Uyku ile uyanıklık arasında konuşmak...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DİLHUN1

Kayıtlı Üye
Merhabalar, son zamanlar da uyku ve uyanıklık arasında kendimle değil de karşımda gerçekten biri varmışcasına memnun bi' halde konuşuyorum. Bulunduğum ortamı netçe görüyorum ama farkındalığım birisini görünce ortaya çıkıyor. Geçen aynı şekilde konuşurken kafamı çeviriyor ve kardeşimi görüyorum, o anda: "Beni fark ederse deli sanacak senle konuşmayı bırakmalıyım." diyorum. Ve aniden şaşkınlıkla ne yaptığımın bilincine varıyorum, tamamen uyanıyorum yani. İkinci defa bir kaç gün öncesinde oldu, bu sefer konuştuğum şeyi hatırlar gibiyim, kendisi karanlık gibi ama etrafını saran mor parıltılar vardı. Daha sonra odamıza babamın girdiğini görüp, farkındalıkla gene tamamen uyandım. Konuştuklarımı hatırlamıyorum, sadece son anlar da olan şeyleri. Acaba bu durum neden kaynaklanmaktadır? Benle temasa geçen ruhani bir şey olabilir mi ya da psikolojik midir?

Okuduğunuz için teşekkürler.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu uyku İle uyanıklık arası durumu nedir.
Ya uyuyordur insan ya uyanıktır. Uykunun gelmesi mayışma tarzı birşey mi.
Yoksa uyuyorsunuz aslında ama bilinçli rüya görüp, ya da rüya görürken bilinçli aklınız devreye girip uyanıyor ve aslında uyumamıştım mı diyorsunuz.

DİLHUN1

Kayıtlı Üye
Bunları uyuduktan sonra gece yarılarında yaşıyorum. Aslında bu durumu uyku ile uyanıklık arası dememin sebebi; rüya şeklinde değil de, etrafı olduğu halde görüp o anı uyanık gibi hissetmem. Böyle hissettirdiği için ne diyebileceğimi tarif edemedim. Bilincimin yerine gelmesi odada ki bir insanı fark etmemle oluyor sadece. Sanırım son dediğiniz cümle gibi: rüya görürken bilinçli aklım devreye girip uyanıyor ve uyumamıştım diyorum.

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Bunları uyuduktan sonra gece yarılarında yaşıyorum. Aslında bu durumu uyku ile uyanıklık arası dememin sebebi; rüya şeklinde değil de, etrafı olduğu halde görüp o anı uyanık gibi hissetmem. Böyle hissettirdiği için ne diyebileceğimi tarif edemedim. Bilincimin yerine gelmesi odada ki bir insanı fark etmemle oluyor sadece. Sanırım son dediğiniz cümle gibi: rüya görürken bilinçli aklım devreye girip uyanıyor ve uyumamıştım diyorum.
Ben de uykumun arasında rahatsız edici ve iç tırmalayıcı sesler duyuyordum susmuyorlardı uyku ile uyanıklık arasında olan şeyler tamamen nekadar ruhani boyutu varsa bu evrede normale göre daha az bir ihtimal buda demektir ki psikolojik nedenlerden kaynaklı olma ihtimali %80 ama eğer aniden uykudan uyanıp yaşıyorsanız yada akşam üstü gündüz sabaha karşı daha ruhani boyuttan bakın ama uykuya dalarken genellikle biraz daha psikolojik belkide ben yanlış okudum rüya da olduğunuzu sanıp aslında tam olarak uykuya geçis sağlayamamış yarı uykuda isenizde normal dedikleriniz dışarıdan duyuluyorsa eğer bakın duyuluyorsa dedim ailenizle bir odada yatın ve konustuklarınızı Ses kaydına alsın yada uyumasınlar ki ne dediğini net duymuş olursun

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Genellikle bu tarz olaylar uyku ile uyanıklık arasında olur çünkü cok büyük bir ihtimal hatta kesin diyebilirim ekstra yaşanmış bir olay değil

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Banada bu tarz bırsey oluyor ama sanırım bıraz daha farklı uyanır gıbı olurken sayıkladıgımı farkedıyorum uykumda da mı durum boyle bılmıyorum ama kan ter ıcınde acıyla sayıklayarak uyanıyorum bır suredır bu boyle yasadıgım olaylara verıyorum duzeltmek ıcın bıseyler yapıorum ama olmuyor tum gun calısıp yorulup bırsey dusunmeden uykuya dalmayı denedım bırkac kere ama olmadı uyumam zaten yeterınce zor olurken bırde bu durum ıyıce sınırlermı bozdu. ama sanırım ıkımızın yasadıgı seyde psıkolıjık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...