Tarsus Kazısı - Neler Oluyor Sizce?

Ori

Kayıtlı Üye
1 adet bronz sikke, kırık sütun parçası vb. şeyler bulmuşlar. Açıkçası inanılır gibi değil. Ne diyelim gerçeklerin zamanla ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.

Çocuğa söylesen o bile güler. :) Bu kadar basit bir açıklama olabilir mi yahu. Ah yetkililer ah.. :)

acid

Kayıtlı Üye
Çocuğa söylesen o bile güler. :) Bu kadar basit bir açıklama olabilir mi yahu. Ah yetkililer ah.. :)

Keşke açıklama yapmaya tenezzül etselerdi. O buluntular basın mensuplarının sızdırdıkları bir raporda yazanlar ne yazık ki. Kazı biterken böyle bir rapor yazarak kazılan yerlerin kapatılmasını istiyorlar.

Teyla

Kayıtlı Üye
Hz.İsa'nin havarisine ait bir mezar oldugu soylentileri gezmekte.

sabetay

Kayıtlı Üye
Hatrı sayılır yani yüklü bir miktarda hazine ya da orjinal İncillerden bir tanesi bulunmuş olabilir.
Bu kadar önlem 3-5 çanak, bir avuç altın yada taş sütunlardan oluşan antik şehir için olamaz. Antik şehir olsa zaten bağıra bağıra söylerlerdi en başından.

Seuta

Kayıtlı Üye
Orijinal İncil için bu kadar gizli tutulurmu olay bilemedim şuana kadar gelen cvplar hic tatmin etmedi beni , hala muallak benim için

X6K3

Kayıtlı Üye
RA Bilgileri'nde Atlantis'ten bazı Atlantislilerin Türkiye'ye geldiğini söylemişti Adonai, belki onlara ait bir nesne/kanıt bulunmuş olabilir. Ayrıca aynı bilgilerde yer altı şehirlerinden de genel olarak bahsedilmekte (İlgilenenler için; RA Bilgileri , 1. Kitap).

quanttum

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kapılardan birisi bulundu orada. Içeride neyin olduğunu veya kimlerin olduğunu mu desem adım kadar iyi biliyorum burada anlatmak ne kadar doğru buna emin değilim.
Yunus emrenin güzel bir şiiri vardır. Adım Adım İleri. Okumanızı tavsiye ederim.

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Kazıyı gizli yerden devam ettirecekler başka bir evin altında daha gizli bir şekilde.Bu konu çok konuşulduğu için böyle bir oyun oynadılar. Kazı daha bitmedi o bölgede rahat değiller.Kazıda bir şey bulunmamış olma olasılığı hiç yok yani neredeyse imkansız.1 Yıldır süren bir kazı şaka gibi, ayıp olmasın diye bari 2 torba altın bulduk deseydiler,o bile daha iyi :) Şimdi orada neler çıkmıştır. İnsan merak ediyor. 3-4 yıl sonra bile olsa her şeyi ortaya çıkarır biri mutlaka ötecek.Her zaman böyle olur.

Ü

Üye silindi 58480

1000 lerde yildan beri arkeologlarin arastirmalarina en buyuk ilhami teskil eden gizemlerden biri Kutsal Ahit Sandigi olmustur. Arkeologlarin yani sira Yahudiler ve Hristiyanlar tarafindan da devirlerinin tum imkanlari ile aranmistir. Bize okulda okutulmamis olan tarihin sakli yonleri, gizli kadim ilimler ve marifetler ve hatta finanse olabilme gucunun belli aydinlanma tarikatlarinin tekelinde oldugunu dusunursek Kutsal SAndigin maddeten ve manen ne kadar onemseyeceklerini kestirebiliriz. TAbi seytana tabi orgutler imhasina ugrasirlar Tanrinin algorutmasini kendileri 4 bir yandan istelebilmeyi misyon edindikleri icin

Antakya civarlarinda gomulu oldugu ve gunumuzde tabi Ahir zamana ithaf edilen bir donemce aciga cikacagini hz. Peygamber haber vermistir. Bundan once de belli gizli ulvi alimler ve tarafindan kesvedilmis, konumu tespit edilmis veya belli yerden belli yere nakledilmis olabilir,
Ama insanliga dini bir manevra yaptirtacak bir misyonu oldugu icin daha zamani var. Her din kendinden sonra yeniden canlanacak olan uyanis dongusunu ve oncu elciyi haber vermistir. Islam son din oldugu icin kiyametin son sapaginda oldugunu yine parametrik olarak vurgulamistir bu kutsal kitaplarin arasinda tektanriciliktan daha hayret uyandiran bir entegrasyonun oldugunu gosteriyor.

Uzaylilara ait teknolojik kalinti ya da yeralti sehri teorileri ust aklin tarihi eser yemini yutmayacak kesime 2.3. ve 4. perdeleri sergileme bicimi olabilir. Uzaylilara degil kutsal kitaplara yatirim yapiyorlar farkinda degiliz.

Bir klasik musluman dis odaklarin Kurani nasil kelime kelime derinlemesine inceledigini gorse hungur hungur aglardi,

blackeagle1

Kayıtlı Üye
Merakımdan çatlayacağım, sanırım içimde kalan en büyük şey şu kazıdan ne çıktığını öğrenememek. Cidden üzgünüm

emos

Kayıtlı Üye
Bende cok merak ediyorum acaba dedim Ahit sandigimidir , sonra olmaz her halde oyle olsaydi cikardi bence kutsal kitaplarla ilgilidir isin icin de yahudilerde vardir gibi geliyor,

fako

Kayıtlı Üye
Geçenlerde kahvede; ordan gizli bir maden çıkarıyorlar diye konuşuyordular. Gülümseten bir diyologdu. Kazı hakkında derin araştıtmalar yapanınız varmı? Varsa ne zaman başladığını ve tam olarak medyaya nasıl yayıldığı konusunda beni aydınlatabilirmi? Her ağızdan farklı sesler, komplo teorileri çıkıyor.

jensına

Kayıtlı Üye
Devlet tarafından tutulan adamlar var bunların esas görevi gizli bir maden oldugunu çok degerleneceğini halka halk gibi duyurmak gizliden bakınız ev fiyatlarına 1+1 ev zamanında 750 bintl ye satıldı birçok 30-40 bin tl lik gece kondular iş adamları tarafından 500 bintl ye alındı. Devletin planı işliyordu belki taktiği dahada tutturmak için evleri çok yüksek fiyattan kendileri satın aldı amaç ne aa bak burda evleri alıyorlar kesin gizli bir maden var. Halk inandı buna şimdi devlet asıl meselesine bakmalıydı abd ile buldukları şeyi kimse fark etmeden dısarı çıkartmak buldukları şey ise uzay gemisiydi. Abd teknolojisi tarafından arastırılıyor varlıkların teknolojisi bizden 50bin yıl ötedeymiş. şimdi onların teknolojilerini çözmeye çalısıyorlar.

Eranor

Kayıtlı Üye
Yorumlarla birlikte iyice enteresan bir konu oldu.Gerçekten çok ilgi çekici bakalım ne çıkacak sonundan.Haber alan arkadaşlar paylaşmaya devam etsinler.

fako

Kayıtlı Üye
Devlet tarafından tutulan adamlar var bunların esas görevi gizli bir maden oldugunu çok degerleneceğini halka halk gibi duyurmak gizliden bakınız ev fiyatlarına 1+1 ev zamanında 750 bintl ye satıldı birçok 30-40 bin tl lik gece kondular iş adamları tarafından 500 bintl ye alındı. Devletin planı işliyordu belki taktiği dahada tutturmak için evleri çok yüksek fiyattan kendileri satın aldı amaç ne aa bak burda evleri alıyorlar kesin gizli bir maden var. Halk inandı buna şimdi devlet asıl meselesine bakmalıydı abd ile buldukları şeyi kimse fark etmeden dısarı çıkartmak buldukları şey ise uzay gemisiydi. Abd teknolojisi tarafından arastırılıyor varlıkların teknolojisi bizden 50bin yıl ötedeymiş. şimdi onların teknolojilerini çözmeye çalısıyorlar.

Bu bilgilere, duyumlara ulaşmanızı hangi kaynak sağladı? Bende bir çok kaynaktan farklı yorumlar aldım ancak böyle bir şeyi ilk kez sizden duydum. Peki sizce bu teknolojiden bizde yararlanabilirmiyiz?

acid

Kayıtlı Üye
Kazı tekrar başlamış arkadaşlar.

Yeni kazı bildiğim kadarıyla aynı yerde değil. Tarsus'ta farklı bir mahallede yeni bir kazı başladı. Fakat buranın görüntüleri ve buluntular paylaşıldı. Roma dönemine ait eserlerden bahsediliyor.

Tartışmalı kazının üstünü manipülasyonla ve çok komik bir şekilde kapattılar. Çalışma devam ediyorsa bile artık olağan yollardan bilgi almak mümkün değil gibi görünüyor.

iLteber

Kayıtlı Üye
Çok bilimkurgu bir milletiz ufolar amerikalar falan , yecüc mecüc bile duydum .Merak edenler için 3 şık var

1-Altın madeni (veya eski uygarlıkların altın döküm-yapım atölyeleri)
2-Devasa yeraltı şehri
3-Define

Ü

Üye silindi 57044

Kazıdan hala halka açıklanan bir şey yok.. zaten bu halka hiç birşey açıklamazlar.. basit bir hazine idi ise neden bu kadar uzun sürdü insan merak ediyor...

ben uzaylılara filan inanmıyorum... bence dünya evrenin merkezidir... başka varlıklar var fakat onlar 3 boyutlu fiziksel evrende yaşamıyorlar.. 4.boyutta yer alan ve yeri gelince titreşimini azaltıp 3.boyuta, yani bizim boyutumuza geçen varlıklar var... buna bir çok kez şahit olmuştur zaten bu siteye üye olanlar... bazen durugörü bazen duruişiti şeklinde bir algı yaşamışlardır..

Benim kazı ile ilgili öngörüm şu... yer altında yaşayan bazı uygarlıklara ait tünel geçişleri bulunmuş olabilir.. siz sanıyorsunuzki bu dünyanın altında hiç kimse yaşamıyor... yaşadıklarına dahil sağlam argümanlar var.. efsaneye göre yer altında iki uygarlık yaşıyormuş.. bu uygarlıklardan biri agartalılarmış, birinoğullarıymış... bütün semavi dinlerin kökeninde bu adamlar varmıs.. Agartalılar geçmişte esenilerle bağlantı içindeymiş.. isada. musada, muhammedde esenilerle ilişki kurmuş... yani bir şekilde agartalılarla bağlantı kurmuş...

birde yerin altında şambalacılar varmış.. bunlara; belialinoğullları diyorlarmış.. bu varlıkların görevi; tüm dinleri ve manevi inançları sistematik bir şekilde yok etmekmiş.. tüm dinsiz felsefelerin arkasında belialinoğulları varmış.. Hatta kabili yoldan çıkartan ve insanlığın ilk ayrışmasını sağlayan, ilk suça bulaşmasını sağlayanlar bile bunlarmış.. şambalacılar.. belialinoğulları..

belial, şeytan, diablo, mastemo... bunlar hep aynı negatif bir gücü temsil ediyor.. bu gücün 20.yüzyılda imparatorluk kurduğunu ve sahneye çıktığını iddaa edenler var.. sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği ve komünizm.. komunistlerin orak çekiç sembolünü kullanması çiftci kabili simgeliyor.. birde kırmızı rengi kullanmaları insanlığın aşağa inişini temsil ediyor.. insanlığın aşağa inişi ve maddeye gömülmesi kırmızı renkle temsil edilir diyenler var...

Hatta biraz daha ileri gidip; nuh tufanından öncede böyle bir materyalist, kabilist bir imparatorluk kurulmuştu diyenlerde var.. yani komünizmin kökeni nuh zamanlarına kadar gider diyen adamlar var.. bunlar basit iddaalar değil.. bunlar değerlendirilmesi gereken iddaalar..