İfritlerin reptilian olma ihtimali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Gerek ifrit tasvirleri gerekse reptilian tasvirleri birbirine çok benziyor. Yabancılarda demon bizde ifrit başka kültürlerde farklı isimleri var ve hepsi reptilian varlıklara çok benziyor. Cinler onlar mıdır bilemiyorum. Kendi tecrübelerimden bahsedersem bir iki hafta önce kadar Farah Yurdözü'nü takip etmeye başladım. Varlıklarla ilgilk yaşadıklarım aklıma gelince evet bunlar onlar diyorum. Dünya dışı varlıklarla ilgili yabancı filmleri ve belgeselleri izlediğimde benim yaşadıklarım ile onların yaşadığı çok ortak şeylerin olduğunu farkettim. Bizim buralarda ifrit dediğimiz ve onların uzaylı dedikleri aynı. Cin demek istemiyorum sanki bazı farklılıklar varmış gibi geliyor bana.

origanum

Yönetici
Öncelikle şu soruyu sorun. Birinin bedeni var diğerinin yok, bedenli enerji ile bedensiz enerjinin aynı şey olması diye birşey var mıdır?
Kafanızdaki diğer soruları gidermek adına 72bin alem kavramını düşünün. O kadar çok farklı tip var yani hepsi ayrı ayrı. Son tavsiyem de reklamlara inanmayın, reyting uğruna yazılan yazılara ve çekilen filmlere, "ilgi çekme egosu"nu tatmin etmek isteyen ya da "ticari kazanç" amacı ile hayal gücünü pazarlayan kişilere.

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Öncelikle şu soruyu sorun. Birinin bedeni var diğerinin yok, bedenli enerji ile bedensiz enerjinin aynı şey olması diye birşey var mıdır?
Kafanızdaki diğer soruları gidermek adına 72bin alem kavramını düşünün. O kadar çok farklı tip var yani hepsi ayrı ayrı. Son tavsiyem de reklamlara inanmayın, reyting uğruna yazılan yazılara ve çekilen filmlere, "ilgi çekme egosu"nu tatmin etmek isteyen ya da "ticari kazanç" amacı ile hayal gücünü pazarlayan kişilere.
Cinlerin bedensiz varliklardir diye biliyorum. Ama ifrit bedensizdir diyebilir miyiz? Hatta ifrit anlatımları ve reptilian tanımlamaları aynı. İşin içinde ticari kazanç varsa bile bu tamamen yalandır diyemem. Her birini farklı bir alem olarak düşünsek 72 bin alem az bile kalır evrende. Biz insanlar hayvanları ayrı bir alem olarak düsünürüz ama biz insanlarda bir çeşit hayvanız

origanum

Yönetici
Cin, ifrit, demon, peri vs vs tonla yaratık (varlık) bedensizdir. Reptilian kavramı Latincesi reptil olan sürüngen kelimesinden türemiştir. Sürüngene benzeyen uzaylı için kullanılmıştır.
Dini ifadelerde yaygın olarak derler 72 bin alem diye, kolay anlaşılan bilindik bir örnek olması bakımından kullanmıştım. Alem zaten türü değil grubu işaret eder, bitkiler alemi, hayvanlar alemi (içinde tonla tür var bir tanesinin adı da Latincesi Homo sapiens yani insan türü)...

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Cin, ifrit, demon, peri vs vs tonla yaratık (varlık) bedensizdir. Reptilian kavramı Latincesi reptil olan sürüngen kelimesinden türemiştir. Sürüngene benzeyen uzaylı için kullanılmıştır.
Dini ifadelerde yaygın olarak derler 72 bin alem diye, kolay anlaşılan bilindik bir örnek olması bakımından kullanmıştım. Alem zaten türü değil grubu işaret eder, bitkiler alemi, hayvanlar alemi (içinde tonla tür var bir tanesinin adı da Latincesi Homo sapiens yani insan türü)...

Mehmed Siyah Kalem isimli bir şahsın çizimleri var bazı bedensiz diye bildiğim varlıkların resimlerini çizmiş. Hayali değildir bence. Eğer bunlar tamamen bedensizse nasil çizebilmiş ki. Belki bu varlık hem bedenli hem bedensiz yaşıyabiliyorlardir
https://i.hizliresim.com/7Nr6PW.jpg

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Mehmed Siyah Kalem isimli bir şahsın çizimleri var bazı bedensiz diye bildiğim varlıkların resimlerini çizmiş. Hayali değildir bence. Eğer bunlar tamamen bedensizse nasil çizebilmiş ki. Belki bu varlık hem bedenli hem bedensiz yaşıyabiliyorlardir
https://i.hizliresim.com/7Nr6PW.jpg
Onlara henüz şuna benziyor diyemeyiz bedensiz olsalar da değişik şekillere girebilir ve insanlara farklı gözükebilirler

origanum

Yönetici
Mehmet Siyah Kalemin eserini biliyorum. Oradaki çizimler Tacikistandaki şamanların (kam) gördüğü hali. Eski Türklerde gezici hikaye anlatıcıları varmış ve rulolar üzerine çizilerek bu resimleri göstererek hikaye anlatırlarmış gittikleri yerde. Kendilerinden sonra gelen hikaye anlatıcıları da bu rulolara daha sonra ekler yaparmış ki Siyah Kalem in eserindeki çizimlerde de bu açıkça görülür zaten. Çizimlerde hem el farkı hem de zaman farkı alenidir. Boynuz tiplerine göre ruhların ve şamanların iyi mi kötü mü olduğunu resmederlermiş, iyi olan geyik boynuzu halindedir dikkat ettiyseniz ve geyik de şamanın erk hayvanlarından biridir. Hastalıkların kötü ruhların musallatı nedeniyle olduğuna inanırlar ve ak şaman ruhlar alemine giderek pazarlık edermiş, o eserde de görüldüğü üzere genelde at kurban edilip hasta kurtarılırmış.
Bedensiz varlıklar genelde duman şeklinde görünür ancak bazen insanların fiziksel görme ihtiyacından dolayı kimi onları değişik şekillerde görebilir. Bazıları dini inancına göre ak sakallı ermiş şeklinde görür bazıları korkunç canavarlar şeklinde. Kişilerin bilinçaltında yatan varlık hayaline göre şekillenir yani, gerçekte o şekilde olduğundan değil, çünkü şekli (fiziksel formu, bedeni) yok zaten. Aynı varlığı A kişisi farklı görürken B kişisi farklı, C kişisi farklı görür ama gerçekte öyle değildir bile.

farkl1

Kayıtlı Üye
Bir cinin yaptığı suçtan dolayı, sorgulandığı zaman ki görüntüsü gerçek olmuyor mu? Korkup kaçtıkları zaman duman oluyorlar. Giydiği kıyafet renklerine göre, duman renkleri aynı oluyor. Bedensiz enerji oldukları için duman olmalarını anlıyorum, fakat ilk görüntüleri ne oluyor?

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Bir cinin yaptığı suçtan dolayı, sorgulandığı zaman ki görüntüsü gerçek olmuyor mu? Korkup kaçtıkları zaman duman oluyorlar. Giydiği kıyafet renklerine göre, duman renkleri aynı oluyor. Bedensiz enerji oldukları için duman olmalarını anlıyorum, fakat ilk görüntüleri ne oluyor?
Ben saydam gölge yansıla olduklarını düsüküyorum zaten gerçek suretiylr herzaman gözükmezler kedi yılan kılıgıma girerler

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Farah Yurdözü tamamen hayal dünyasında yaşayan bir histerik

Bakin olay sadece Farah Yurdozu ile ilgili degil. Uzaylilar ile ilgili yabanci film ve belgesellerde ayni benzerlik fark a bizim cin musallati dedigimiz olaya ne kadar benziyor demedim degil. Sayin Origanum'un dedigine gore reptilianlar ve cinler farkli varliklar.

Lua

Kayıtlı Üye
fikirlerini kabul etmediğiniz her insana histerik mi dersiniz? ne güzel hakaret ediyorsunuz insanlara, hazır burada yokken değil mi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...