saçma sapan insanlardan nasıl kurtulabilirim?

taroh

Kayıtlı Üye
iş hayatında aptal insan çekiyor gibiyim kendime.sözümü sakınmasam bile zararlarımı gidermeye yeterli olmuyor.:banghead::banghead::banghead:
iletişim harici bir tavsiye bekliyorum iletişim insanlara mahsus çünkü.

Ori

Kayıtlı Üye
Sevmediğiniz ve zararlı olduğunu düşündüğünüz insanlara tölerans göstermeyin ve yanınızda barındırmayın aslında bu kadar basit. Eğer muhatap olmak gerekiyorsa bile iş gereği muhatap olun olsun bitsin. Böyle insanlar her ortamda var çünkü ve bunun sonu gelmez. Asıl konu onlarla iletişime geçmemek.

Sarfeyail

Kayıtlı Üye
En güzeli muhatap olmamak..iş gereği muhatap oluyorsan o zaman anladıkları dilde konuş man gerek.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İş hayatı olunca malesef mecbur kalıyor insan anlayabiliyorum ve işinizden memnunsanız bile bazı insanlar buna gölge edebiliyor.Yapılabilecek bir iki şey var zaten çok fazla değil.Beden dili bazen çok şey söyler.Dilinizle konuşsanız bile vücut diliniz ile araya mesafe koyun.Bir insan aptalsa aptaldır ve zordur kelimelerle birşeyler anlatmak.Soğuk olun böylece aptallıklarını size yansıtmalarını biraz engellersiniz ama tümüyle durumun yok olması diye birşey yok bence.O ancak taraflardan birinin mekânda olmaması demektir.Aynı çatı altında olduğunuz sürece bu budur.Sadece dereceyi minimuma indirebilirsiniz ama mevcut durum yok olmaz.Bir parçada kabullenmeden geçiyor bu yol.Soruna çok odaklanmayın.Bu insanlarda dikkatiniz varolduğu sürece onları güçlendirirsiniz zira gözde ve bilinçte büyüyen realitede de büyür.(Konumunuzu bilmeden yorum yazdım.Yönetici ve çalışan mı yoksa eşit konumlarda mısınız?İşveren ve işçi mi?Bunlar cevabı değiştirebilir.)

taroh

Kayıtlı Üye
İş hayatı olunca malesef mecbur kalıyor insan anlayabiliyorum ve işinizden memnunsanız bile bazı insanlar buna gölge edebiliyor.Yapılabilecek bir iki şey var zaten çok fazla değil.Beden dili bazen çok şey söyler.Dilinizle konuşsanız bile vücut diliniz ile araya mesafe koyun.Bir insan aptalsa aptaldır ve zordur kelimelerle birşeyler anlatmak.Soğuk olun böylece aptallıklarını size yansıtmalarını biraz engellersiniz ama tümüyle durumun yok olması diye birşey yok bence.O ancak taraflardan birinin mekânda olmaması demektir.Aynı çatı altında olduğunuz sürece bu budur.Sadece dereceyi minimuma indirebilirsiniz ama mevcut durum yok olmaz.Bir parçada kabullenmeden geçiyor bu yol.Soruna çok odaklanmayın.Bu insanlarda dikkatiniz varolduğu sürece onları güçlendirirsiniz zira gözde ve bilinçte büyüyen realitede de büyür.(Konumunuzu bilmeden yorum yazdım.Yönetici ve çalışan mı yoksa eşit konumlarda mısınız?İşveren ve işçi mi?Bunlar cevabı değiştirebilir.)
çalışanım üstlerimi geçtim benle aynı statüde olanlar bile çelmeci.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
çalışanım üstlerimi geçtim benle aynı statüde olanlar bile çelmeci.
Yabancı olmayan bir iş ortamı,iş hayatı.Çalışansanız üstlere yapılacak olan kabullenip mümkünce işinize kendinizi vererek hiç açık bırakmamak.Bu sizi güçlendirir.İyi iş çıkarmanız müdahalelerini azaltır engeller.İş arkadaşlarınız ise ;herkes herkese çelmeci zaten.:)Hepimiz yaşadık yaşıyoruz.Siz işinizle onlara fark atın.İletişim kurun tabi ama samimi olmayın.Beden dili dediğim gibi devrede olsun.Aptalda olsalar bunlar basit şeyler anlayacaklardır.

origanum

Yönetici
Verecek bir cevabım var bu durumlar için:
"Sizi sinirlendiren olaylara sevgi ve hoşgörü bilincinde cevaplar verene kadar, aynı olayları yaşamaya devam edeceksiniz. Siz kendinizce gelişmek istemiyor olabilirsiniz. Ancak ruhunuzun tekamülünü tamamlaması gerektiğini unutmayın. Siz O'sunuz."

kola

Banlı Kullanıcı
iş hayatında aptal insan çekiyor gibiyim kendime.sözümü sakınmasam bile zararlarımı gidermeye yeterli olmuyor.:banghead::banghead::banghead:
iletişim harici bir tavsiye bekliyorum iletişim insanlara mahsus çünkü.
kardeş zaten iyi biriysen çekeceksin ondan kurtuluşun yok çünkü genelde öyle iyi biri gördüklerinde aç kurtlar gibi üstüne üşüşürler bu her yerde böyle çünkü