Ritüeller ile ilgili sorularım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Merhaba ritüeller ile ilgili bir kaç sorum olucaktı. Seremonik majide bulunan ritüelleri örneğin küçük defetme pentagram ritüelini islami yöntemlere uyarlamak istiyorum. Bu ne kadar doğru ve etkili olur. Yapılabilirse nelere dikkat etmeliyim diğer sorum ise bu tarz ritüelleri imajine ederek yapmak etkili olurmu bazen bu ritüelleri uyguluyacak ortamı bulamıyorum. Buyüzden imajine ederek bu ritüellerin bir etkisi olurmu? Bilgili kişilerden cevap bekliyorum . Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sağlıcakla...

Lua

Kayıtlı Üye
Böyle bir ritüeli islama uygunlaştırmanız mümkün değildir

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Niye mümkün olamaz acaba bu ritüel Önceden enokyana da çevrilmiş. Niye bu ritüeli islami yöntemlere uyumlayamıyım.

Silverfş

Kayıtlı Üye
Mümkün olmama sebebini ufak bir örnekle açıklayayım düz pentagramda 4 element ve ruh sembol edilir ama islamiyette tek güçten bahsedilir . Ters pentagram ise satanizmi sembolize ederki islamiyetin tam tersidir . Bu yüzden her uyarlama her dinde uygun olmuyor .

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Mümkün olmama sebebini ufak bir örnekle açıklayayım düz pentagramda 4 element ve ruh sembol edilir ama islamiyette tek güçten bahsedilir . Ters pentagram ise satanizmi sembolize ederki islamiyetin tam tersidir . Bu yüzden her uyarlama her dinde uygun olmuyor .

İslamiyetteki tek güçle pentagramdaki 4 element ve esiri ilkenin hiç bir alakası yok. Ters pentagram satanizmi sembolize eder islamiyetin tam tersidir demişsin. Ters pentagram şeytanı temsil eder. Ama benim bahsettiğim ritüelde zaten kara majik bi uygulama değil, benim sormak istediğim zaten bu uygulama eski ahite göre bence bunu islama uyumlamak mümkün ama bu ne kadar doğru ve etkili olur?

Lua

Kayıtlı Üye
Her ne kadar tersini iddia edecek güruhlar olsa bile islam ritüel dini değildir, ritüeller özellikle obje ve sigillerle yapılan ritüellerin şirkden farkı yoktur. Yalnızca İslamın Tanrısı olan Allah'dan dua aracılığı ile kontak kurabilirsiniz. Bu konuyla ilgili ayetleri inceleyebilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...