Merak Ettiğim bir kaç soru hakkında

erdemc09

Kayıtlı Üye
Merhaba öncelikle siz bilgili insanlara sormak istediğim bi kaç sorum olucak.Konunun doğru yere açılıp açılmadığı hakkında pek bir bilgim yok kuralların nerdeyse hepsini okudum sayılır. O yüzden sormak istediklerimi saygı ve sevgi çerçevesi içerisine cevaplarsanız çok teşekkürlerimi sunarım.Bir insanın acaba istemsizce olarak bir varlık veya vb biriyle iletişim kurup veya onların yolunda ilerleyebilir mi ? Fakat bu insan kuşkucu tamamıyla bugune kadar okudugu bir çok Kutsal kitaptan kuşku duymuştur ve nerdeyse bilime inandığını düşündüğü halde bu sözünü ettiğiniz varlıklar tarafından istemediği halde ona belirli yetenekler verebilir mi ? ve ayrıca bunların bir bilimsel açıklaması olabilir mi ? Kısaca size olaydan bahsedecek olursak. tahmini 3 ay felan önce biri rüyamda mezarlığın içerisinde önüme çıkıyor ve gözleri görulmeyen suratı siyah ellerini ver diyor.elimi uzattıgımda ise sol işaret parmagımı topraga damlatarak bundan sonra sahip olacaklarına bağlılık yemini et diyor. ve tam o sırada uyanıyorum. Kaltığımda ise şiddetli bir baş ağrısıyla aradan 1 hafta felan geçtikten sonra cafede otururken başlıyor herşey uyumuyorum fakat kız arkadaşımın otobusu kaçırdıgını ve kolunu duraktakı sarı bolumune vurdugunu goruyorum ve hemen dalgınlıgım geçiyor.Ve işin tuhafı aynı olay ertesi gün gerçekleşiyor. bu ilk zamanlar baya azdır bir çok araştırma yaptım araştırma yaptıkça kafayı yemek uzereyım gitmediğim doktor kalmadı ne nerolojik nede vucudsal bir hastalıgım var piskiyatr ise verdiği bi kaç ilaç uyutmaktan başka birşey yapmıyor. tuhaf olan başka bir olaya gelicek olursam uyuyordum gene uyduguumda cuzdanımı hep yastıgımın altına koyarım. ve bır anda yarı uyur yarı uyanık cuzdanımın haraket edıp salona gittiğini gördüm hemen sıçyarak kaltıgımda ise ilk işim yastıgımı altına bakmak oldu ve cuzdanım orda yoktu kalktıgımda ise cuzdanı salonda aynı yarı uyanık oldugum ruyada gordugum gıbı fıskos masanın ustune buldum acayip korkmaya başladım. ve bu istemeden içimde hissiyatlarım büyüyor. evden dışarı çıkamaz oldum nerdeyse bütün gün araştırıyorum. ama kimse tatmin edici cevap veremedi dün moderetorlerden bırıne mesaj attım. ve yonetıcıyle konuşmamı söyledi. Urumda galiba baya yogun oldugu için cevap veremıyor haklıda yani herkesle tek tek uğraşmak zor. Sizden istediğim Bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan bir arkadaşımız varsa konu altında veya özel yoldan ulaşabilirse sevinirim. Çünkü Durumum git gide kötüye gittiğini hissediyorum. Yemekler tad vermemeye başladı belki abarttığımı düşünebilirsiniz fakat olay yaşadığım gibi ben inançlı bir insan olmadığımı biliyorum ama bunlar beni git gite dahada birşeylere inandırmama sebep oluyor. Tekrardan teşekkür ederim hepinize.. İyi günler

Lua

Kayıtlı Üye
Hiç bakım yaptırdınız mı?

Lua

Kayıtlı Üye
Üzerinizde kötü bir enerjinin tesiri var mı diye konusunda uzman birine muayene oldunuz mu demek istiyorum
Ancak bu şekilde ne olduğu anlaşılır diye düşünüyorum

erdemc09

Kayıtlı Üye
Pek öyle Uzman biriyle görüşmedim ilk başlarda tuhaf tesadüfler ve bilinçaltımın oyunu diye düşündüm fakat gün geçtikçe artması durumunda zaten açıkcası aşırı utanıyorum. derdimi kime anlatsam deli gözüyle karşılanmaktan. o yüzden moderetörlere mesaj attım fakat onlarda fazla yoğunlar galiba. o yüzden aranızda bilen birisi belki bana yardımcı olabilir diye düşündüğüm için konu açmadıyı düşündüm ve konu açmak içinde nerdeyse baya düşündüm doğabilecek tepkilerden dolayı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sizin için tek gerçek bilgi bilimsel bilgi ise bu noktada ilerleyelim.
Konunuz varlıkla ilgili değil Zaten.
Psikolojinizi bu kadar bozuyorsanız ki önemli hiç bir şey olmamış. Ya da ya ne güzel hissediyorum demek yerine bana ne oluyor, diyip evden bile dışarı çıkamayacak duruma geliyorsanız anksiyete sorununuz var demektir. Bu yüzden psikiyatriden önce klinik psikolog İle görüşün ya da bilinçaltı Terapisti yapanlar İle.

Bilim şuan teori olarak diyor ki;
insanlar bir olay olmadan kısa süre önce ne olacağını biliyor.
Bunu nasıl biliyor tam olarak süre nedir ve sınır nedir araştırmaya devam ediyorlar.
Bilimsel bilgi olarak baktığımızda bunun mümkün olduğunu söyleyen araştırmalar var.

Cüzdan olayına gelince insanın hatırladıkları her zaman tutarlı olmaya bilir günde ortalama 7 kere herkes bilinç kaybı yaşar,
dalgınlık ya da doğal trans durumu, ya da bilinç bilgiyi işlerken hatırları başka bilgiler İle birleştirerek yapar.
Siz Zaten masanın üstüne koymuş , yastığın altına koymayı planmış ve rüya da yeniden hatırlayış olabilirsiniz.

Diğer bilgi türlerinin doğruluğu önemli olmadığını belirttiğiniz için açıklamasını yapmıyorum.

erdemc09

Kayıtlı Üye
Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bunun beyinsel bir sorun olduguna eminim piskiytrde ki doktorda buna benzer bi açıklama yaptı fakat bazı insanların zihinsel aktivitelerin farklı işlediğini söyledi ve beynimizim bize bazen küçük oyunlar oynayabileceğini söyledi peki anlamadığım olay tam olarak şu bilinçaltımda böyle birşey gizliyse ve bu devajudan öte bişeye yakınsa yaşadığımız hayat o zaman zaten belirli değil mi ? Fazlasıyla kuşkularım vardı Forumunuz ve Bi kaç üteniz sayesinde bunalrdan kurtuldum kafamdakilere şimdi daha net cevaplar bulabiliyorum bu olayın bide sizce hergün olması ve istediğim kişiye yapabilmek acaba mümkünmü ? forumda bi kaç kişinin daha böyle olduğunu dün okudum Ve bi çoğu bu konudan konuşurken yetenek diye bahsetmiş acaba cidden böyle birşeyin mümkün olabilir mi ? İlginiz ve alakanız için tüm teşekkürlerimi sunarım