sorularım sorunlara dönüştü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

taroh

Kayıtlı Üye
herkes gibi evlenince umduğumu bulamadım.kocamda bulamamıştır.ben belli saate evinde olan beni gören gözeten bir eş olduğunu düşünmüştüm. o ise benim elimde ne kadar para varsa ona vermemi düşünmüş.ikimizde çalışıyoruz.onun sayesinde otele döndü ev benim hevesimi de kesti evde oturmam için ve bu tavrına özgürlük dedi. konuşuyorum fakat işine geleni dinliyor.yada zorlama 3 gün dinleyip 3. gün bildiğini okuyor.yüzüne başka bir kadın bu kadar durmazdı bile dedim.banamısın demiyor.çok istememe rağmen muska vb bişeyler yaptırmayı bile düşündüm.fakat çevrem şarlatan dolu durumu daha da betere çevrilmesini istemedim.evlilik için hep ben koşuyorum açıkçası ne zaman bu hale gelmişim dibe vurana kadar farkında değilim.kocama da dedim artık bende nasıl bir duygusal açlık yaptıysan seni arama ihtiyacı hissediyorum dedim.eskiden de aynı oranda arardım şimdi sıkılıveriyor.başkalarının derdi zamanı benden çok çok önemli.başkası olsa kafasında boynuzları geyik boynuzu yapardı.bunaldım artık.benim aşırı gamsız olmam lazım boşanmaya merak etmiyorum ama onu çekecek gamsızlığa da ulaşamadım. bir kere tüp bebek yaptık olmadı.ikinciye dondurulmuş embriyo yaptıracağım.diyorum ona beni strese sokarsan tutmaz dedim.o da sen bana pek sormadın neden acele ediyorsun dedi. bende annelik hayallerimi erteliyorsun yaşım geçiyor dedim.önce kabahati işleyip sonra üstüne sıvıyor resmen.evliliğe doydum o yüzden boşanmaya halim yok başkasının nazını derdini çekmeye de halim kalmadı.çevremde eşimden belki daha çaresiz insanlar olabilir ama hiç birinde eşlerine benim kadar değersiz hissettiren görmedim.aile hayatları da bi garipmiş.evlenince öğrendim.evlenmeden ne sözler verilirse verilsin.bazı şeyler evlenmeden anlaşılmıyor.yanlış anlamayın beklentileri tavan bir insan değilim.fakat yaşadıklarım evliliğin dirliğini bozacak derecede tuhaf şeyler.bipolar olmasam belki daha zorlanmazdım fakat ben hem kendimle hem kocamın saçmalıkları ile uğraşmaktan yoruldum.

taroh

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ailevi mesela gibi durabilir.fakat daha kötü olmaya başladım.ben katlanmaya çalıştıkça daha huzursuzlanıyorum.eşim 1 de aradığımda gelirim dedi 2 de irkilerek uyandım aradım ulaşamadım. korktum kolumun üstü titremeye başladı kasıldı

alexisis

Kayıtlı Üye
Benim bu ilk evliligim degil yani sizi bir yerde anlayabiliyorum da cocuk denemesi yapmaniz kismini degil!

Yasim genc degil, anne olmak hep istemisimdir de, boyle bir ev ortaminda evlat sahibi olmak bana gore hep bencillik olmustur (kendi evliligimden bahsediyorum). Cevrenizde hic mutsuz evliliklerde buyuyen cocuklari gordunuz mu? Ben gordum, kapi komsumuzdu... Neyse ayrinlilara girip olayi gereksiz yere dramatiklestirmeye gerek yok ama en azindan bir isiniz varsa yada size destek olacak birileri zaman kaybetmenin manasiz oldugunu dusunuyorum. Bence muskayla, tutsuyle...vs ile ile kotu giden bir evlilik duzelmez, olan sadece bizim zamanimiza ve psikolojimize olur...

Dilerim bundan sonra hayat gonlunuzce/ gonlumuzce olur...

Lacerbe

Kayıtlı Üye
En önemli şey hissettiginiz.. Onu çabalamaya değer görüyor musunuz? Geri kazanmaya değer ? Ya da hep mi böyleydi.. Seviyorsanız gerçekten seviyorsanız onun için çabalayın.. Evliliğin kıyısından döndüm.. herkes gercek yuzunu gordun evlenseydın daha mı ıyı olacaktı dedı.. Bilmiyorum ben sevgiyi aşkı çabalamaya değer görüyorum hele ki ortada bir yuva varsa, aylar oldu. yoklugunun sancısı gecmıyor dusunuyorum evlı olsaydım onunla ve boyle sorunlarım olsaydı napardım dıye. Elimden ne geliyorsa.. Bilmiyorum belki aptalca bu söylediklerim ama sevgi kolay bulunmuyor nadir oluyor boyle duygular bırakmamak lazım.. Normal sartlarda denemedgınız sey kalmadıysa bunu da deneyın. Duaları denedınız mı ? Çok etkili okumalar var, çok etkili uygulamalar var evli oldugunuz için işiniz daha kolay kolaylıkla yedırme yapabılırsınız.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Gördüğüm kadarıyla siz eşinizile birbirinizi tamamlayan çiftler değilsiniz.Aslında biraz dikkatlice bakarssanız beklentilere dayalı bir evlilik yapmışsınız.Birbirinizi tamamen tanımadan.Birbirinizin huyunu karakterini bilmeden hangi durumda ne yaparsınız bu konuda birbirinizi tanımadan evlilik yapmışsınız bu durumda mutsuz bir evlilik geçirmeniz çok doğal.
Ya birbirinizi anlamaya çalışmak isteyip bu konuda adım atmak isticeksiniz ki buda aranızda pek mümkün görünmüyor.
Yada defalarca yıprandıktan sonra boşanmaya doğru gidiceksiniz.
Evlilikte en önemli olan şey çiftlerin birbirlerini taşıyabiliyor olmaları bu olmadığı zaman yazınızda anlattığınız şeyler oluyor.
Ne yaparsanız yapın bi çocuk yapayım ortalık düzelir demeyin olan çocuklara oluyor sonra

taroh

Kayıtlı Üye
Benim bu ilk evliligim degil yani sizi bir yerde anlayabiliyorum da cocuk denemesi yapmaniz kismini degil!

Yasim genc degil, anne olmak hep istemisimdir de, boyle bir ev ortaminda evlat sahibi olmak bana gore hep bencillik olmustur (kendi evliligimden bahsediyorum). Cevrenizde hic mutsuz evliliklerde buyuyen cocuklari gordunuz mu? Ben gordum, kapi komsumuzdu... Neyse ayrinlilara girip olayi gereksiz yere dramatiklestirmeye gerek yok ama en azindan bir isiniz varsa yada size destek olacak birileri zaman kaybetmenin manasiz oldugunu dusunuyorum. Bence muskayla, tutsuyle...vs ile ile kotu giden bir evlilik duzelmez, olan sadece bizim zamanimiza ve psikolojimize olur...

Dilerim bundan sonra hayat gonlunuzce/ gonlumuzce olur...
daha beter olaylar ile karşılaşmaktan korkuyorum tabi görünürde pek başımda olanlarda parlak görünmüyor.yada daha kötüleri ile karşılaşacağım.

En önemli şey hissettiginiz.. Onu çabalamaya değer görüyor musunuz? Geri kazanmaya değer ? Ya da hep mi böyleydi.. Seviyorsanız gerçekten seviyorsanız onun için çabalayın.. Evliliğin kıyısından döndüm.. herkes gercek yuzunu gordun evlenseydın daha mı ıyı olacaktı dedı.. Bilmiyorum ben sevgiyi aşkı çabalamaya değer görüyorum hele ki ortada bir yuva varsa, aylar oldu. yoklugunun sancısı gecmıyor dusunuyorum evlı olsaydım onunla ve boyle sorunlarım olsaydı napardım dıye. Elimden ne geliyorsa.. Bilmiyorum belki aptalca bu söylediklerim ama sevgi kolay bulunmuyor nadir oluyor boyle duygular bırakmamak lazım.. Normal sartlarda denemedgınız sey kalmadıysa bunu da deneyın. Duaları denedınız mı ? Çok etkili okumalar var, çok etkili uygulamalar var evli oldugunuz için işiniz daha kolay kolaylıkla yedırme yapabılırsınız.
ben işte bu sevgi için çabam ve gittikçe tedirgin olmaya başladım.bir insan bile isteye nasıl hata yapar.

Gördüğüm kadarıyla siz eşinizile birbirinizi tamamlayan çiftler değilsiniz.Aslında biraz dikkatlice bakarssanız beklentilere dayalı bir evlilik yapmışsınız.Birbirinizi tamamen tanımadan.Birbirinizin huyunu karakterini bilmeden hangi durumda ne yaparsınız bu konuda birbirinizi tanımadan evlilik yapmışsınız bu durumda mutsuz bir evlilik geçirmeniz çok doğal.
Ya birbirinizi anlamaya çalışmak isteyip bu konuda adım atmak isticeksiniz ki buda aranızda pek mümkün görünmüyor.
Evlilikte en önemli olan şey çiftlerin birbirlerini taşıyabiliyor olmaları bu olmadığı zaman yazınızda anlattığınız şeyler oluyor.
Ne yaparsanız yapın bi çocuk yapayım ortalık düzelir demeyin olan çocuklara oluyor sonra
bende emin olamıyorum yıpranıp boşanmaya mı gideceğiz akrabaları ailesi utanmadan inek gibi sağma peşinde hatırlatınca kötü olan benim.artık kendim için birşeyler yapıp ona göre önüme bakmak istiyorum.bana bakım yapan bir kadın vardı sen çekicen böyle esir gibi yaşıcan diyince zaten yerlerde olan enerjim -1 e düştü.psikosomatik belirtiler.vermeye başladı vücudum.hadi her dediğine sonuna kadar inanmayalım fakat şu bi kaç ayı bile esir gibi geçireceğini hissettiğinde tasdiklenmek hoş olmuyor.

taroh

Kayıtlı Üye
anladığım kadarı ile benle uyum göstermeye değil ailesinin ağzına bakıp benle kavga etmeye çalışan bir adam var.

Milkyway83

Kayıtlı Üye
Aynı benim eski eşim. Bizim bir çocuğumuz var babası biraz sesini yükseltse titreyerek irkiliyor. Çocuk büyük bir sorumluluk ve bence eşinizde o sorumluluğu alacak gibi görünmüyor.

-Unicolf-

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız durumu sadece şikayet ederek geçirirseniz , size bakım yapan hanımefendinin dediği gibi çekmeniz ve esir gibi yaşamanız kaçınılmaz bir durum.
Evlilik sizin de bildiğiniz gibi tek yaşanan bir müessese değil.
Birde para yediriyormuşsunuz , yapmayın lütfen.
Çocuğunuz yok , düşünmeniz gereken bir tek sizsiniz.-Çocuk sahibi olma fikrinize tek kelime bile etmeyeceğim-
Boşanmaya meraklı değilim yanlış anlamayın demişsiniz , meraklı olsun. Evlenildi diye kimse kimsenin kahrını çekmek zorunda değil.
Bizim kadın camiasında bu çok yaygındır " evliliğime sahip çıkıyorum " -vaoov-adam kadının hayatının sonuna kadar eziyet çektirir ama o evliliğine sahip çıktı.
Tek bir ömrünü değeri beş para etmez bir adam için heba etti . Lütfen , o evliliğine sahip çıkan koca yürekli kadın.
Kusura bakmayın bu bilinçsizlikten başka bir şey değil.
Değerli Taroh,
Bence almalısınız eşinizi karşınıza , kardeşim insan oluyor musun? Olmuyor musun?
Oluyor musun , amenna.
Olmuyor musun , ben bir evlilik yaptım bu evliliğinde yükünü tek çekmek zorunda değilim. Sen yoluna ben yoluma haydi güle güle..

taroh

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız durumu sadece şikayet ederek geçirirseniz , size bakım yapan hanımefendinin dediği gibi çekmeniz ve esir gibi yaşamanız kaçınılmaz bir durum.
Evlilik sizin de bildiğiniz gibi tek yaşanan bir müessese değil.
Birde para yediriyormuşsunuz , yapmayın lütfen.
Çocuğunuz yok , düşünmeniz gereken bir tek sizsiniz.-Çocuk sahibi olma fikrinize tek kelime bile etmeyeceğim-
Boşanmaya meraklı değilim yanlış anlamayın demişsiniz , meraklı olsun. Evlenildi diye kimse kimsenin kahrını çekmek zorunda değil.
Bizim kadın camiasında bu çok yaygındır " evliliğime sahip çıkıyorum " -vaoov-adam kadının hayatının sonuna kadar eziyet çektirir ama o evliliğine sahip çıktı.
Tek bir ömrünü değeri beş para etmez bir adam için heba etti . Lütfen , o evliliğine sahip çıkan koca yürekli kadın.
Kusura bakmayın bu bilinçsizlikten başka bir şey değil.
Değerli Taroh,
Bence almalısınız eşinizi karşınıza , kardeşim insan oluyor musun? Olmuyor musun?
Oluyor musun , amenna.
Olmuyor musun , ben bir evlilik yaptım bu evliliğinde yükünü tek çekmek zorunda değilim. Sen yoluna ben yoluma haydi güle güle..
annemde aynısını söylüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...