Enochian nasıl yapılır *yardım*

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Me.

Kayıtlı Üye
Merhabalar enochian hakkında yardım eder misiniz nasıl yapacağım hakkında hiç bilgim yok özel mesaj veya yanıt olarak yazabilirsiniz teşekkürler

admin notu. sorularınızı sorular bölümüne açınız ve daha önce açılmış konuları kontrol ediniz. forum kurallarımızı okumayı ihmal etmeyiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Uzaktan tarif edilerek yapılıcak birşey değil.Böylesi ciddi bir şeyi özel mesajdan istediğinizede inanamadım pek.Maji ilmi istiyorsunuz kek tarifi ister gibi.Namümkün :)

Me.

Kayıtlı Üye
Uzaktan tarif edilerek yapılıcak birşey değil.Böylesi ciddi bir şeyi özel mesajdan istediğinizede inanamadım pek.Maji ilmi istiyorsunuz kek tarifi ister gibi.Namümkün :)

yaşadıgım yerde oretecek birieri yok evde imkanlarımla yapamazmıyım

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
"Enokyan dilinin sözde ne oldugunu daha basit bir anlatımla özetliyeyim. John Dee isiml bir papaz (aynı zamanda majisyen yani büyücü) kuvars küre ile görü (vizyon, yani küre içine bakarak geleceği, geçmişi, varlıkları görme) çalışmaları yapmaktaydı. Aynı zamanda kara ayna ile (siyah bir ayna) de bu çalışmalarını desteklemekteydi. John Dee, bu çalışmaları sırasında Edward Kelley ile tanışır ve ikisi yoğun bir metafiziksel çalışma içine girer.

Bu çalışmada John Dee kristal kürede, bazı ışık şeklinde varlıklar gördüğünü söylemektedir. Bu varlıklarla irtibatı güçlendirirler ve varlıklar bunlara bir dizi sistem ve dil öğretirler. Enochian dili ve sistemi denen bu sistem, dünya da hiç duyulmamış bir dili ve tuhaf tablosal sistemleri içermektedir. John Dee kendi inancı gereği bu varlıklara "melek" demiştir. Halbu ki kürede gördüklerinin "melek" değil "boyutsal varlıklar" olduğu aşikardır. (Yani bizden farklı boyutta yaşayan varlıklar)

Neyse, gelelim John Dee ve bazı metafizik araştırmacıların iddialarına. BU iddialara göre enokyan dili dünyada konuşulan ilk dillerden. (ikincisi sanskritçe üçüncüsü aramca) BU dil John Dee vasıtasıyla gelsede zaman içinde birçok majisyen tarafından bu dil ile ilgili bilgiler alınmıştır. Şu gerçek ki şu anda enokyan dilini öğretebilecek bir kimse yoktur. Çünkü bu dili ileri seviyeye gelen majisyenlere ani bir bilgi yüklemesi gibi varlıklar tarafından yüklenir. Ne öğretilebilir ne de öğrenebilir. Bunu sadece bu işte ilerleyenler (hepsi değil bir kısmı) öğrenebilir."

Bu anlatım aslında maji dünyası için genel birşeydir.Evde kendi kendine öğrenemezsin.Bu yol için seçilmişsindir o ayrı konu tabi ama sizde böyle bir durum olmadığı için bu konuya girmeye gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...