Şeytan gibi bir insan çevrenizde geziyor ise onlarla nasıl baş edersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ebedi

Kayıtlı Üye
İş
Sistem Mühendisi
Merhabalar,
Ciddi zararlar verdiğini gördüğüm aşağıdaki özelliklerde bir insan çevrenizde( mesela her gün gittiğiniz iş yerinde) ise,
onunla ve ya onlarla nasıl başedersiniz? ( Özellikle bu kişi bilgi toplama ve çevrenin kanına girme evresinde ve hata yapılmasını beklediği bir evrede ise)

Kibirlidirler.
Yüksekten bakarlar.
Yönetici, müdür veya patron gibi davranırlar. (Yaşı küçük ve/veya tecrübesi az olsa bile)
Çok rahattırlar, hiç bir şeyden çekinmezler, bu nedenle çok rahatsız edici davranışlar yapmaları ve ya söz söylemeleri mümkündür,(bi şey dersen küserler)
(Ama sen hoşlarına gitmeyen bir şey yaparsan laflarını esirgemezler, tek taraflı espiri ile ağızına geleni söyleyebilirler)
Çok rahat yalan söylerler, yalan söylemek onlar için normal bir şeydir.
Sözlerinde durmazlar, anlaşmayı yaparken işleri görülsün diye anlık kabul ederler ama sonra işlerine geldiği gibi davranırlar.

Eğer sende hoşlarına giden bir vasıf(mevki, makam, para veya ilim) var ise iyi davranıp, hürmet gösterebilirler. İşleri bitince iyilikte biter.
Hatta çıkarları ile çatışırsanız düşman kesilirler.

Düşman kesildikten sonra yaptıkları:
• iyi davranmaya devam ederler
• bilgi toplarlar
• bu bilgilere yalanları da ekleyip arkadan konuşurlar, yavaş yavaş çevrendekilerin kanına girerler
• her insan hata yapar, bunu bildiklerinden hata yapmanı beklerler
• ve eğer olurda yanlış bir hareket yapar ve ya bir söz söylersen, bunu çarpıtarak bin kat daha kötü hale getirirler ve yine arkadan daha büyük darbeler vurmaya başlarlar.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Benzerini yaşadım. İşyerinde vardı. İftiraya kurban gittim ve mevkim değişti. 2 sene önce oldu bu olay şimdi daha iyi bir mevkideyim ama o zaman çok çekmiştim.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu gibi tipleri biliyorum, -söz meclisten dışarı- genelde yontulmamış akrep burcu veya yükselenler.
Özellikleri iyi sıralamışsınız, ben de korktukları, çekindikleri tiplemeyi söyleyeyim.
Kapalı kutu, ketum olun. Size dusman kesilmeden önce samimi yaklastıklarında insanları önemsemediğinizi belli eden bir ukalalık, hiçbir halt bilmeseniz de cool, rahat bir tavır içerisinde olun. Bundan çekinip her hareketlerini bir daha, bir daha gözden gecirmek zorunda hissedecek ve bundan yorulacaklardır. Aynı zamanda ciddi manada bir gerilim yaşatir çünkü sözümona zekisiniz ve onun da ortaya cıkarılabilecek çok fazla kirli çamasırı mevcut. Konuşurken hep agzınızın ucuyla konuşun, birsey söylerken neyse ya deyip hadi iyisin söylemiyorum tarzı mesela. Bu onu çıldırtacak ve hep diken üzerinde tutacaktır.
Bunun yanısıra risk almayı seviyorsa farkli tutumlar sergilemeniz gerekecek. Işlerin ayrıntısını bilmek gerek bundan sonra da.
Kolay gelsin.:)

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Bu gibi tipleri biliyorum, -söz meclisten dışarı- genelde yontulmamış akrep burcu veya yükselenler.
Özellikleri iyi sıralamışsınız, ben de korktukları, çekindikleri tiplemeyi söyleyeyim.
Kapalı kutu, ketum olun. Size dusman kesilmeden önce samimi yaklastıklarında insanları önemsemediğinizi belli eden bir ukalalık, hiçbir halt bilmeseniz de cool, rahat bir tavır içerisinde olun. Bundan çekinip her hareketlerini bir daha, bir daha gözden gecirmek zorunda hissedecek ve bundan yorulacaklardır. Aynı zamanda ciddi manada bir gerilim yaşatir çünkü sözümona zekisiniz ve onun da ortaya cıkarılabilecek çok fazla kirli çamasırı mevcut. Konuşurken hep agzınızın ucuyla konuşun, birsey söylerken neyse ya deyip hadi iyisin söylemiyorum tarzı mesela. Bu onu çıldırtacak ve hep diken üzerinde tutacaktır.
Bunun yanısıra risk almayı seviyorsa farkli tutumlar sergilemeniz gerekecek. Işlerin ayrıntısını bilmek gerek bundan sonra da.
Akrep burçları kadar şeytan insanlar görmedim ya, bu kadar mı garip ve enteresan olurlar? Ve yaydıkları enerji o kadar kötü ki tanımı bile yok, sadece hissedebilirsiniz. Biriyle tanışırken burcunu sorduğumda akrep cevabını verirse hemen geri adım atıyorum artık(ciddiyim).

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Ciddi zararlar verdiğini gördüğüm aşağıdaki özelliklerde bir insan çevrenizde( mesela her gün gittiğiniz iş yerinde) ise,
onunla ve ya onlarla nasıl başedersiniz? ( Özellikle bu kişi bilgi toplama ve çevrenin kanına girme evresinde ve hata yapılmasını beklediği bir evrede ise)

Kibirlidirler.
Yüksekten bakarlar.
Yönetici, müdür veya patron gibi davranırlar. (Yaşı küçük ve/veya tecrübesi az olsa bile)
Çok rahattırlar, hiç bir şeyden çekinmezler, bu nedenle çok rahatsız edici davranışlar yapmaları ve ya söz söylemeleri mümkündür,(bi şey dersen küserler)
(Ama sen hoşlarına gitmeyen bir şey yaparsan laflarını esirgemezler, tek taraflı espiri ile ağızına geleni söyleyebilirler)
Çok rahat yalan söylerler, yalan söylemek onlar için normal bir şeydir.
Sözlerinde durmazlar, anlaşmayı yaparken işleri görülsün diye anlık kabul ederler ama sonra işlerine geldiği gibi davranırlar.

Eğer sende hoşlarına giden bir vasıf(mevki, makam, para veya ilim) var ise iyi davranıp, hürmet gösterebilirler. İşleri bitince iyilikte biter.
Hatta çıkarları ile çatışırsanız düşman kesilirler.

Düşman kesildikten sonra yaptıkları:
• iyi davranmaya devam ederler
• bilgi toplarlar
• bu bilgilere yalanları da ekleyip arkadan konuşurlar, yavaş yavaş çevrendekilerin kanına girerler
• her insan hata yapar, bunu bildiklerinden hata yapmanı beklerler
• ve eğer olurda yanlış bir hareket yapar ve ya bir söz söylersen, bunu çarpıtarak bin kat daha kötü hale getirirler ve yine arkadan daha büyük darbeler vurmaya başlarlar.
Hangi ortama girseniz bu tipte bir kişilikle daha doğrusu kişiliksizlikle karşılaşırsınız .Çok var bunlardan.:)Yalnız yaşca çok genç olanlarda biraz daha sık denk gelmişimdir kendi adıma.Sorsanız klasik açıklama ; önemli olan yaş değil yaşananlardır.:)Eğer inancımız aynı ise Ya Mani ismini okuyun.Allah engel koyar size yanaşamaz.En tehlikelisi kuskanç insandır.Şahsen en çok kıskanç insandan çekmişimdir.

Lua

Kayıtlı Üye
iş dünyasının %70ini anlatmışsınız :)

bizde de varDI bunun tıpatıp aynısı bir tipleme. İlk başta ne yapacağımı bilemedim ancak sonra ben de şu taktiği yaptım;

onun güvenini kazandım, yine de içten içe mesafemi korudum ve asla kullanabileceği bilgileri ima yoluyla bile vermedim (dedikodu yapacağı, çevirebileceği laflar)
güvenini kazanmak için ona sıkça yardım ettim
daha sonra açıklarını yakalamaya çalışıp hepsini hafızama kazıdım, yine de hemen açığa vermedim
yeterli bilgiyi topladıktan sonra yaptığı üçkağıtları ve yalanları fısıltı gazetesiyle yönetime kadar çıkardım

karşınızdaki ne kadar "çakal" olduğunu sanıyorsa siz ondan kat kat daha "çakal" olun derim.

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
iş dünyasının %70ini anlatmışsınız :)

bizde de varDI bunun tıpatıp aynısı bir tipleme. İlk başta ne yapacağımı bilemedim ancak sonra ben de şu taktiği yaptım;

onun güvenini kazandım, yine de içten içe mesafemi korudum ve asla kullanabileceği bilgileri ima yoluyla bile vermedim (dedikodu yapacağı, çevirebileceği laflar)
güvenini kazanmak için ona sıkça yardım ettim
daha sonra açıklarını yakalamaya çalışıp hepsini hafızama kazıdım, yine de hemen açığa vermedim
yeterli bilgiyi topladıktan sonra yaptığı üçkağıtları ve yalanları fısıltı gazetesiyle yönetime kadar çıkardım

karşınızdaki ne kadar "çakal" olduğunu sanıyorsa siz ondan kat kat daha "çakal" olun derim.
Bu yorumunuz, sitede geçen '' iyilik yap, iyilik sana dönsün. Her şeye teşekkür edin. Evrene pozitif enerji gönderin, size geri gelsin.'' kuantum yasalarına aykırı. Ama size çok hak veriyorum :) Bazen öylesi daha iyi oluyor. Aslında çok muallaktayım. Nasıl olmam gerekiyor?

Lua

Kayıtlı Üye
Bu tip insanlar iyiliğin sevginin dilinden anlamazlar. Denemedim değil.

Enerjimizi sömürmekten başka işleri yok ki nasıl pozitif enerji ile yaklaşayım :) yoksa elbette benim yaptığım da doğru bir şey değil; sadece daha kısa vadede işe yarar bir şey.

içnize nasıl siniyorsa öyle olun

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Aslında şeytan gibi demek bu örneklerle şeytana hakaret sayılır. Şeytan insanların kötü olacağını savunduğu için cehenneme gitti insanların kutsal olmadığını düşündüğü için ve haklı çıktı. Bu saydığınız verdiğiniz örneklerdeki insanların benim fikrimce şeytanla yakından uzaktan alakası yok. Lütfen artık insanlar şeytandan çok daha kötüler.

romeo713

Kayıtlı Üye
iş dünyasını bırak benim akrabaların bi çoğundan bahsetmişsin...bende onlara bakınca şeytanın suretini görür gibi oluyorum çoğu zaman...anlattıklarının kat be kat fazlası belkide...hatta buna bazı dost görünümlü düşmanlarıda katabiliriz ..yıllarca dost sandığın sevdiğin saydığın insanlar yada akraba dediğin saygı gösterdiğin insan müsveddeleri meğer en azılı gizli düşmanın çıkıyor....
gerçi arkadaşın dediği gibi bunlara şeytan demek şeytana hakaret olur...şeytan bile şeytan olmadan önce en üst kat semaya kadar yükselen bir varlık ki tek bir hatasında Allah onu lanetlemiştir...tek bir hata.... bu insan müsveddeleri o hataların on katını nedeyse günde 50 sefer yapıyorlar....bunlara denilcek söz bulamıyorum...

Silverfş

Kayıtlı Üye
Şeytan gibi aşağılık derken ? Öncelikle Şeytanında sevildiğini onuda sevenlerin olduğunu ona itaat edenlerin olduğunu böyle hakaret içeren cümleler kurmamamız gerektiğinin farkında olalım .

Furking

Kayıtlı Üye
Bu tiplere verilebilecek en büyük ders, yaptıkları aşağılık davranışları kendisine farkettirmek olur. O kişi ile aynı seviyeye düşmek yerine, seninle onun arasındaki farkı kendisine gösterebilmek de ona büyük bir büyük ders olabilir. Bunu nasıl mı yapabilirsin ? Kendi yöntemlerinle. Biraz da doğaçlama..
Çevremde bu tiplerden çok var. Özellikle okulda.. Ama zamanında haddini gerek zihinsel, gerek fiziksel olarak bildirince pek bi uysal oluyorlar. :)

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Hiç görmediği, hiç dokunmadığı birtek kitabını okuduğu ondada defalarca kendi içinde çeliştiği halde körü körüne inanıp bağlanıp ona tapan bu tanrı dedikleri şey adına birsürü cinayet işleyen zavallı bir sürüden ne beklersin canım her türlü yaptığı kötülüğü şeytanın üstüne atan binlerce cahil taptıkları allah denen tanrı ilan ettikleri şeyin gaybı bildiğini savunup şeytanın kendisine ihanet edeceğini bildiği halde yaratmasına mı , çıkardığı kitabın %90ının zorbalık şiddet içermesine mi ağlayacaklar boşver sen sen ol bu acizlere şeytan kılıfını uydurma her nekadar iki tarafta birbirinden kötü olsada şeytanın mücadele ettiği bir kesim var kimseyi dünyaya kendi isteği ile getirip herşeyi önüne serip sorumlu tutmuyor.

4

43887

Akrep burçları kadar şeytan insanlar görmedim ya, bu kadar mı garip ve enteresan olurlar? Ve yaydıkları enerji o kadar kötü ki tanımı bile yok, sadece hissedebilirsiniz. Biriyle tanışırken burcunu sorduğumda akrep cevabını verirse hemen geri adım atıyorum artık(ciddiyim).

Yanlış bilgilendirme.Konu ile bağlantısız genelleme de yapılsa. Büyük ihtimal yaşantınızdan bir akrep insanı geçer. Canınız yanar. Bütün suç akrebe kalır. Malesef hep öyle olur. Suclama suclama. Akrep ismi gereği korkutuyor. Her burcun karanlık yönleri vardır. Örn. Akrebin gölge karanlık yanlarını karşıtı Boğa burcu tasır. Aşması gereken özellikleridır. Şimdi bu söylevleri direk boğa burcuna yıkmak ne kadar doğru. Önyargılı konuşmalar. Astroloji alanım olduğu ve yanlış bilgilendirme oldugu için müdahale etme gereği duydum. Konu ile uzun uzun konuşulur, ancak açılan konu ile bağlantısız konu dagılır.
İyi forumlar

sibelya

Kayıtlı Üye
akrep burcunu genellemeyin diyorsunuzda aynılarını bende yaşadım bı kac defa ve hepte akrep burçlarıyla nedense

lviv angeles

Kayıtlı Üye
akrep burcunu genellemeyin diyorsunuzda aynılarını bende yaşadım bı kac defa ve hepte akrep burçlarıyla nedense
Eğer genelleme yaparsak herkesin hayatından böyle bir kesit çıkar.Hem konu dağılır hem bunun sonu gelmez.Çalıştığım üç şefimde kova burcuydu.Üçünden de çektiğimi bir ben bilirim.Kıskanç,ukala,katlanılamaz insanlardı.Keza aslan burcu dediğim dedik, herşeyin hakimi sanan,dünyaları ben yarattım insanları..Böyle işte bunun sonu yok.Herkes bir burçtan mutlaka yaka silkmiştir.Ancak bunu direk burca mâl etmek ne kadar doğru?Her burcun iyiside var kötüsüde..Doğum anına göre bin türlü konumu var.Kişinin yüreğinde biter herşey.

romeo713

Kayıtlı Üye
Kendim boğa burcuyum..eski kız arkadaşım akrep burcuydu çok delidolu biriydi..beni aldattı bende bilinmezliğe vurup daha sonra bi plan kurup bende onu aldattım .. sonunda intikamımı alıp bitirmiştim.sonradan çözdüm beni ayakta uyutmuş acaip yalancı sinsi biriymiş.. akrep burcu konusu açılınca tuhafıma gitti..o da akrep burcuydu

Kevinlonnie

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Yazdığınız şeyler beni derinden üzdü ben akrep burcuyum yükselenim yay ama emin olun benim kadar iyi bir insan ve zararsız birisi tanımamışsınızdır. Lütfen önyargılı olmayınız.

Ori

Kayıtlı Üye
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama gerçekten çok komik geliyor. Yahu insanın kötüsü akrepten mi çıkıyor sadece. :)) Harbiden komik yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...