En İyi olduğum alanı nasıl bulabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siyah 7

Kayıtlı Üye
Yıllardan beridir, aklım düşüncem ve beyin yapım birbirinden farklı onlarca konu ile ilgilenmemi sağladı. Kendimce, kendimi bir nebze olsun geliştirdiğime inanıyorum. Ama artık sadece bir konuya yönelmek ve kendimi o alanda olabildiğince geliştirmek istiyorum. Ne yazık ki buna bir türlü karar veremedim. Bunun sebebi ise uzun süredir birden fazla konu ile yoğun olarak ilgilenmiş olmam. Örnek olarak; bilim, siyaset, ekonomi, din, teknoloji vb. bunlardan artık bir tanesi üzerinde çok ciddi anlamda yoğunlaşmak istiyorum. Böyle bir şeyi istememin sebebi ise hepsi ile birlikte uğraşmaya devam edersem gerçek anlamda istediğim sonucu alamayacakmışım gibi geliyor. Artık bir tanesi seçmek istiyorum ve seçtiğim konu, alan kendi dünyamda en iyi olduğum alan olsun istiyorum. Bir türlü karar veremedim. Sizlere danışmak istedim. Teşekkür ederim, yardımlarınız için şimdiden...

Hangisine yapimin en uygun oldugunu nasil belirleyebilirim? Onerebilecrginiz herhangi bir test veya benzeri bir yontem varmi?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Yaşınız kaç bir fikrim yok fakat yazarlık için bir fikriniz var mı? Birden fazla konu ile kendini geliştiren ve araştıran kişiler için uygun bir özellikte gibi geldiniz kulağa.

romance85

Kayıtlı Üye
hocam burada soruyorsanız siz hakikaten içinizde neye yatkın olduğunuzu bulamamışsınız demektir. bana kalırsa siyaset, ekonomi vb. yerine geleceğe odaklanın. mesela dördüncü sanayi devrimi, sensörler, sürücüsüz araçlar, araçları şarj eden yeni nesil yollar, 3d printer, 4d printer bunlara odaklanın. gelecek buralarda.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tamamen olmasada kısmen içiniz bilir bunu.Bir insan hem ekonomi hem din hem siyaset hem teknoloji vs. hepsine yatkın olamaz.Öncelikle böyle eleyin size uzak olanları...Yaşınız kaç bu da önemli?Yaşam amacınızı bulmanız gerek.Muhtemelen yaşam amacınız sorduğunuz sorunun içinde barınıyor olacak.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bunun cevabını biz veremeyiz kaldı ki yaşınızı da söylememişsiniz.Bir kişilik analizi yaptırmanız faydalı olabilir.

Ori

Kayıtlı Üye
Böyle bir kararı alabilmek için kimseden yardım istemeyin. Bu sadece sizin seçebileceğiniz bir yoldur. Bende sizin gibi daldan dala bir hale sahibim ama bununda getirileri var. Yok değil.. Çok istiyorsanız siz sadece mutlu olduğunuz ve öğrenirken mutlu olduğunuzu düşündüğünüz bir yola gidin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...