Büyüsel Bilgisi Olan Kişiler Bakabilir Mi?

elartedelvino

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Ben dün yaptığımdan bahsetmek istiyorum size.
Bir beyaz mum yaktım, suyu kutsadım ve sevdiğim insanın bana eskiden hediye ettiği gülden bir kuru yaprak kopardım.
Sağ elime adını yazdım, sol elime yaprağı kutsal suya batırıp aldım. Bu sırada “Tanrı ve Tanrıçalara teşekkür ederim, Mabon kutlu olsun” söylemlerinde bulundum. Sonrasında gülü, adının üstüne koydum ve silinene kadar bastırdım, bu sırada “Tanrı ve Tanrıça buluştu, bana sevdiğimi, geri verin, bana verin” tarzı fakat şiirsel olan söylemlerde bulundum. Adı silindiğinde, yaprağı mumun üzerinde yakmaya başladım. Alev almadı, tütsü gibi siyah duman çıkararak yandı ve bu süre içinde teşekkür etmeye, sevdiğimi istemeye devam ettim. Yaprak iyice külleştiğinde, kutsadığım suyun içerisine attım ve suyu bana zamanında aldığı çiçeğin saksısına döktüm. Kullere teşekkür ettim, tanrı ve tanrıçalara teşekkür edip minnettarlığımı belirttim ve mumu söndürdüm.
Sizce majikal miydi yaptığım? Ve tutacak mıdır, karşılığını alacak mıyımdır?

origanum

Yönetici
Yapılan işlem batı majisine ait bir örnek. Elbette tutmayacak. Nedenleri de öncelikle bu batıdan tercüme uygulamalardaki eksiklik, sonra ulu orta paylaşılmış olması nedeni ile tılsımının bozulması ama en önemlisi sizin gerçek bir cadı olmayışınız. Bir büyüyü büyücü olmayan bir insanın yapabileceğini düşünebilmek iyimserlik midir cehalet midir orasını da ben söylemeyeyim artık. Bir derdiniz varsa şunu profesyonel birilerine yaptırın artık. Ne kendiniz batırın işinizi ne de uyduruk şarlatanlara teslim edin. Her iki durumda da üzerinize yapışan negatiflikleri temizletmeniz pahalıya patlıyor.