufo ya başka birşey çünkü söz konusu bölgede belirli aralıklar ile ufo gözlemi yapılıyor

jensına

Kayıtlı Üye
Altın yada degerli bir şeyler olsaydı kultür bakanlıgı tarafından kazılırdı burada maddiyatın önemi yok gibi. Polis ve mit eşliğinde otomatik silahlar ile kazılıyor nerdeyse benim aklıma gelen DOĞA ÜSTÜ BİR ŞEY ufo yada daha üst medeniyetten bir şeyler olabilir.

NoRules

Kayıtlı Üye
Altın yada degerli bir şeyler olsaydı kultür bakanlıgı tarafından kazılırdı burada maddiyatın önemi yok gibi. Polis ve mit eşliğinde otomatik silahlar ile kazılıyor nerdeyse benim aklıma gelen DOĞA ÜSTÜ BİR ŞEY ufo yada daha üst medeniyetten bir şeyler olabilir.

İfade etmek istediğiniz şey biraz daha kapsamlı. Herhangi bir gemi ise şayet, oraya burunlarını soktukları için, dilerim arkasındaki filo gelir de orayı hepsine dar eder. Bıkmadık mı artık hükümetlerin dünya halklarından bir şeyler saklamasından?

ruhmin

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Kazılan bölge üzerinde ufo gözlemlerinin artması ve radyolojik sızıntının olması kafa karıştırıcı. Üstelik yerin altında çalışmalar aylardır devam ediyor. Bulunan şey her neyse limana kadar yer altından ilerlettikleri yurt dışına gönderecekleri görüşündeyim.

Me.

Kayıtlı Üye
saf altın da gaz maskesi istiyor sonucta nasıl bi madde olduğu bilinmiyor bu yüzden kıyafet giyilmiştir ufomudur başka bişeymidir bilmiyoum ama umrumda degil benim kendi dertlerim var dunyaylada siz uraşın :)

NoRules

Kayıtlı Üye
Kazılan bölge üzerinde ufo gözlemlerinin artması ve radyolojik sızıntının olması kafa karıştırıcı. Üstelik yerin altında çalışmalar aylardır devam ediyor. Bulunan şey her neyse limana kadar yer altından ilerlettikleri yurt dışına gönderecekleri görüşündeyim.

bu teoriyi videoda da anlatıyordu sanırım. Aslında çok mantıklı geliyor.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Videoyu her yükleyenden siliyolar ne hikmetse farkettinizmi ? Bukadar üstünü örtüyolar daha belli ediyolar işin sırrını.

NoRules

Kayıtlı Üye
sadece bu silinmiş evet, ben de gördüm. Diğer videolar duruyor. Komplo teorilerinden söz eden videolar izliyorum şuan. Düşünüyorum da, efsane ya da komplo teorisi olduğu düşünülen ne kadar hadise varsa %80'i gerçek! Yalan olduğunu bilmeden aptalca yalanlayanlar bir yana, gerçekliğini bilerek bu aptal sürüsüne destek olan yüzlerce yetkili devlet adamı... Bize akıllı sandığımız, her gerçeği küçücük aklıyla -farkında olmadan- örtbas eden aptallar liderlik ederken, birileri insanlığı, gelecek tehlikelere karşı savunmasız bırakmak, her bir şeyden habersiz olarak kalmasını sağlamak gibi adice planlarında başarıya ulaşıyor. Buna bir isim veremiyoruz ancak, HAKSIZLIK demek bile yetersiz kalıyor fikrimce.

KuRt176

Kayıtlı Üye
Geniş pencereden bakarsak Mersin Üniversitesinin kazı bölgesine yakın sahilde bulduğu Batık Şehir ile yer altından bağlantı tünellerinin olması pek muhtemel gözüküyor. Batık şehir bulduk dedikten sonra kendileri de sustu. Şuan araştırma da yapmıyorlar. İş Ayasofya gibi olacaksa gerekli mühürlemeler yapılıp konuyu kapatacaklarını düşünüyorum. Sonuçlarından hiç bir zaman vatandaş olarak bilgi alamayacağımız olaylardan birisi olacak bu da.

jensına

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aldıgım yeni bilgilere göre olaya artık abd el koymustur onun denetiminde kazılıyordur görünen türkiyede olmayan jeneratörlerde bunu destekliyor devasa şekilde kablosuz çalısan bu makineler nükleer kaynaklı çalıstıgını gösteriyor. Olay buyuk hitimal yaşam formları üzerine yani ufo ve teorileri. Eski değilde youtubedeki yeni videolara bakın az çok şekil olusuyor benim tek umudum temennim halkın haberi olmadan olayı kapatmamaları

Rhaenys

Kayıtlı Üye
Uzaylılarla alakası olduğunu sanmam. Benim tahminime görede yer altına gömülmüş bir antik kent ve çok çok büyük hazineler var.
Zaten bölge define avcılarının cenneti :)

NoRules

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aldıgım yeni bilgilere göre olaya artık abd el koymustur onun denetiminde kazılıyordur görünen türkiyede olmayan jeneratörlerde bunu destekliyor devasa şekilde kablosuz çalısan bu makineler nükleer kaynaklı çalıstıgını gösteriyor. Olay buyuk hitimal yaşam formları üzerine yani ufo ve teorileri. Eski değilde youtubedeki yeni videolara bakın az çok şekil olusuyor benim tek umudum temennim halkın haberi olmadan olayı kapatmamaları

kendi ülkemizdeki bir kazı söz konusu ve tek başımıza bakmak şöyle dursun, olayı dışarıdan seyretmek zorunda bırakılıyoruz. İçler acısı...

Ori

Kayıtlı Üye
Daha önce keşfedilmemiş veya isim veremedikleri bir durumla karşı karşıya olduklarını düşünüyorum.