Bedduadan pişman olmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nego

Kayıtlı Üye
Yıllar önce bir tanıdığımla ağır bir tartışma yaşamış ve bu kişiye beddua etmiştim. Aradan uzun zaman geçti ve bu bedduanın gerçekleştiğine ne yazık ki tanık oldum. Gerçekten çok ama çok pişmanım. Bu kişiye zamanında böyle kötü sözler ettiğimi söyledim, çok pişman olduğumu, affetmesini ve hakkını helal etmesini istedim. Kendisi beni affettiğini söyledi. içim hiç rahat değil, pişmanlığım öyle büyük ki. Durumuna çok üzülüyorum, kendisi için her gün dua ediyorum. Ne yapabilirim, nolur bi akıl verin.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim; ettiğim beddua ölmesi ya da sağlığının bozulmasıyla alakalı kesinlikle değil. Vaktiyle benim yaşadığım bir içsel huzursuzlukla alakalı olarak bunu küçümseyip dalga geçmişti "sen benim yaşadıklarımın daha beterini yaşarsın" türünden bir şeydi.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Ben büyülerin sözden ibaret olduğunu düşünürüm bence beddua da bir çeşit büyüdür. Eğer ağzınızdan çıkanlar yaşandıysa din tövbe et der. İçin yinede rahatlamazsa zaten hesap günü bunlar konuşulacak tartılacak. Belki haksız yeredir kuruntuların kendi kendine bedduayı yaşatıcaksındır kendine. Geçmiş olsun kısacası.

taroh

Kayıtlı Üye
nedense benim hep edince rahat oluyor demekki boşa etmiyorum.bende pek tavsiye etmemde. bende süpermen değilim işte yumruğumla beni üzenleri halledeyim.Allaha şükür küçük ve ona göre ediyorum.büyük ettiklerim sinirden oluyor.Allah bi şekilde kabul etse de etmese de nedenini gösteriyor insana tabi farketmekte mesele.bipolar hastası olduğum içinde nefret ettiğimde o yüzden de etmiş oluyorum.sanırım hastalığımın doğası bu.Allah affetsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...