İzlendiğimi hissedebiliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

okitay

Kayıtlı Üye
Herhangi bir yerde oturduğum zaman veya yürüdüğüm zaman birinin bana baktığını sezebiliyorum. Örneğin yolda yürürken kafam istemsizce bir noktaya dönüyor veya o noktaya bakma isteği oluyor ve baktığım zamanda orada bana bakan birisi oluyor. Sorum şu bu olan hissiyat neyden kaynaklı olabilir ?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Sosyal çevrede hangi eylemi yaparsanız yapın elbet size bakanlar olacaktır.Birçok insan var çünkü.Bu gayet normal bir durum .Sizin bu durumu abartmanız , çok anormal bir şey yaşıyormuşssunuz gibi tavır takınmanız şizofreni belirtilerine girer. Dikkatli olum. Psikiyatriste görünün.

okitay

Kayıtlı Üye
Bunu abartma gibi bir şey yapmıyorum daha doğrusu yapmaya çalışmıyorum sadece bu tür sezgisel şeylerimin neye bağlı olduğunu merak ediyorum enerjimi başka bir şey mi yoksa sadece sezgi mi diye merak ettim şizofreni belirtilerini iyi biliyorum anormal gibi bir tavırda olduğumdan değil sadece bir merak konusu

leylaaras

Kayıtlı Üye
Bunu bir korunma mekanizması olarak görüyorlar doğada av olmamak için sanırım atalardan geliyor Nörolog Taslaman'a göre

Ori

Kayıtlı Üye
Kendi fikrimce bu sezgi her normal insanda var. Tabi bazı insanlarda kişiye göre böylesine dikkat çekici bir hal aldığı vakit kişide olan odak noktasına dikkat etmek gerekir. Sizin bu duruma biraz fazla odaklanmanız sezgilerinize karşı direk tepkiye neden olabilir. Tabi bu işin aşırısı ise paranoya doğurur. Dediğim gibi odak noktanız eğer sürekli bu çerçeve içindeyse bu gibi durumlar gayet doğaldır. Bana göre de sevgili leylaaras'ın dediği gibi korunma mekanizmasıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...