Ezoterizme ilgiliyim, kendimi geliştirmemde nasıl bir yol izlemeliyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cehua

Kayıtlı Üye
Çok uzun zamandan beri bu konulara aşırı ilgiliyim, hayal imajinasyon yeteneğim çok kuvvetli, spirituel ezoterik manevi herşey çok ilgimi çekiyor, okudukça öğrendikçe ben bunu biliyorum hissine kapılıyorum, öğrenmek kendimi geliştirmek için aşırı bir isteğim var, 24 yaşındayım normal bir hayatım var, bir otelde aşçılık yapıyorum, çok küçük yaslarimdan beri bu konular beni kendine çok çekiyor, ve bu gelip geçici bir heves değil, yeteneğimi kendimi kullanmak istiyorum ama ne yapmam gerekiyor nasıl yapmam gerekiyor bilmiyorum, bana yer yön gösterebilecek siz değerli arkadaşlardan yardım istiyorum. Şimdiden herşey için sağolun...

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Kısa bir araştırma sonucunda merağınız ve isteğiniz neyse o konuda yazılmış kitapları görüp onları alabilirsiniz. Buradan bir kişiden yardım istemek yerine 3-5 cümle bunları binlerce sayfalık kitaba aktaran insanlar var biraz azim gerekli.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Böyle şeylerden uzak dur bence. İşi uzmanlara bırak dostum. 24 yaş çok geç kalınmış bir yaş.

Lavina

Kayıtlı Üye
Bi uzmandan destek yardım al . Onun klavuzluğunda ilerle . Güvenebileceği biri olsun .

cehua

Kayıtlı Üye
Herşey için teşekkür ederim, kendimi yetenekli gördüğüm alan ise enerji, insanları diğer canlıları bir bedenden daha çok bana farklı hissettiren enerjiler bütünlüğü olarak görebiliyorum sadece insan değil herşeyi, enerjinin akışını hissedebiliyorum, bir insanın tabiatını ona dokunmamla birlikte anlayabiliyorum, hisler içimde doğuyor, dokununca kesinleşiyor ve emin oluyorum, havanın toprağın hayvanların dilini anliyormusum gibi, telkinlerim çok kuvvetli kısa sürede zihnimi boşaltıp istediğim şekilde full performans kullanabiliyorum, kisiliğim her zaman dünya yıkılsa umrunda olmaz tiplerden, fakat düşünce yapım çok değişik, olağan iradeye etki edemeyecegim kanaatinde olduğumdan akışın seyri daha huzur veriyor, fakat olayları var olanı, hissedilen var olan nedeni, görülmeyeni, bilinmeyeni, bilmem gerektiği hissi deyim, meselem süper guclerim olsun oldurureyim dirilteyim falan değil kesinlikle, meselem, bilmek ve görmek.
Görmenin kesinlikle sadece gözle olmadığını bilirsiniz, görmek bilmektir, bilen hakim olur, hakim olan, kendini anlar, düzeni yaradılışı anlar, anlayan ne yapması gerektiğini bilir bu bilinç seviyesine gelince içindeki bu arayış hissi biter, nedenleri kavrarsın, görmek ile herşeye hukmedebilirsin fakat hukmetmezsin, görme yolu bilgelik katar...... Sabaha kadar yazabilirim zihnimde donen o kadar şey var ki...kusura bakmayın tam olarak anlatamıyorum...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ne demek istediğinizi anladım Ruhsal dünyaya uyanış kitabını okuyunuz.

cehua

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL
Çok teşekkür ederim aradığım tipte kitaplar bunlar varsa birkaç tane daha yazarmisiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...