ülkemizde şaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lua

Kayıtlı Üye
Ne gibi tehlikeler ? Nereden böyle bir sonuç çıkardınız?

Garippsişik

Kayıtlı Üye

siyah 7

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar mabet üyelerinin içinde gercek anlamda bilgisi olan birileri olmalı. Gerçek bir şaman ile görüşmek ve konuşmak istiyorum.
Ülkemizde bu işi yapabilen birilerini, güvenilir birilerini bu forum sitesi haricinde ya da üyelerin tavsiyeleri haricinde bulabileceğimi zannetmiyorum. Ve olanca bilgileriniz , tecrübeleriniz ile eminim elde tutulur bir şeylere ulaşabilirim. Teşekkürler simdiden :)

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar mabet üyelerinin içinde gercek anlamda bilgisi olan birileri olmalı. Gerçek bir şaman ile görüşmek ve konuşmak istiyorum.
Ülkemizde bu işi yapabilen birilerini, güvenilir birilerini bu forum sitesi haricinde ya da üyelerin tavsiyeleri haricinde bulabileceğimi zannetmiyorum. Ve olanca bilgileriniz , tecrübeleriniz ile eminim elde tutulur bir şeylere ulaşabilirim. Teşekkürler simdiden :)
Sitedeki yönlendirmelere mi inanacaksınız gerçek hayatta bulun

siyah 7

Kayıtlı Üye
Sitedeki yönlendirmelere mi inanacaksınız gerçek hayatta bulun

Sitede ki herkesin yonlendirmesine degil tabi ki. Sitede gecirmis oldugum uzun süre belli basli kisilere ve bir cok mabet üyesine guvenmemi sagladi. Buradan gelebilecek bir yonlendirme benim icin her zaman degerlendirilebilir niteliktedir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sitedeki pek çok İnsan, gerçek hayattaki insanlar dediğiniz kişilerin çoğundan daha gerçek. Maske takmak zorunda değil en azından.

Türkiye de elbetteki diğer dünya ülkelerinden daha çok şaman var.
Bazıları şaman olduğunu bilmiyor. Şaman ( Tengri inancına sahip kişi demek değil, basitçe büyücü hekimdir)
şamanlar şaman çağrısı alır, kendi kültüründen uzaklaştırılmış Türk gelen şaman çağrısını anlamayabilir.
Bazı şamanlar farkında, Bazı şamanlarda ne olduğunun farkında ama kendisine şaman demiyor.

Pek farkında olan şaman çevresine açılmıyor. Bunun bir çok sebebi var. Sitemiz kişi yönlendirmesi yapmıyor. Bu yüzden sizin şamanlar İle ilgili sorunuz var ise onları sorun.

augury

Kayıtlı Üye
Sitedeki pek çok İnsan, gerçek hayattaki insanlar dediğiniz kişilerin çoğundan daha gerçek. Maske takmak zorunda değil en azından.

Bazıları şaman olduğunu bilmiyor. Şaman ( Tengri inancına sahip kişi demek değil, basitçe büyücü hekimdir)
şamanlar şaman çağrısı alır, kendi kültüründen uzaklaştırılmış Türk gelen şaman çağrısını anlamayabilir.
Bazı şamanlar farkında, Bazı şamanlarda ne olduğunun farkında ama kendisine şaman demiyor.

Pek farkında olan şaman çevresine açılmıyor. Bunun bir çok sebebi var. Sitemiz kişi yönlendirmesi yapmıyor. Bu yüzden sizin şamanlar İle ilgili sorunuz var ise onları sorun.
Sevgili Urum, şaman çağrısı nasıl olur, bu konuda bilgi verebilir misin?

Furking

Kayıtlı Üye
Elbette var. Hatta çevremde bir tane var. Mutfaktan falan anlıyor. Gayet hoş biri ve ruhumuza falan da zarar vermiyor. :)
Yani ülkemiz insanları tek bir kafa yapısından ya da aynı şekilden ibaret değil. Sayı az olsa da farkli olanlar da var.

siyah 7

Kayıtlı Üye

1) Şamanistik çağrılar dan kastınız nedir? Örnek verebilir misiniz mesela.
2)Şamanlik ozelliklerin farkina nasil varabiliriz mesela? Belirtileri nelerdir?
3) Samanistik ayinler varmi mesela, bu ayinlerin nasil yapildigi hakkinda bilginiz varmi? Gerceklestirilebilir mi bizim tarafimizdan mesela?
4)Şamanlari gerçek anlamda öğretileri ile birlikte bilgileri olabildigince gerçek, doğru sekilde nasil arastirabilirim.
5) Bildigim kadariyla belli başlı tütsülerden de çok yararlanıyorlar, transa gecme konusunda etkili olduğunu biliyorum. Bu tutsuler nelerden yapılıyor, nasil yapiliyor nereden bulabilirim?

Şimdiden teşekkürler URUM. :)

Sorularıma cevap alamadım gözden kaçtı zannediyorum. Bu mesajı yazarak konuyu başa çekmek istedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...