Hicri Gun Degisimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hukarx

Kayıtlı Üye
Merhabalar hicri gün değişimi ne zaman oluyor? Akşam ezaniyla mı ? Mesela internette bugün Şevval 19 yazıyor. Akşam ezaniyla 20 Şevval mı oldu yoksa saat 12'de mi 20 Şevval olacak ?

Gece kamer vaktinde yaptığımız bir uygulamayı gündüz kamer vaktinde yapsak gece yapılan uygulama gibi tesirli olur mu ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sürekli değişiyor. artık bunlar için uygulamalar mevcut cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

yıldız saatleri diye araştırabilirsiniz.

uygulamanın, uygulayıcının ve kullanılacak elementlerin türüne göre değişir. rehberler ile çalışılıyorsa zaten onlar söylüyor. eski kaynatan çalışılıyorsa çoğunda bilgisi veriliyor. özellikle havvas ephemeris takvimine göre yapıldığı için yıldız açıları bellidir. o yıldız açıcı gece oluşuyorsa gece yapılır.

hukarx

Kayıtlı Üye
Cevap için sağolasın. Kamerin menzillerini nasıl hesaplariz ? Ben Dr Regener Sun Moon gunlerin hangi burçta olduğunu buldum ama farklı havas kitaplarından incelediğimde farklılıklar ortaya çıkıyor ?

Şu konuyu aydınlığa kavusturabilirsek çok büyük bir bilgi öğrenmiş olacağız ?

hukarx

Kayıtlı Üye
Mesala bu gece kamer hangi menzilde konaklayacak bunu yazsanız gerisini ben getirecem.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
El kamer bugün Ferrülmüakkir de olacak. 16:16 da başlıyor. 17:29 da bitecek . Bu menzilin niçin kullanıldığını biliyorsunuz değil mi.

14 Temmuz için çalışma 19:47 de bitiyor. o saatten sonra 15 Temmuz için çalışma saati başlıyor onun menzili ve saati başka

hukarx

Kayıtlı Üye
Urum hocam öncelikle cevapların için teşekkürler. İlginlenmeniz çok güzel. Hocam bu gece yani 15 Temmuzda kamerin hangi menzilde olduğu yazabilirmisiniz ? Benim için önemli olan kamerin hangi menzilde geceledigini bulmak. Sizin bilginiz kadar benim bu konuda bilgim yok. Sizin vasitanizla bu konuyu çözmeyi düşünüyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
15 Temmuz berreşa
22:50 de başlıyor
23:35 de bitiyor

Tabi eğer bir çalışma yapılacaksa berraşanın amacına uygun olan saat aralığı
00:21 başlıyor
01:26 da bitiyor

not: kişiselleştirilmemiştir. Bir kişi için çalışma yapılacaksa önce o kişinin istediği çalışmaya göre tarih hesaplaması yapılır.

hukarx

Kayıtlı Üye
Urum hocam çok sağol yardımın için. 2 gündür iş yoğun extra mesai derken giremedim. Gerçektende ayın menzilleri çok kafa karıştırıcı. 2-3 kitaba bakınca insanın kafası allak bullak oluyor. Birde bu işi bilene soramadigimiz için daha da sıkıntı. Hocam majikal işlerle isim yok. Celb falanda yapmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...