İlim Yoluyla Define Bulunabilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

romeo713

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bu define durumları ile çok ilgilenen biriyim...köyde yada bana yakın yerlerde ilgi çekici yada merak ettiğim yerleri kafama göre kazmaya giderim..bu zamana kadar sadece iki sıkıntılı durumla karşılaştım ve inanmak istemiyordum ama definelerin bazılarını ciddi olarak cinler sahiplenmiş yada büyü yoluyla koruyorlar..

neyse merak ettiğim olay ise :

define cihazları - define haritaları - efsanelere dayalı define aramaları falan bunlar hep bilindik şeyler...ben bugün tamamen farklı bi tarzı merak ediyorum ...
define ilim yoluyla bulunabilir mi ? mesela bir abdest alınıp onun yolu yordamı yöntemi esas alınarak ne bilim değişik bi dua yada değişik bi ayin yöntemi vs herhangi bir dini bilgiye dayanarak yada tamamen bilimsel bilgiyle defineye ulaşılabilinir mi ?

ve Berhetiyye duasının havasını uygulayıp cinlerle iletişime geçilip definenin yeri öğrenilebilinir mi ?

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Tanıdığım bir adam ermeni birinden öğrenmişti cinler vasıtasıyla denifenin nerde olduğunu kaç metrede olduğunu altın mı gümüşmü olduğunu kaç tane para olduğunu biliyor küpte. Bulunduğum şehrin en zengini sayılır.

magicex

Kayıtlı Üye
Tanıdığım bir adam ermeni birinden öğrenmişti cinler vasıtasıyla denifenin nerde olduğunu kaç metrede olduğunu altın mı gümüşmü olduğunu kaç tane para olduğunu biliyor küpte. Bulunduğum şehrin en zengini sayılır.

Bir, iki kişi biliyorum define bulan ikisinin de hayatları alt, üst oldu. Belki maddi gücü vardır ama ailesi dağıldı. Bedeni olarak imtihanı başladı. Senin bahsettiğin kişide böyle bir durum var mıydı?

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Yok 95 yaşında felan çok kilo aldı artık yerinden kalkamıyor yatalak oldu. Televizyon da gösterilen bir höyükü seneler önce açmıştı. Bir çok kişiyi zengin etti ama artık kimseyi tanımıyor yaşı çok ilerledi.

Fey

Kayıtlı Üye
Tanınmış bir arkeolog arkadaşım mezar kazılarında bulunurdu. İşi kazı olan bu bayan arkadaş 28 yaşına kadar çok sevimli ahenk dolu bir hayata sahipti. Ta ki bir kazıda ölü üzerinde bulunan bileklik kolye ve bir takım eşyaları alıp satma isteğine kadar. Bayan arkadaşımız şu anda hastanelerden çıkamıyor ve panik ataktan tutun da her türlü korku baskı ölüm düşüncesi mevcut. Olay ise mezardakı takıları aldıktan 1 hafta sonra asansöre bindiğinde bir anlık korku ile başlıyor. Şimdi bırak kazıyı işini bile yapabilecek durumda değil.

Hastalığı belki bununla alakalı olmayabilir ama düşünmekte yine de fayda var.

Yine öz dayım sağlam definecidir. Defineyi buldular ve iki arkadaş kazık atarak Silivri de marketler zinciri kurdu. İkisinin de ailesi paramparça ve şimdi ölmekten beter bir hayat yaşıyorlar.

Asıl soru ise şu; Uluslararası belgesel kanallarında altın kazıcıları define avcıları göz göre göre altın çıkartıyorlar ve defalarca program yapıyorlar bilenler bilir. Yaw kardeşim bu ülkelerde cin öcü böcü yok mu bu adamlar meslek edinmiş belgesellerde bile çalışmalarını sergiliyorlar

jensına

Kayıtlı Üye
Bir programda denizden batan eski altınları cıkartıyorlardı adamlar 3milyon$ mı ne vermişti devlet adamların hayatı çok güzel devamda ediyorlar halen hatta haberlere vsde cıkmıstı bir ara. ee bunlar nasıl yapıyor hemde dinleri malum. ilginç

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evet, ilim yoluyla define bulunabilir. Örneğin Havas ve Simya ilmi yapısında bu alana yönelik uygulamalar barındırıyor.

Her define üzerinde uygulama barındırmaz ya da korunur halde olmaz. Korunur halde olmayanları çıkartmak için için ise zorunlu bir uygulama şartı yoktur.
Korunur halde olanlar gereken tertipler sağlanmadığı takdirde çıkarılamaz, çıkarılsa bile o çıkarılan defin kaybolur.

Tv programlarında yapılan kazılarda bulunanlara define demek istemiyorum, çoğunluğu sadece gösteri...

oglak

Banlı Kullanıcı
Şöyle düşünün ilimle uğraşanlar, madem definenin yerini biliyorlar neden kendileri kazıp çıkarmıyor?

Bununla ilgili bir kitap vardı, kunuzul esrar bolca uygulama var.

Ama bu işler bence para kazanmak için yapılmamalı.

Silverfş

Kayıtlı Üye
İlim yoluyla öğrenebilmeniz için belli bir seviyeye gelmeniz gerekmektedir bu seviyeler 3-5 ayda geçilicek seviyeler değildir malesef. Bazen yıllarca uğraşsanızda henüz istediğinizi alabilecek seviyeye gelememiş olabilirsiniz. Cinler alemi ile yapılan anlaşmalarda karşılıksız iş olmaz. Çıkartıcağınız şey altın ise sizden para istemezler zaten para verip para alıcak olmaları çok saçma olurdu değil mi ? Yaşamınızdan ruhunuzdan sevdiğinizden yada bir uzvunuzdan vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Yok anlaşma yapmadan onlar ile olan bağınız var ise onu kullanıcaksanız o ayrıdır . Tabi onun ilminede sahip olmalısınız bugün dost olanların yarın akıl sağlığınıza zarar vermeyeceğini bilemezsiniz. Umarım aradığınız cevapları verebilmişimdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...