Hocalar neden farklı konuşuyor

safhara

Kayıtlı Üye
Merhaba

Yakın zamanda bir arkadaşım benimle paylaştı anne ve babasına bakım yaptırmış hoca arkadaşıma anne ve babanda musallat var su vericez ve muska vericez takıcaklar demiş.

Sonra arkadaşımla İstanbulda ünlü bir hocaya gittik oda anne ve babanın durumu hastanelik psikoloğa gidecek dedi neden yani ikiside aynı şeye bakmıyormu birinin baktığı diğerinden neden farklı oluyor ?

Gloriam

Kayıtlı Üye
İşte bu konularda birine guvenmenin zor olduğunun bir ispatı daha.arkadaslar çevremde uğraşan o kadar çok insan var ki.bu konularda sayısızca örnek görmüş biriyim.ozellikle akraba vs güvenip bakım yaptıranlar.yapmayin.bakiniz bu işler çoğu insanın bildiği gibi yürümüyor.herseyden önce sorgulayıcı olun.denilen sözleri bir bir sorgulayin.birisi size musallat var mı dedi neye dayanarak dedin nasıl buldun diye sorun.cevabi net değilse orayı terk edin bakım vs yaptirmayin.en çok korktuğum şey zaten bakım yapan kişininde doğru yolda olduğunu sanması.bir cinin ağzından size aktarma yapacağım.kim bu işlerle uğraşmaya başladıysa biz istediğimizi çoktan elde etmişiz demektir.anlayin artık. ne oyunlar dönüyor kimse farkında değil arkadaş.sonsuza kadar konuşabilirim gerçekten.ben şahsen kendi elimde olmayan nedenlerden dolayı bu illetin içindeyim ve kurtulup bırakmayı çok istiyorum, çabalıyorum.ayni zamanda bilgi birikimim olduğu için elimden geldiğince herkese yardımcı olurum.

safhara

Kayıtlı Üye
Güncel sorumun cevabını gerçekten çok merak ediyorum :)

taroh

Kayıtlı Üye
herkesın bu konuda yeteneğı yada anlaştığı varlık türü farklı.çoğu görmüş geçrmş varlıklardan bılgı alıyor.onlarda tutan tutuyor tutmayana cevap bulunamıyor.her hocayı kanal sahıbı olarak düşün.bır yerde olay olduğunda bütün muhabırlerı olaya yollarlar hepsı aynı şekılde mı anlatır yoksa abartanlar farklı şeyler ekleyenler olmuyor mu?onlar gazetecı sonuçta.

safhara

Kayıtlı Üye
herkesın bu konuda yeteneğı yada anlaştığı varlık türü farklı.çoğu görmüş geçrmş varlıklardan bılgı alıyor.onlarda tutan tutuyor tutmayana cevap bulunamıyor.her hocayı kanal sahıbı olarak düşün.bır yerde olay olduğunda bütün muhabırlerı olaya yollarlar hepsı aynı şekılde mı anlatır yoksa abartanlar farklı şeyler ekleyenler olmuyor mu?onlar gazetecı sonuçta.

Bu tür cevaplar beni tatmin etmiyor sonuç olarak ilmi bir konu değilmi bu sabit birşeye bakılmıyormu kendi yorumlarını katarak insanları korkuturlar anca anlamıyorum insanları :)

origanum

Yönetici
Herkes işinin ehli değil de ondan. En çok dolandırıcının yer aldığı sektör bu da ondan.
Bu işlerdeki kişi bu amaçla doğmuş olmak zorundadır. Bunların hepsi de değil bir kısmı ancak eğitime tabi tutulur. Eğitilenler arasından bir kısmı yetkilendirilir. Bunların da kendilerini geliştirme durumlarına göre yapabilecekleri vardır.
Eğitimini tamamlamamış olanlar ya da kendilerini geliştirmemiş olanlar yarı cahildir ki en kötüsü budur, insanları birşey yaptıklarına inandırırlar bazen gerçekten kendilerinin ehil olduklarını bile sanırlar. İşleri batırırlar ve temizlenmesi gerekir yaptıklarının. Bir sürü hayat karartır bu tipler.
Gerçekten sadece dolandırıcı olanlar hiçbir şey yapmadıkları için daha zararsızdır, sadece keseye zarar. Onlar da 3 kuruş alırlar, kimse onun peşinde koşmaz, tutmadı der geçerler. Bu dolandırıcılar da arada geçinip giderler.

Sarfeyail

Kayıtlı Üye
Hocalar farklı farklıdır.Kimisi ben hocayım der ortaya çıkar ama sahtekardır.Kimisi atar tutar,sende muska var büyü var cin musallatı var der,inanırsın seni iyice hasta eder.Kimisinin ilmi azdır ne yapabiliyorsa,elinden ne geliyorsa onu yapar ama fazla faydası olmaz,sen onu yalancı sanırsın,kimisi daha iyi,daha derin bakar tam bir yanıt yada sonuç alırsın alamazsın ve fayda görürsün veya göremezsin.Dolayısıyla gittiğin hoca ne kadar sağlam olursa olsun,sonuçta o hoca bir aracı konumundadır.Ayrıca size bakım yapan bir zatın kimden yardım istediği de ayrı tartışılır.Benim her dine inanca saygım vardır,Kimisi şeytan dan yardım ister kimisi demon dan v.s. felan,neyse benim inancıma göre de bir insan gereken ve doğru yerden yani ALLAH tan yardım istemek yerine çeşitli varlıklardan yada bir takım anlamsız ve hiçbir faydası olmayan sembollerden veya şundan bundan her ne ise yardım istendiği zaman, insanların ne kadar mağdur edildiğini ve kandırıldığını görüyoruz.Onun için yardım,şifa ne ise ALLAH tan istenir.İnsanın kalbi ne ise gerçekten onu yaşıyor insanın niyetinde ne varsa yukarıdan o iniyor arkadaşlar..Konuya dönersek arkadaşın sorusuna cevaben,her hoca farklı konuşur ve farklı amel işler.En önemlisi de farklı nedenlerden dolayı,yani, ilimi irfanı öğrenmek,yaşamak, görmek,bu ilmin yükünü omuzlamak hoca olmak öyle kolay değildir ve her babayiğitin harcı da değildir.İnsana yukarıdan izin veya onay çıkmazsa bu ilmi tam manası ile bilmiyorsa ve tam bilgi sahibi değilse ve insan yaratılış itibari ile ona bazı yeteneklerde verilmediyse kimse kimseye birşey yapamaz, asla kimseye şifa için yada herhangi bir fayda için o kişi hiçbir zaman aracı yani hoca olamaz.Onun için her söylenene insan kanmamalı ve araştırma yapmalı.Mesala ben hocalık ilmini çok seviyorum ama ben kendimi hoca olarak görmüyorum çünkü o kadar öğrenecek çok şey varki insan herşeyi bildiğini sanıyor desem yanlış konuşmuş olmam herhalde .Burda önemli olan sizin inancınız ve niyetiniz, doğrunun hangisi olduğu ve size gerçekten faydası olacak olan zat'a ulaşmanızdır. Sağlıcakla...

kola

Banlı Kullanıcı
para için yapıyosa zaten boşver onu genelde sahtekarları öle para istiyo işinin ehlilleri parayla pulla işi olmaz

origanum

Yönetici
Tabi, işin ehilleri meslek olarak overlokçuluk yapıyordu çünkü. Millete malzeme parasını toparlamak için ek iş olarak da genel müdür olması lazım. Parayla pulla işi olmadan başka türlüsü kurtarmaz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
para için yapıyosa zaten boşver onu genelde sahtekarları öle para istiyo işinin ehlilleri parayla pulla işi olmaz

Ehil kişiler bu işi para almadan yapacaklar inancına sizi götüren nedir ?
Evrensel sistem de ehil kişiler para almayacaklar diye bir yasa mı var ?

Para istiyorsa sahtekardır düşüncesi çok yanlış bi kriterdir.

İşlem yaparken Kullanılan malzemeler var ki az bir para değildir o malzemeler,ehil kişi bunu tanımadığı biri için cebinden mi vericek ?
İşlemi gerçekleştirmek için enerjisel olarak hazırlanıyor belki riyazat gibi hazırlıklar yapıcak o kişi ve bunu kara kaşınız kara gözünüz içinmi yapıcaklar ?

Halkımızda maalesef kontrolsüz iyilik düşüncesi var ama gerçek hayatta öyle polyanacılığın hüküm sürdüğü bir dünya yok maalesef.

Urumun bu konuda yazmış olduğu bu konuyu okumanızı tavsiye ederim.

LİNK : http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=43844

kola

Banlı Kullanıcı
Ehil kişiler bu işi para almadan yapacaklar inancına sizi götüren nedir ?
Evrensel sistem de ehil kişiler para almayacaklar diye bir yasa mı var ?

Para istiyorsa sahtekardır düşüncesi çok yanlış bi kriterdir.

İşlem yaparken Kullanılan malzemeler var ki az bir para değildir o malzemeler,ehil kişi bunu tanımadığı biri için cebinden mi vericek ?
İşlemi gerçekleştirmek için enerjisel olarak hazırlanıyor belki riyazat gibi hazırlıklar yapıcak o kişi ve bunu kara kaşınız kara gözünüz içinmi yapıcaklar ?

Halkımızda maalesef kontrolsüz iyilik düşüncesi var ama gerçek hayatta öyle polyanacılığın hüküm sürdüğü bir dünya yok maalesef.

Urumun bu konuda yazmış olduğu bu konuyu okumanızı tavsiye ederim.

LİNK : http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=43844
daha geçen yakalandı hiç mi haber izlemiyonuz muska 300 tl die ben abartı rakamları sölüyom tabi emeği geçerse hakkını alması lazım 2. ehil kişiler para almicak demedim sadece öle belli bi seviyeye gelmiş kişilerin parayla işi olmaz dedim hemen başka yerlere çekmeyin laflarımı