Hüddam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Merhabalar sorumu nasıl soracağım bilmiyorum. Konuya şöyle kısaca sormak istiyorum hüddama bir ifrit saldırabilir mi gücü yeter mi ?

noah

Kayıtlı Üye
İfrit dediğimiz varlık cin sınıfındandır ve üst enerji grubundadır.
Hüddam ise enerji sınıfının zirvesinde tabir edebileceğimiz sınıftadır. Hüddamlar görevli kimselerdir ayak takımı ile işleri olmaz. Ama sorunuzun olduğunu varsaysak bile ;

bir hüddamın enerjik gücü genellikle kavim düzeyindedir. Bu düzeydeki birine saldırmaya kalkan ifrit kavmini de sıkıntıya sokar gerçi mahkemeler v.s var bunun bedelini her türlü öder..

Saygılar.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
İfrit dediğimiz varlık cin sınıfındandır ve üst enerji grubundadır.
Hüddam ise enerji sınıfının zirvesinde tabir edebileceğimiz sınıftadır. Hüddamlar görevli kimselerdir ayak takımı ile işleri olmaz. Ama sorunuzun olduğunu varsaysak bile ;

bir hüddamın enerjik gücü genellikle kavim düzeyindedir. Bu düzeydeki birine saldırmaya kalkan ifrit kavmini de sıkıntıya sokar gerçi mahkemeler v.s var bunun bedelini her türlü öder..

Saygılar.
Keşke burdan bazı şeyleri diyebilseydim. Teşekkür ederim yinede.

Silverfş

Kayıtlı Üye
İfrite , ailesine (kabilesine) , görev aldıysa görevine bağlı olarak saldırabilirler . Kimin kazanacağı belli olmaz . Hüddam çok güçlüde olsa ifritler gibi takım olarak iş yapan varlıklardan bahsediyorsunuz. İki tarafta küçümsenecek varlıklar değiller .

Prana_

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla, sayın Silverfş in de belirttiği nedenlere bağlı olarak saldırabiliyorlar. Sayın Neptüns ün bahsettiği mahkeme esnasında bile, hüddam sahibinin zarar gördüğüne şahit oldum.

oglak

Banlı Kullanıcı
Bazıları ilimciler hasta tedavisi yapmak istemez. Sebebi bu mudur?

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Bazıları ilimciler hasta tedavisi yapmak istemez. Sebebi bu mudur?
Burda siradan insanların olmadığı için bunada yorum yapabilirim. Nasıl yapılmaz eğerki hastaya tek bir ifrit veya cin değilde kabile veya bir taife musallat olduysa hüddamı riske atmaz kimse..

origanum

Yönetici
Merhabalar sorumu nasıl soracağım bilmiyorum. Konuya şöyle kısaca sormak istiyorum hüddama bir ifrit saldırabilir mi gücü yeter mi ?

Gücün kimde olduğunu bilemezsiniz. Türleri bırakın insan ırkında bile kim güçlü ise onun saldırmaya gücü vardır. Gerisi çocukların dilekleri gibidir: Benim babam senin babanı döver. Gerçekte kimin babası kaslı ise o döver, üstüne bir de teknik biliyorsa daha çok döver:D Sonra bir de kavgaya çevreden karışma durumları vardır, kimin kavgaya koşacak arkadaş çevresi çoksa onlar güçlü olur. Ayrıca sülalelerin karıştığı kavgalar da vardır, kan davasına gider. Kimin ki daha kalabalıksa o güçlüdür.
Bedensiz enerjilerde de durum böyledir, tüm varlıklar gücü oranında saldırıya geçer. Ama bazen güçlü olan da gücü bölünmesin diye savunmada kalabilir. Bu apayrı bir konu zaten.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Gücün kimde olduğunu bilemezsiniz. Türleri bırakın insan ırkında bile kim güçlü ise onun saldırmaya gücü vardır. Gerisi çocukların dilekleri gibidir: Benim babam senin babanı döver. Gerçekte kimin babası kaslı ise o döver, üstüne bir de teknik biliyorsa daha çok döver:D Sonra bir de kavgaya çevreden karışma durumları vardır, kimin kavgaya koşacak arkadaş çevresi çoksa onlar güçlü olur. Ayrıca sülalelerin karıştığı kavgalar da vardır, kan davasına gider. Kimin ki daha kalabalıksa o güçlüdür.
Bedensiz enerjilerde de durum böyledir, tüm varlıklar gücü oranında saldırıya geçer. Ama bazen güçlü olan da gücü bölünmesin diye savunmada kalabilir. Bu apayrı bir konu zaten.
Mantıklı bir cevap gerçekten doyurucu oluyor. Teşekkürler üstad.

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Hüddamlar hakkın da geniş bir bilgi verebilir misiniz eğer bilginiz varsa.

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Teşekkür ederim sayın origanum.Bir tecrübesi varsa onları öğrenmek istemiştim aslında veya bir iletişimi.

origanum

Yönetici
Teşekkür ederim sayın origanum.Bir tecrübesi varsa onları öğrenmek istemiştim aslında veya bir iletişimi.

Bunlar yasak bilgiler olduğu için söylemedim zaten yoksa ne kastettiğinizi anladım. Herkes kendi deneyimleyerek öğrenmeli onun dışında eskilerden kalanların aksettirebildikleri ölçüde paylaşılanları okumak durumundasınız.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hüddam görevli demek özel bir tür değil. o yüzden ifrit hüddamı yener mi gibi bir soru anlamsız oluyor.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
hüddam görevli demek özel bir tür değil. o yüzden ifrit hüddamı yener mi gibi bir soru anlamsız oluyor.
Hüddam ilimi ile ilgili fazla bilgim yok hüddamlar şer bir varlıkmıdır ? Celp ile mi çağrılır ? Batı majisinde adı geçen bazı varlıklarla benzer yönleri olduğunu düşündüğüm için soruyorum. Teşekkürler...

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
Sanıyorum hüddam koruyucu demek.Şer bir varlık demek olmaz sonuçta iyisi de gelebilir kötüsü de.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Sanıyorum hüddam koruyucu demek.Şer bir varlık demek olmaz sonuçta iyisi de gelebilir kötüsü de.
Görevli demek ve bir hüddamı asla cinle ifritle bir tutmayın. Ben hüddamın kötüsüne rastlamadım iyisi bile dayanılmazsa kötüsü varsa onu düşünemiyorum. Ayetel kürsünün hüddamını asırlardır çağıranların sonunu biliyorum ya intihar ya kafayı yiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...