Uyku Felci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kirkel

Kayıtlı Üye
Uyku ile uyanıklık arasında olan kişinin bilincinin açık olup ama hiçbir şekilde hareket edememesi durumu. Ya da diğer türlü karabasan gibi olayların yaşandığı an. Sorum şu bir insan uyku felci geçirdiği bu anda da varlık görmek ama karabasan gibi değilde sadece görmek ya da dokunduğunu hissettiği zaman bunun beyninin bir oyunu ya da gerçek bir varlık olduğunu nasıl anlayabilir? İnternette biraz araştırdım ama bilimsel olarak halüsinasyon yani bir yanılsama olarak geçiyor. Zaten bilim bu tarz şeyleri kabul etmez. Diğer türlü de internette okuduklarım beni tatmin edemedi. Bende kafama takılan bu soruyu buraya yazmak gereği duydum.

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Bununla ilgili bir belgesel var izlemeni tavsiye ederim.Tek izlersen biraz korkutabilir gündüz izle.Adı the nightmare. Uyku felcinde yaşanan olayların canlandırması.

Kirkel

Kayıtlı Üye
Dediğin belgeseli az önce baktım ama hepsini izleyemedim . Ama izlediğim kısım kadarıyla benimde gördüğüm tarz şeylerdi. Ama bende ki tam olarak karabasan değil yani gördüğüm şey üzerime çıkıp bana zarar vermemişti. Mesela uykuya daldıktan sonra uyandım ama tam bir uyanış değil sadece gözlerim açık o da açmaya çalışır gibi bir yandan da gözlerim açıyor ve hiçbir şekilde hareket edemiyorum karşımda da simsiyah ve yüz şekli olarak şeytana benzeyen, boynuzlu ama hiçbir şekilde göz falan yok siyah bir karaltı, gölge gibi bir şey . Gördüğüm anda korktum ve diğer yatağımın karşısında da abimi görüyordüm telefonla mesajlaşıyordu. Ben ona bağırmaya çalıştım ama ne kadar bagirsam boş sesim çıkmıyor bir yandan da besmele çekmeye dua okumaya çalışıyorum ama olmuyor dilim bir türlü döndüremiyorum. Ama bir yandan da ben biraz daha besmele çekmeye gayret edince onun da sinirlenmeye başladığını gördüm sonrada gitti. İşte bu yüzden aklıma takıldı acaba bu gördüğüm şey gerçek miydi yoksa benim gördüğüm bir halüsinasyon mu?

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Uyku felci genelde sırt üstü uyuyuyakalındığında oluyor buna dikkat etmenizi öneririm. Yanılsamalar olması normal. Uyandığını hareket ettiğini telefonla falan konuştuğunu sanıp aslında hala yerinde olma gibi başlı başına rahatsız edici bir durum dilerim tekrarlanmaz.

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Mahrusa haklısın bende sırt üstü yatınca oluyor hep yan yatıyorum.Sırf bu yüzden keyifle sırtımın üstüne yatamıyorum.Bir varlık hiç görmedim ama sanki bedenime bir şey girmeye çalışırmış gibi savaşıyordum daha çok gözlerimi açmaya çalışıyorum.Geçmiş yıllarda buradaki bir arkadaş aslında astrale çıkmaya çalışırken öyle olduğunu söyledi keşke bırakmasaydın demişti.
Kirkel gördüğün şey çok korkunç. Sende farkında olmadan acaba astrale mi çıktın? O yüzden onu görmüşte olabilirsin yada kısa bir sürede korkunç bir rüyada görmüş olabilirsin.

Kirkel

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum belki astral seyahat de olabilir. Ama gördüğüm şeyin rüya olmadığına eminim . Sırt üstü yatma konusunda haklısınız bende genelde sırt üstü yattığımda zaman oluyor. Bundan sonra yatmam artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...