neye ihtiyacım var ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.. Konuya hem umutlu hem umutsuz başlıyorum.. Bu cümle kadar karmaşığım.. Hayatımın en guzel donemlerını yasadıgımı dusunurken bırden bıre bulutların uzerınden yere cakılıverdım.
Hemde ne cakılmak.. Sevdiğim adamı, ailemi, okulumu, maddiyatımı, evimi kaybettim. Toparlanmak istiyorum, yenı bır hayata başlamak.. Ama yapamıyorum. sırtımda kocaman bır nefret var.. Deli gibi ozledigin birinden ölesiye nefret ediyorum.. Yeniden ayagı kalkmak için neye ıhtıyacım var.. İnkikam? özlem duydugum kişi ? bunlardan hangisine ihtiyacım var, hangisini nasıl elde ederım bilmiyorum ama bildiğim tek şey bunlardan biri olmadan toparlanamıyor olmam..

Vakit ayırıp okudugunuz ıcın tesekkur ederım..

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Her şeyi kaybettiysen yeniden başlamaya ihtiyacın var.. Şu an kendinle yüzleş.. Aile ve maddiyatın için ne gerekiyorsa yap. İlişkini gelince elinden geleni yaptıysan vazgeç ve affet. Zor dönemdesin. Hani dönüm noktaları olur ya hayatta bu da senin dönüm noktan..

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Her şeyi kaybettiysen yeniden başlamaya ihtiyacın var.. Şu an kendinle yüzleş.. Aile ve maddiyatın için ne gerekiyorsa yap. İlişkini gelince elinden geleni yaptıysan vazgeç ve affet. Zor dönemdesin. Hani dönüm noktaları olur ya hayatta bu da senin dönüm noktan..

Yeniden başlamaya ihtiyacım var haklısın. Ama bunlardan biri olmadan başlayamıyorum. Nefret yüktür.. Atamıyorum..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Dibe vurduysa insan bilsin ki ardından yukarı çıkacaktır.Özlem duyduğunuz kişi olmadanda pekalâ yeniden başlarsınız.İnsan bir tek kendi benliği olmadan birşey yapamaz.Gerisi düşünceden ibaret.Nefret içinse eft çalışın örneğin..Sitede bilgisi var.Özlediğiniz kişiden özgürleşmek adına ise;enerji bağını kesme çalışması var oda sitede mevcut.Altın bir makas imgeleyerek o kişi ile aranızdaki gereksiz bağimlılığı kesmiş olursunuz.Sadece sevgi kalır ama onsuz yapamam duygusu zamanla hafifler.Çok başarılı kitaplar var okuyun.Örneğin;Tanrılar Okulu kitabı bence size çok şey katacaktır.Tabiki vazgeçilmezim dualar.(İnancınızı bilmiyorum)İnşirah Duasını okuyun.Anlamında der ki;"güçlükle beraber kolaylık vardır."Gerçekten hep böyledir.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Geçmiş olsun, neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz ama biz bilmiyoruz.
Sadece doğru yere sorun ve doğru dinleyin.

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Dibe vurduysa insan bilsin ki ardından yukarı çıkacaktır.Özlem duyduğunuz kişi olmadanda pekalâ yeniden başlarsınız.İnsan bir tek kendi benliği olmadan birşey yapamaz.Gerisi düşünceden ibaret.Nefret içinse eft çalışın örneğin..Sitede bilgisi var.Özlediğiniz kişiden özgürleşmek adına ise;enerji bağını kesme çalışması var oda sitede mevcut.Altın bir makas imgeleyerek o kişi ile aranızdaki gereksiz bağimlılığı kesmiş olursunuz.Sadece sevgi kalır ama onsuz yapamam duygusu zamanla hafifler.Çok başarılı kitaplar var okuyun.Örneğin;Tanrılar Okulu kitabı bence size çok şey katacaktır.Tabiki vazgeçilmezim dualar.(İnancınızı bilmiyorum)İnşirah Duasını okuyun.Anlamında der ki;"güçlükle beraber kolaylık vardır."Gerçekten hep böyledir.

Tesekkur ederım.. Tavsıyelerınızı dınleyecegım benımde en buyuk dayanagım dualar.. Nefret ıcın eft calısmanı onerırım demıssın.. hakkında bır bılgım yok arastıracagım.. uzun zamandır kendı basıma toparlanmaya calısıyorum ama olmuyor yetmıyor yetmıyor ve yetmıyor..

Ori

Kayıtlı Üye
Bu gibi durumlarda iç sesim daima ayrıma düşer. Beynim beni, bense kendimi kemirir dururum. Size tavsiyem acıyı, nefreti, özlemi çabucak alıştıracak ve sıradanlaştıracak bir yöntem edinin ama bunun için size bir tarif vermemin mümkünatı yok. Herkesin alışma süreci farklıdır ve sizi en iyi siz tanırsınız. Zamanı geldiğinde de zaten üzerinizden atmanız pek zor olmaz.

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Bu gibi durumlarda iç sesim daima ayrıma düşer. Beynim beni, bense kendimi kemirir dururum. Size tavsiyem acıyı, nefreti, özlemi çabucak alıştıracak ve sıradanlaştıracak bir yöntem edinin ama bunun için size bir tarif vermemin mümkünatı yok. Herkesin alışma süreci farklıdır ve sizi en iyi siz tanırsınız. Zamanı geldiğinde de zaten üzerinizden atmanız pek zor olmaz.

Kendimi alıştırmak.. yaklaşık 8 ay oldu.. 8 ay.. Alıştırdım yeri geldi uyusturdum(antıdeprasanlar) İyiye değil kötüye gitti.. Suan kendıme ıyı kotu bır duzen oturttum.. Kafamı kaldırdıgımda ise nefretın benı benlıkten cıkardıgını gordum.. Düzelecek, hayatım. Ailemi ve evimi geri alacagım ilerleyen senelerde belki okulumu biliyorum ama asla iyleşmeyecek ben intikam almadan.. Zorlu bir sürec evet atlatılacak evet uzun surecek evet.. acı da hafıfler belkı evet ama nefret.. Nefretten daha buyuk bır yük yokmuş.. Özlediğine nefret kusmak.. Yardımcı olmanızı dılerım.. buradan bırkac tarıf aldım. Mabet sahıbınede mesaj attım ama henuz bır cevap gelmedı.. Daha once bır calısma yaptım ama bu durumda yıldızım he dusuk olmustur zaten, calısma esnasında cok zorlandım sonuc aldım mı. evet. ama ufacık bır kıpırtı oldu ve söndü.. Yetersiz ve zararlı olan tarıflerden uzak durmaya calısıyorum ama bılgım onları tam anlamıyla ayırmaya yetmıyor.. :)

Ori

Kayıtlı Üye
Bu gibi psikolojik olaylarda ilaçların arkasına gizlenmemek gerek. İlaçlar size, sizden daha çok zarar verir farkına varamazsınız. İyi veya kötü düzen oturttuysanız zaten temeli atmışsınız demektir. Artık önemli olan bu temeli kuvvetlendirmek. Ne yaşadığınızı veya neler çektiğinizi bilemem ama şu var ki çoğu sorunun üstesinden gelecek potansiyele sahibiz. Önemli olan ne yaptığımız ve nasıl bir yol izlediğimizdir. Eğer birşeylerin düzelmesini istiyorsanız öncelikle duygularınızdan bir nebze sıyrılıp düşünmeye başlamalısınız.Bu sorunların yasal karşılığı varsa bunlar üzerinde de düşünmek gerek. Duygularınız yüzünden verdiğiniz kararlar sağlam olamayabiliyor. O yüzden duygularınızı biraz dindirmenizde ve mantıklı düşünüp ilerlemenizde fayda var. Tabiki bunlar böyle kolay söyleniyor fakat sizin açınızdan bakınca çok zor olduğunu bende görebiliyorum. Bu yüzden söylenmesi gerekenleri söylemekle noktalıyorum. Mabet yetkilileri şuan online uygulamalardan dolayı meşguller, bu yüzden kısa vade de cevap veremeyebilirler.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Pes etmemeye ve azimli olmaya ihtiyacınız var.Hatta en gerekli ihtiyaçlarınız bunlar.Emin olun bunlar sayesinde dostlarınızı sevindirir düşmanlarınızı ise kahredersiniz.Damdan düşenin halini damdan düşen anlar.O damdan bende düştüm ve şuan tırmanmakla meşkülüm.Beraber tırmanalım diyorum.

taroh

Kayıtlı Üye
1. deniz kenarı tek başına tatil.yoksa her pazar piknik.
2. avutan arkadaş yadda anne.yoksa psikolog ve kesinlikle zindanda tek başına gibi şarkılar dinlememek.
3.0 dan başlayanların ibretlik hayat hikayelerini okumak.okumakla olmuyorsa filimlerini izleyip ağlayıp içini dökmek.

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarını yaşayan birine bence.

Sadece intikama ıhtiyacım oldugunu farketmıstım.. Bundan kacmak ıcın baska nedenler arıyorum ama olmuyor. Bu acıdan hıc dusunmemıstım.. Yaşadıklarımı yaşayan biri..Ne iyileştirir ne de dindiririz :) tesekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...