İç sese ne kadar güvenmeliyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nego

Kayıtlı Üye
Merhaba. Eşimle ilgili çözemediğim ve 3.kişilerin sebep olduğu sorunlarım var. Büyü sebebiyle ayrılma noktasındayız, hiçbir iletişimimiz yok. Şu an öyle bir noktadayım ki büyük bir ikilemin içindeyim. Bir yanım bekle her şey düzelecek diyor. Diğer yanım kanatlan uç diyor, arkana bidaha bakma diyor. Kendime yeni bir yol çizmeye çalışıyorum. Öyle ki bu yaşımda tekrar üniversiteye başlıcam. Ama hep içimde his mi desem ne desem bilemiyorum bişeyler beni eşim için mücadele etmeye çekiyor hep. Bir şeyler yapıyorum çırpınıyorum ama sonuç alamıyorum. Sonunda gerçek anlamda bunalıma girmekten korkuyorum. Kafamda 2 ayrı ses biri git, diğeri kal diyor. Kal sesi daha baskın. Ya da ben öyle zannediyor olabilir miyim? Acaba ben "büyü olduğu için ayrıldınız, büyü giderse herşey düzelir" diye kendimi kodladığım için mi mücadeleye ısrarla devam ediyorum? Bunu nasıl çözerim bilemiyorum. Dışarıdan bakınca sizce nasıl görünüyor? İç sesime ve hislerime güvenmeli miyim?

Cygnus

Kayıtlı Üye
İçimizde iki ses vardır ; ego sesi ve kalp sesi ve bu iki sesi ayırmak o kadar zor ki bazen . Açıkçası ben bile ayırt etmekte zorlanıyorum .Ama bundan önce sizi eşinizden ayırmak için bir büyü yapılmış . Sonuç olarak büyünün etkisi bir süre sonra bitse ve siz eski halinize gelseniz bile 3.kişi tekrar büyüyü tekrarlarsa neler olacak ? Ben tamamen kendi düşüncemi söylüyorum ki ben büyüyü bozdurmayı düşünürdüm açıkcası böyle bir olay yaşasaydım. Biz insanlar için mücadele etmek hep zordur , gitmek ,her zaman kolay gelir insana . Üniversite hayaliniz olması çok güzel bir şey. Evliyken de bunu gerçekleştirebilirsiz. İnsanlar genellikle evlendiklerinde hayallerini rafa kaldırıyor . Bir süre sonra çocuk oluyor ve eşler mesleklerine iyice adıyorlar kendilerini , taksit öde , ev al,araba al , bakmışsınız yaşadığınız hayat size ait değil. Bu yüzden üniversite okumayı istemeniz beni mutlu etti. Ama sonuçta ortada bir büyü var diyorsunuz. Bu işlerden anlayan birinin yardımıyla düzeltilebilir böyle bir şey diye düşünüyorum. Hatta burada size yardımcı olacak kişiler mutlaka vardır.
Ama tabi ki karar sizin . Hangi ses sizin için ne kadar doğru sonuçta biz değil siz daha iyi bilebilirsiniz.Ne sizi daha iyi hissettiriyorsa onu seçebilirsiniz. Sonuçta biz sizin yerinizde olamayız sadece bu olayları yaşasaydık ne yapardık şeklinde yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum ben. Çünkü hayat sizin, en son yine karar verecek olan kişi sizsiniz. Seçerek ve yaşayarak ta kararınızın doğru olup olmadığını anlayacak olan kişi yine sizsiniz. Umarım burada aldığınız destek ve yardım size yardımcı olur ve vereceğiniz karar umarım sizi mutlu eder. Sevgi ve ışıkla kalın.

alexisis

Kayıtlı Üye
Arada cocuk yoksa, sevgi ve saygi bitmis degil azalmissa hicccc beklemeyin bence basin gidin! Buyu en fazla sebebi olur, ne olduysa olmus yasanan yasanmistir! Geride aci izleri kalir... Genelde bahsettiginiz konuda da duzelmeden ziyade daha kotu olur zama ngectikce. Nihayetinde birbirine es olamamis evliliklerde karsi taraf ancak "elin oglu " olarak kalir, bunun icin de insanin kendisin yakmaya degmez bence... Gecmis olsun...

origanum

Yönetici
Normalde iç sese güvenilir. Ancak emin olmanız gereken gerçekten onun iç sesiniz olup olmadığıdır. Acaba bilinçaltınız, olmasını istediği şeylerde diretiyor olabilir mi?
Şu anki bildiğiniz düzenin devam etmesini istiyorsunuz, bu bilinçaltınız için güvenli bir yoldur. Ancak yaşadığınız sıkıntılar nedeniyle de bu durumdan kurtulmayı arzuluyorsunuz. Bu da beyninizdeki devrelerin kısa devre yapmasına yol açıyor haliyle. İç çatışmanızda içinde bulunduğunuz durumun ne kadar kötü de olsa bildiğiniz şey olması nedeniyle kalmanızı telkin eden bilinçaltınız, durumdan kurtulmanın hayrınıza olacağını düşünen mantığınıza göre biraz daha önde gibi duruyor. Karar sizin, bizim söylememiz, görüş bildirmemiz uygun kaçmaz, işinize karışmış oluruz ve sonradan pişmanlık duyarsanız vebali bizlere olur.
Büyü olduğuna nasıl bu kadar eminsiniz, kim söyledi, güvenilir mi yoksa uyduruktan bir mahalle hocası, şarlatan medyum takımından biri mi? Büyü var demek kolayına kaçmaktır, bakım ile anlaşılır, belki vardır da. Ama genelde eşlerden ayrılma, kişilerin tekamül seviyelerinde oluşan farklılıklardan dolayıdır. Türlü acayip olaylar sonucu ki bazen hiçbir sebep olmaması da buna dahildir, kişiler birden ayrılabilir. Herkes kendi frekansına yakın kişi ve yer ile yanyana olur, frekansı değişen kişi gider, aile bireyleri, eş, sevgili, iş ve okul arkadaşları, bu değişim tekamülün ilerlemesi ile olur genelde. Ortamın frekansı değişince de mekan değiştirilir.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Normalde iç sese güvenilir. Ancak emin olmanız gereken gerçekten onun iç sesiniz olup olmadığıdır. Acaba bilinçaltınız, olmasını istediği şeylerde diretiyor olabilir mi?
Şu anki bildiğiniz düzenin devam etmesini istiyorsunuz, bu bilinçaltınız için güvenli bir yoldur. Ancak yaşadığınız sıkıntılar nedeniyle de bu durumdan kurtulmayı arzuluyorsunuz. Bu da beyninizdeki devrelerin kısa devre yapmasına yol açıyor haliyle. İç çatışmanızda içinde bulunduğunuz durumun ne kadar kötü de olsa bildiğiniz şey olması nedeniyle kalmanızı telkin eden bilinçaltınız, durumdan kurtulmanın hayrınıza olacağını düşünen mantığınıza göre biraz daha önde gibi duruyor. Karar sizin, bizim söylememiz, görüş bildirmemiz uygun kaçmaz, işinize karışmış oluruz ve sonradan pişmanlık duyarsanız vebali bizlere olur.
Büyü olduğuna nasıl bu kadar eminsiniz, kim söyledi, güvenilir mi yoksa uyduruktan bir mahalle hocası, şarlatan medyum takımından biri mi? Büyü var demek kolayına kaçmaktır, bakım ile anlaşılır, belki vardır da. Ama genelde eşlerden ayrılma, kişilerin tekamül seviyelerinde oluşan farklılıklardan dolayıdır. Türlü acayip olaylar sonucu ki bazen hiçbir sebep olmaması da buna dahildir, kişiler birden ayrılabilir. Herkes kendi frekansına yakın kişi ve yer ile yanyana olur, frekansı değişen kişi gider, aile bireyleri, eş, sevgili, iş ve okul arkadaşları, bu değişim tekamülün ilerlemesi ile olur genelde. Ortamın frekansı değişince de mekan değiştirilir.

Bu konular üstüne bir kitap yazmayı düşündünüz mü? Bilgi gerçeklilikle birleşince birlerden çok binlere hitab eder açıkçası kitap okumayı sevmem ama çıkacak olan sonucu merak ediyorum.

Nego

Kayıtlı Üye

Büyü olduğundan başlarda sadece şüphelerim vardı. Eşimin hal ve hareketlerinden bu şüphe içime düşmüştü ama kim niye yapsın diye düşünmüştüm. Hiç ama hiçbir sebep yokken, aramız 1 dakika önce gayet iyiyken "bir şey" oldu(ne oldu inanın bilmiyorum) ve o an boşanıcam diye bana bütün kapıları kapattı. Beni görünce canavar görmüş gibi oluyordu ve kaçıp saklanıyordu benden. Ama ben yine de büyüden olduğunu ciddi anlamda düşünmemiştim. Çok değerli Urumla götüştüm. Büyü olduğunu ve yapan kişi hakkında bilgiler verdi(tarif ettiği insan çevremizde var). Burdan bir kez daha kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgili Urum büyünün iptali için çalışma yaptı. Hatta çalışma devam ettiği sıralarda 1 senedir beni her yerden engelleyen, hiçbir şekilde iletişim kuramadığım eşim bana bir mesaj yazdı. Ama bir seferlik devamı gelmeyen bir iletişimimiz oldu. O an büyü tamamen etkisiz olursa herşeyin düzeleceği inancına kapıldım. Ardından eşimi boşanma davamız sırasında gördüm. Eşimin bakışlarında senden nefret ediyorum ya da ayrılmak istiyorum yoktu. Kaçamak şekilde bana bakışları vardı, ezik ve bana karşı mahçup bir hali vardı. Onu öyle görünce inancım daha da arttı. Sanırım büyü sürekli tekrarlanıyor,
Çünkü büyü yaptığını düşündüğüm kişi gerçekten kötü niyetli ve eşime büyük bir kini var. Ve benim bunu sürekli bozdurmaya maddi olarak imkanım yok. Evime de gidemiyorum, evimi arındırıp dualarla eşimi ve kendimi koruma şansına da sahip değilim. Uzaktan yapabileceğim dualar ne kadar etkili oluyor bilemiyorum.

Bütün bunlar sebebiyle büyü biterse her şey düzelir diyor içim. Kendimi mi kandırıyorum bilemiyorum.

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Kalp sesini dinlemek sizi zayıflatır. Akıl ve mantığın sesi de güçlendirir. Çünkü ne zaman kalbimizin sesini dinlesek bir yerde tıkanıyor ve ilerlediğimiz yola devam edemiyoruz. Bizi hep avutan, kandıran bir ses olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarınızdan biri size bir kötülük yapar, rahatsız olursunuz. Kalbiniz ''affet ya, ne olacak? Bir daha yapmaz, belki bunda da bir hayır vardır.'' der. Siz bunu yaptığınızda o kişi sizi daha da üzer. Diğer yandan akıl size her zaman doğruları söyler. Söylediklerini uyguladığınızda üzülmeyeceğiniz ve sizi güçlendirecek şeyleri söyler. En basit örneği günümüzün bilim insanları. Kendilerini akıl, mantık ve bilimin ışığına adamışlardır. İnsanlar onları rahatsız edemez çünkü kalp ile bakmazlar. Bu yüzden yerinde saymak yerine durmadan ilerleme kaydetmişlerdir. Şimdi büyü konusuna gelelim. Diyorsunuz ki ''eşimle aram normalde iyi ama biri büyü yaptı ve aramız mahvoldu; büyüyü bozdurduğumda ise yenilendiğini düşündüğüm için aramızdaki soğukluk devam ediyor. Maddi gücüm yok ki tekrar bozdurayım büyüyü.'' O zaman sizin o kişi öyle bir büyü yapmanız gerek ki o size bir daha büyü yapamasın. Eli ayağı kenetlensin, darmadağın olsun. Ondan sonra tekrar büyüyü bozdurun. Böylece her şey çözülmüş olur :)

Nego

Kayıtlı Üye
Kalp sesini dinlemek sizi zayıflatır. Akıl ve mantığın sesi de güçlendirir. Çünkü ne zaman kalbimizin sesini dinlesek bir yerde tıkanıyor ve ilerlediğimiz yola devam edemiyoruz. Bizi hep avutan, kandıran bir ses olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarınızdan biri size bir kötülük yapar, rahatsız olursunuz. Kalbiniz ''affet ya, ne olacak? Bir daha yapmaz, belki bunda da bir hayır vardır.'' der. Siz bunu yaptığınızda o kişi sizi daha da üzer. Diğer yandan akıl size her zaman doğruları söyler. Söylediklerini uyguladığınızda üzülmeyeceğiniz ve sizi güçlendirecek şeyleri söyler. En basit örneği günümüzün bilim insanları. Kendilerini akıl, mantık ve bilimin ışığına adamışlardır. İnsanlar onları rahatsız edemez çünkü kalp ile bakmazlar. Bu yüzden yerinde saymak yerine durmadan ilerleme kaydetmişlerdir. Şimdi büyü konusuna gelelim. Diyorsunuz ki ''eşimle aram normalde iyi ama biri büyü yaptı ve aramız mahvoldu; büyüyü bozdurduğumda ise yenilendiğini düşündüğüm için aramızdaki soğukluk devam ediyor. Maddi gücüm yok ki tekrar bozdurayım büyüyü.'' O zaman sizin o kişi öyle bir büyü yapmanız gerek ki o size bir daha büyü yapamasın. Eli ayağı kenetlensin, darmadağın olsun. Ondan sonra tekrar büyüyü bozdurun. Böylece her şey çözülmüş olur :)

Dediklerinize katılıyorum. Akla mantığa güvenmek her zaman insanı bir adım öteye taşır. Akıl-mantık çerçevesinde düşündüğüm zaman da şu sonuca varıyorum: eşimle gayet mutlu ve iyi anlaşan bir çifttik ve evliliğimiz de gayet yolunda gidiyordu. Ayrılmamızı gerektirecek bir anlaşmazlığımız yok neden ayrılalım ki diyorum. Aramızda da büyük bir sevgi vardı, benim içimde hala var. Duygusal boyutunu bir tarafa bıraktığım zaman, eşimle uzun yıllar sürecel bir hayat arkadaşlığını devam ettirebilecek saygıyı ikimizde taşıyoruz.

Büyü yapana büyü yapmak fikrini hiç düşünmemiştim. Birine kötülük yapmış olsa da bu şekilde bişey yapabileceğimi sanmıyorum. Kimseye zarar gelsin istemem, fiziki ya da ruhsal olarak k sıkıntı yaşamasını istemem kimsenin. Ama bu işlerden vazgeçmesini sağlayacak bir uygulama varsa bunu deneyebilirim.

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Dediklerinize katılıyorum. Akla mantığa güvenmek her zaman insanı bir adım öteye taşır. Akıl-mantık çerçevesinde düşündüğüm zaman da şu sonuca varıyorum: eşimle gayet mutlu ve iyi anlaşan bir çifttik ve evliliğimiz de gayet yolunda gidiyordu. Ayrılmamızı gerektirecek bir anlaşmazlığımız yok neden ayrılalım ki diyorum. Aramızda da büyük bir sevgi vardı, benim içimde hala var. Duygusal boyutunu bir tarafa bıraktığım zaman, eşimle uzun yıllar sürecel bir hayat arkadaşlığını devam ettirebilecek saygıyı ikimizde taşıyoruz.

Büyü yapana büyü yapmak fikrini hiç düşünmemiştim. Birine kötülük yapmış olsa da bu şekilde bişey yapabileceğimi sanmıyorum. Kimseye zarar gelsin istemem, fiziki ya da ruhsal olarak k sıkıntı yaşamasını istemem kimsenin. Ama bu işlerden vazgeçmesini sağlayacak bir uygulama varsa bunu deneyebilirim.
Bazı insanlar kötü şeyleri hak eder. Bu yüzden onlara kötü şeyler yapmak gerekir :) Kuantum gereği bile sana kötü enerji gönderene, sende birikmesine sebep olduğu kötü enerjiyi yollayarak rahatlayabilirsin. Valar Dohaeris :)

origanum

Yönetici
Büyü olduğundan başlarda sadece şüphelerim vardı. Eşimin hal ve hareketlerinden bu şüphe içime düşmüştü ama kim niye yapsın diye düşünmüştüm. Hiç ama hiçbir sebep yokken, aramız 1 dakika önce gayet iyiyken "bir şey" oldu(ne oldu inanın bilmiyorum) ve o an boşanıcam diye bana bütün kapıları kapattı. Beni görünce canavar görmüş gibi oluyordu ve kaçıp saklanıyordu benden. Ama ben yine de büyüden olduğunu ciddi anlamda düşünmemiştim. Çok değerli Urumla götüştüm. Büyü olduğunu ve yapan kişi hakkında bilgiler verdi(tarif ettiği insan çevremizde var). Burdan bir kez daha kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgili Urum büyünün iptali için çalışma yaptı. Hatta çalışma devam ettiği sıralarda 1 senedir beni her yerden engelleyen, hiçbir şekilde iletişim kuramadığım eşim bana bir mesaj yazdı. Ama bir seferlik devamı gelmeyen bir iletişimimiz oldu. O an büyü tamamen etkisiz olursa herşeyin düzeleceği inancına kapıldım. Ardından eşimi boşanma davamız sırasında gördüm. Eşimin bakışlarında senden nefret ediyorum ya da ayrılmak istiyorum yoktu. Kaçamak şekilde bana bakışları vardı, ezik ve bana karşı mahçup bir hali vardı. Onu öyle görünce inancım daha da arttı. Sanırım büyü sürekli tekrarlanıyor,
Çünkü büyü yaptığını düşündüğüm kişi gerçekten kötü niyetli ve eşime büyük bir kini var. Ve benim bunu sürekli bozdurmaya maddi olarak imkanım yok. Evime de gidemiyorum, evimi arındırıp dualarla eşimi ve kendimi koruma şansına da sahip değilim. Uzaktan yapabileceğim dualar ne kadar etkili oluyor bilemiyorum.

Bütün bunlar sebebiyle büyü biterse her şey düzelir diyor içim. Kendimi mi kandırıyorum bilemiyorum.

Eşinizle aranızdakileri daha net ifade ettiğiniz için var olma olasılığını ben de gördüm şimdi. Tabi ki kesinlik için bakım gerekir ve Urum bakıp var dediyse vardır. Tekrarlanan büyülere maruz kalmak zordur, çözülür tekrar yapılırsa tekrar çözülmesi gerekir. Tekrarlı büyü olduğu tespit edildiğinde yapılacak şey etkinin geçtiği ve yeni tekrarın henüz yapılmadığı anda bir koruma yaptırmaktır böylece tekrar büyü yapılamaz, hatta bazı korumalar ayna gibi geleni yansıtır o büyü yaptırana, büyücü de müşteri de kendilerine büyü yapılmış gibi etkilenir. Ama tabi büyücü hem kendisini hem de müşterisini koruma altına almadı ise. Bu da işin ehli büyücü değil de uyduruk büyücü ise veya müşteriye az para ile yapıp sadece kendini koruyup müşteriden bunun için para almadığından ona koruma yapmadı ise mümkün olacak bir durumdur. Öyle ise sizin için fırsat çıktı bu tip korumayı yaptırma şansı için demektir. Neyse detaylarla boğmayayım.
Tekrarlanan büyüler sonunda hedefteki kişinin sinir sistemi bozulur ve sonunda kişiliği de. Bambaşka olan bu insan artık sevdiğiniz kişi olmaktan çıkar farklı karakterde bir insan olur. Görünümü de biraz değişir, yaşlanır, çöker, saçı dökülür vs. Bu yüzden zaman kaybetmeden tekrarların önüne geçmeniz için hareket etmenizi tavsiye ederim, sonra çok geç olabilir.
Uzaktan yapacağınız dua sadece kendinizi telkin edip yüreğinize su serpmenize, dönemi biraz sakin atlatmanıza yol açacaktır. Yoksa eşinizin dönmesi ya da büyünün bozulmasını sağlayacağı şeklinde ütopik düşüncelere kapılmayın.

Kalp sesi kimseyi zayıflatmaz. Sizin duyduğunuz kalp sesi değil, bilinçaltınızın sesi. Bilinçaltı 5 yaşında bir çocuğun aklına sahiptir. Uymanızı tavsiye etmem. Akıl sesi ile kalp sesi aslında aynı şeyleri söyler iyice dinlediğinizde, mantık dışı söylemez.
Bilim adamlarının nasıl düşündüğüne gelince; sorgulamak, körü körüne inanmamak ilerlemeyi sağlamıştır ancak sadece 5 duyu ile görebildiklerini varsayıp metafiziği yok saymak kör olmak demektir, onun görmemesi onun orada olmadığı anlamına gelmez. Havayı eliyle tutamıyor diye yok mu sayıyorlar, göreceli bir çelişki bu da. Bu yüzden dar düşünceli, bilim adamı kimliği altındaki kişiler ayrı bir kulvardır. Bunu hem bilim adamı hem de büyücü kimliğimle söylüyorum.
Üyeye yaptığınız tavsiyeye gelince ne yazık ki o kadar kolay değil o iş. Darmadağın olsun büyüsünü gerçekten yapacak kaç kişi bulabilir öncelikle. Yapan ondan ne ister buraya hiç girmiyorum bile. Negatif büyü herkesin bulaşmak istemediği bir türdür. Ayrıca önce darmadağın büyüsü yapılsın sonra size yaptığı çözülsün de olamaz, mecburen önce size yapılan çözülecek, öncesinde de müşteri koruma altına alınacak (bunun için de bir dizi işlem var), sonra temizlik, arınma ve karşı büyü. Öbür tarafın da eli armut toplamıyor, kimin daha güçlü büyücü olduğuna göre sonuçlanır. Bu büyücüler savaşına bile yol açabilir eğer her iki tarafın da maddiyatı yeterse.

Bazı insanlar kötü şeyleri hak eder. Bu yüzden onlara kötü şeyler yapmak gerekir :) Kuantum gereği bile sana kötü enerji gönderene, sende birikmesine sebep olduğu kötü enerjiyi yollayarak rahatlayabilirsin. Valar Dohaeris :)

Kimin neyi hakettiğini kimse bilemez.
O sözü söyleyen embesili de köpekler kovalasın.

Bu konular üstüne bir kitap yazmayı düşündünüz mü? Bilgi gerçeklilikle birleşince birlerden çok binlere hitab eder açıkçası kitap okumayı sevmem ama çıkacak olan sonucu merak ediyorum.

Hayır düşünmedim, yazmam zira. Bilgi ancak hak edene verilmelidir. Eğer biri verilecek bilgiyi almaya çaba gösteriyorsa, ilgi duyuyorsa anlatırım, Onyüzmilyonbin kişi aynı şeyi sorsa yine hepsine tek tek anlatırım. Karşılıklı sorularını cevaplarım, verdiklerimi kendi deneyimleri ile birleştirerek gelişeceklere katkıda bulunurum. Ama dümdüz ortaya öylesine yazmam:)

Ü

Üye silindi 56746

Eğer Allah inancınız varsa ve Müslüman iseniz büyü yapmak, yaptırmak işlerine bulaşmayın derim. Ek olarak akılla ilgili söylenenlere ben de katılıyorum; kalbimle mantığım arasında kaldığım yıllardan geçiyorum ve mantığımı dinlediğimde hep faydama olacak cümleler söylüyor ancak duygularımın esiriyim.

origanum

Yönetici
Kalp sesi ile kalbinizin sesi farklı kavramlardır:D
Lütfen büyü sitesinde olduğunuzu unutup da büyüye bulaşmayın diye tavsiyelerde bulunmayın. Siz şahsınız için dilediğinizi yaparsınız. Başkaları da kendi dilediğini.

Ü

Üye silindi 56746

Kalp sesi ile kalbinizin sesi farklı kavramlardır:D
Lütfen büyü sitesinde olduğunuzu unutup da büyüye bulaşmayın diye tavsiyelerde bulunmayın. Siz şahsınız için dilediğinizi yaparsınız. Başkaları da kendi dilediğini.
Tavsiyede bulunabilirim, bu konuda kısıtlamaya gidemezsiniz. Ben tavsiye veririm isteyen istediğini yapar.

origanum

Yönetici
Hayır bu masum bir tavsiyeye girmiyor. Sitemizde herhangi bir din ile ilgili tavsiye verilmesi istenmemektedir. Ucu din çatışmasına varıyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kalp sesi usulcadır,içinizde bir melek var gibi fısıldar sanki...Ego dırdırcıdır,beyninin etini yer gibidir tabiri caizse.Ayırt etmek hem kolay hem zor, arada sadece ince bir -------------------- çizgi var.Tecrübe hangisinin olduğunu öğrenmeyi sağlıyor.

Ü

Üye silindi 56746

İslami büyü diyerek en büyük çatışmayı sizler sağlıyorsunuz, İslam'da büyü yoktur. Söyleyeceklerim bu kadar, düşünmek için akıl var.

origanum

Yönetici
Keşke daha bilgili olsaydınız bu konularda, bu şekilde ilginç bir yorum getirmezdiniz. İslam dinine göre büyü elbette günahtır. İslami büyü denirken islam büyüyü benimsiyor, islamda büyü yasaldır, yapılır diye garip birşey anlamışsınız. Oysa durum böyle değildir. İslami unsurların kullanılarak büyü yapılmasıdır. Yani büyücü büyü malzemesi olarak bazı enerjisel titreşimi yüzsek sözler kullanır, bunu sözlü ya da yazılı olarak kullanabilir, kimisi cadı alfabesi ile onlara has sözler söyler iken kimisi Kuran'dan bazı ayetleri okur ya da yazar kimisi Tevrat kullanır, değişik bir sürü kullanılan kutsal metin var. Ülkemizde en çok Kuran okunduğu için en çok havass tarzı büyüler kullanılmakta. Sitemize adapte olun artık, kaç aylık üyesiniz hala forumu okuyup öğrenmemişsiniz en temel şeyleri. Es kaza bir nedenden üye oldunuz ve her yeri okumak ilginizi çekmiyor diyelim o halde ilginiz ve bilginiz olmayan konularda yorum yazmayın, önce öğrenmeye çabalayın. Böylece bu gibi konulara çoktan vakıf olmuş diğer üyelerin bu dünyadaki en değerli şeyinden, vaktinden almamış olursunuz ve sadece konu başlığındaki ilgili mesajları net bir şekilde okurlar.

PateNoS

Kayıtlı Üye
Hayatta en güvenmediğim şey iç sesimdir .

Nego

Kayıtlı Üye
Hayatta en güvenmediğim şey iç sesimdir .

Ben bugüne kadar iç sesime güvendim. Hislerimin kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Bir insan ya da bir durum hakkında içimden gelen ses pek yanıltmadı beni. Ama şu an yaşadığım durumda sonucun olumlu olacağı konusunda kodladım mı kendimi bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...