İnsanlardan kaçmak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siradaninsan

Kayıtlı Üye
Tahammül edemiyorum insanlara kaçmak istiyorum onlardan. Doğaya kaçmak istiyorum ama o kadar zorba bir ailem var ki evden dışarı çıkmam mümkün değil. Ailem de dahil kimseyi istemiyorum hayatımda. Gündüz cehennemi yaşıyorum. Geceleri cinler ara sıra varlıklarını belli eder bana. Hep kaçtım onlardan ama artık onlarla birlikte olmak istiyorum. İnsanlardan bulamadığım huzuru belki onlarda bulurum.

Ü

Üye silindi 56746

onlarla huzuru bulabileceğini pek sanmıyorum; huzuru rabbinde ara.

Seuta

Kayıtlı Üye
sen yolunu secmiş gibi görünüyorsun , konu açma sebebin nedir ?

Peribiri

Kayıtlı Üye
Bulunduğunuz ortamdan memnun değilseniz başka bir şansınız da yoksa, kendi fanusunuzu yaratın ne bileyim hayal kurun, bitki yetiştirin, bişeyler yazın, bir canlıyı sahiplenin aileniz kediye, köpeğe karşı çıkıyorsa balık besleyin, meditasyon yapın, astral seyahat vs... kendi küçük dünyanızı kurun o dünyayı kimsenin gözleri önünde yaşamak zorunda değilsiniz size iyi gelecek şeyler yapın belki gördükleriniz bakış açınız ve negatif enerjinizle ilintilidir.

Ori

Kayıtlı Üye
Huzur istiyorsanız bu huzuru nasıl elde edebileceğinizde önemli bir konudur. Bulunduğunuz ortam itibariyle yanlış fikirler veya düşünceler sizi sarabilir tabiki hak veriyorum ama mantıklı düşünemeyecek bir pozisyondaysanız aldığınız kararlar gayet ciddi sonuçlar doğurabilir. Eğer doğru bir yol çizemezseniz beterin beterini tadabilirsiniz. Öncelikle ne düşündüğümüzü tartmalı daha sonra yol almalıyız.

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Siz de birkaç yıl önceki halimi gördüm, üzgünüm, bu yüzden yazmak istedim. Size tavsiyem içinizden gelenin tam aksini yapmanız olur, tabii bu bu durum için geçerli, gerek olumsuz duygularınızın gerekse cinlerin sizi etkisi altına almasına izin vermeyin. Çok da bir şey bildiğimden değil ama yaşadığınız dönemden aynen geçtiğim için söylüyorum: Bu derin depresyon, derin umutsuzluk dönemi onların insanı gafil avlamak, daha da dibe çekmek için etkin ve üzerinizde umutsuzluktan gelen bir yetkinliklerinin olacağı bir dönem. Aşırı aile baskısı, insanların olumsuz karakter özellikleri, bencillikleri, kibirleri derken ve umutsuzluğunuz ön plana çıkarken bunlara rağmen evet, belki bulunduğunuz ortamdan henüz çıkamayabilir, kaçamayabilirsiniz ama sayın Peribiri'ye katılıyorum. Kendi fanusunuzu yaratın ama bunu bir ara dünya veya bir nevi kaçış olarak görün, dünyadan tamamen kopmak da ileride ciddi sorunlara neden oluyor çünkü. İnsan bu dönemde kafasına eseni yapmak -sözgelimi cinlere doğru çekilmek istemek gibi- ister, yapmasının çok zor olduğunu çok iyi biliyorum ama çözüm onlarda değil, bin düşünüp bir söylememiz gerektiği gibi bin düşünüp bir ve doğru kararı vermemiz gerek. Dilerim ki doğru hisseder ve doğru kararlar verirsiniz. Ayrıca şunu da söylemeliyim, huzuru -dini inanışınız her neyse- ilahınızdan ararken ondan bunu isteyip de bir günde bir hafta da ya da bir sene de gelecek ya da gerçekleşecek bir şey değil bu. Yaşamanız lazım geldiği için bu dönemden geçiyorsunuz, siz gene rabbinize sığının çünkü kötü durumdayken başımızı kaldırıp da o sığınmanın bizleri hangi felaketlerden çekip çıkardığını göremiyoruz maalesef

taroh

Kayıtlı Üye
cinde olsa başkasından bir hayır görmek beklemek gibi bir şey hem zararlı çıkarsın.psikolojik sıkıntın varsa katlanarak büyür bir de insanlar zaten deliydi derler.kaç yaşındasın bilmiyorum ama o zorba ailenden uzaklaş kendi hayatını kur.

Lua

Kayıtlı Üye
Algını değiştirdiğinde çevren de değişecektir. İnsanların korkunç olduğunu düşünüp dillendirdikçe karşına daha da korkunç insanlar çıkacak. Kendini tanı, isteklerini tanı ve hayatını oluştur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Herşey içeriden gelir,dışarıda hiçbir şey yoktur.Huzurda,sevgide,mutluluktada kaynak içerisi olmalıdır.Hayalleri,sevgiyi,yaşama sevincini vs.dışarıda ararsanız dış koşullara bağlı olup geçici sanal mutluluk yaşarsınız.
Ve tabi sabır büyük erdemdir.Lütfen huzuru cinlerde aramayın sevgili konu sahibi.Dert dökmek için bile olsa aklınıza bile gelmesin.

Garippsişik

Kayıtlı Üye
Bunu benim kadar yaşayan yoktur sanırım hayatım mahfoldu ama ben sebepsiz nefret duyuyorum benimle aynı düsünce yapısına olan olmayan herkese karşı bu sayede bu sorunmuş gibi yardım almayı sevmiyorum ama siz alabilirsiniz sizinki de mizantropi belirtisi gibi gözüküyor

fako

Kayıtlı Üye
Sizin önünüze bir yol koyup o yolda yürüyün demeyeceğim. Katı görüşlere yöneltmeyeceğim veyahut ne yapacağınızı söylemeyeceğim. Kendi inançlarıma inanarak yönlendirmeyeceğim. Sadece söylemek istiyorum ki içinizden geldiği gibi davranın. Belki diğerleri beni kınayacak; neden ona bunu dedin, neden yanlış yola yönlendiriyorsun? Doğru ve yanlış kişiye göre değişir. Bırakın kendi doğrularınızı insanlara diretmeyi. Sen kararını vermişsin biz sadece konuşuyoruz. Ancak ne olursa olsun sonuçlarını düşünerek hareket et. Ve bir karar verdiysen asla dönme.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...