İlişkiler Astrolojisinin En Önemli Mekanı: Yedinci Ev

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Pek tabii ki sadece yedinci evin şartıyla kişinin aşk ve evliliği hayatı ile ilgili öngörü zamanlaması yapmak doğru olmaz; Ancak bizden beklentimize ve doğum haritamızın bize gösterdiği uygun eş profil fark etmemizi sağlar.

Güneş ve Mars'ın Yedinci Evde Tepesinde Kadın Haritasında Bulunan ; Erkek haritasında Ay ve Venüs'ün durumu bir da partnerden neler beklediğimize dair önemli ipuçları güneşlenebilir. Ancak bu yazıda esasen ilk baktığımız yer olan yedinci eve odaklanacak ve onu biraz daha anlamaya çalışacağız. Zira onun için "Neden ben hep o kişileri kendime çekiyorum" sorusunun cevabının bir kısmı da yedinci evimizde gizli.

Listeyi Işıklar ve gezegenler bazında hazırladım; Bu bağlamda ilgili gezegenin açıklamasını o evde yerleştirmiş ya da o evi yönetiyor gibi düşünebilirsiniz. Gelin tüm yapıları inceleyelim:

GÜNEŞ: Yedinci evden bir güneş, kişinin kendisini sevdiği insanın yaşamının odağına alacağını gösterebilir. Yani kısmen kişinin üzerine daha hakim olabilirsiniz. Aynı anda kişinin ilişki / evlilik vesilesi ile güçlenmesi, birleşmesi ya da maddi açıdan refah kazanması mümkündür. Karizma, iddialılık ve otoriterlik için bu açıdan çekici gelecek etkileri ile başlayacaksınız. Anlamda ve maddi anlamda güçlü, dikkat çekici insanlara doğru çekim yaşanabilir. Ancak çok katılırsanız çok karizmatik görünen ama içeriden zayıf, çocuksu ve ego sorunlu tiplerle karşılaşmak mümkündür. Burada "Her parıldayan altına değil" düsturunu düşünmek için buluyorum.

AY: Kişiye ihtiyac duygusal gerek insan ilişkilerinde doğal olarak karşı taratan etkilenmesi mümkündür. (Eylül ayıptır) Bu deyimle asıl konu duygusal açıdan doyumdur, ve yedinci ev ile ay boyunca bağlantı varsa onun şeyden önce bu amaç gündeme gelir. Kişi kendisini koruyan, kollayan, omzuna başını koyabileceği bir figürle birlikte olmak ister. Ancak kısaca duygusal reaksiyonlar çok abartılabilir, ilişkilerde duygular çok yoğun yaşanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, hayatta kalitesini ve karşı tarafa odaklı yaşanmamasıdır, zira bu gerilimli zor zor olabilir. Ancak, görüş ayrılıkları ve konuşma anlaşma ve ikili kitap gibi okuyan iki insanın görebiliriz.

MERKÜR: Zeka! Yedinci evde Merkür vurgusu olan kişinin ilk bakacağı şey, fiziksel görüntüsü vb olmaz. Karşı tarafın entelektüel kapasitesi, konuşma tarzı, esprileri kısaca zekayla ilgili şey onun her zaman ön planda olacaktır. Ve aynı zamanda kişi için ilişkiniz mihenk taşı olacaktır. Bu bağlamda Merkür sözünü yapmak partnerle aynı ilgi alanları ya da yaşam görüşlerine sahip olmak önem kazanır, zira bu tür kişiler konuştukça büyür ve ruhsal açıdan zenginleşir. Merkür iyi bir konumda yerleştiyse partnerle birlikte iş de yapılmasını sağlar. Diğer yandan zorlayıcı açılar mevcutsa da ilişkilerde şeffaflık sorunu ya da çok fazla sır perdesinin olduğu bir işlem de oluşabilir. Doğrudan iletişim ve paylaşım bu tür bir ilişkiyi yükseltecektir.

VENÜS: Kişi adeta dünyaya aşk için gelmiş gibidir; Zerafetini ve çekiciliğini de insanlara yansıtır. Ve pek tabii ki partnerinden de aynısı bekler. Estetik, çekim gücü, şık giyim, zerafet gibi kavramlar ortağı seçimi açısından çok önemli olacaktır. Romantizm, güzel akşam yemekleri, hediyeler ... Bunlar her daim ilişkide rolü olması gerekendirdir. Venüs yedinci evdeyken kişiinin mantıkla evliliği yapması çok zordur. Aşk için kişi bir dammak olabilir, aynı miktarda da partnerinizi arayabilirsiniz. Ancak, "aşka aşık olmak" ya da aşırı kıskançlik ve saplantı gibi etkiler de gündeme gelebilir. Yine de genel göstergeler de olumluysa yedinci ev Venüs uzun soluklu bir ilişki için en iyicil yapılardan biridir.

MARS: Yedinci eviyle ilgili Mars'ta bir kişi karşısında inisiyatif alan, faal, canlı, sportif, aynı zamanda cesur kişilerden hoşlanır. Özellikle mesleki açıdan askerlik, spor ve risklerin olduğu temalar daha çekici gelebilir. Tensel uyum da çok önemli olacaktır. Birlikte oynamak için bir gündür. Ancak Mars gerilimli etkiler altındaysa ilişkilerde sorun ya da gerilime açık bir durum yaratabilir. Mars vurgusuğında kesinlikle pısırık, bir işi kendi kendine beceremeyen ya da enerjisi düşük kişiler, sahibine çekici gelmez. Kavga ya da gerilim olmadığı sürece birlikte enerjilerini kanalize edip hem keyifli zaman geçirip hem de uyum yakalayabilirlerler.

JÜPİTER: Pek tabii ki güzel bir şekilde. Jüpiter'i görmek kimezze. Eğer bir tarafı birleştirebilirseniz, aynı zamanda birleştirebilirsiniz. Dünya görüşüne sahip tek kişiyle bağ kurabilir. Maddi açıdan güç de bu bağlamda önem kazanır. Kuşkusuz vesilesi ile desteklenmesi, onun da aynı şeyi yapması mümkündür, yani elele birlikte daha tepelere tırmanabilirler. Zorlayıcı etkiler, kası zorla etkiliyorlar, kimi zaman aşırı tozpembe gözlüklerde görme, aşırı hayalci ayağı yere basmayan bir ortak gibi etkiler de getirebilir. Ortak kimi zaman aşırı büyüklük taslayıp iddialı olmalı çalışabilir, onun şeyde olması gibi Jüpiter'in de abartılısı zararlıdır.

SATÜRN: En çok yanlış anlaşılan konular için bir parantez açmak istiyorum. Tıpkı Mars gibi yedinci evde Satürn'ü olan evlenemez konu hatalı bir hurafedir, kişinin evrimi potansiyelini anlamak adına çok daha fazla şeye bakılır. Yedinci evde Satürn vurgusuafter kişi kimi zaman kendinden yaşça büyük, ya da daha olgun ve ona bilgi birikim getirecek insanlara doğru çekilebilir. Saygı ve toplumsal statü de oldukça önem kazanır. Soğukkanlı, sessiz ve ciddi insanlar daha ilgi çekici olabilir. Satürn iyi bir konumda ilişki kalıcılık, sağlamlık ve zor koşullara dahi dayanıklılık görülebilir. Tabii ki zorlayıcı açılarla ilgili zaman ilişkide aşırılık ölçümü, çatışma ve yaşam alanını daraltma, ilişkiyi yürütmek zorluk gibi etkiler görülebilir.

URANÜS: Öncelikle yedinci evinde Uranüs vurgusu kimi zaman ne olacağı belli olmaz bir denklemi yaratabilir. Bir anda evlenmek, bir anda boşanmak gibi duygusal açıdan ciddi sürprizler görülebilir. Diğer yandan genel normlardan farklı, çizgi dışı, özgürlükçü ve fark yaratan kişiler oldukça çekici gelebilir. Klasik mesleklerden ziyade geleceğin mesleklerine sahip kişiler, bilimsel ve zihinsel melekelerde başarı istenir. Uranüs adasına bir başkaldırıyı vurguladığı için kişi evlenmemeyi de seçebilir, ancak gayet de mutlu olabilir. Ya da çok ilginç bir düğün töreni de yaşayabilir. Zorlu, sürekli bir şeylere isyan etme, karşılıkıyım karşı onu şeye karşı şart; Ya da bir anda çok büyük bir hızla başlayıp yine aynı hızla biten aşklar görülebilir.

NEPTÜN: Kişi genel olarak sanatsal duyarlılığı, yaratıcılığı ve hayal gücü yüksek kişilerden hoşlanacaktır. Bir şey üreten, yaratan ve bunu paylaşan kişiler; Bu yöne hizmet eden mesleklere doğru bir çekim görülebilir. Gizemli, ilk bakışta çözülemeyen insanlara doğru bir çekim vardır. Eş zamanlı bir romantizm beklenir, hayaller ve tutkular oldukça yoğundur. Eğer doğru uyum yakalanırsa adeta bir peri masalı duygusu yaşanabilir. Neptün gerilimli bir durumdaysa eğer ilişkilerde kişiyi aşırı yüceltme ya da yerme; Ilişkiye hemen çok büyük beklentiler yükleyip akabinde düş kırıklığı yaşama durumu görülebilir. Bu bağlamda kişilerin bulunduğu gibi kabul etmek bu tür bir yerleşimin en önemli sınavıdır. Kişisel doğum haritanızla astrolojik etkileşimler buraya tıklayarak bizi danışabilirsiniz.

PLÜTON: Uranüsle karışmamalı, ancak burada partnerden farklılık beklentisi vardır. Yedinci evde Plüton vurgulamak toplumun kolaylıkla kabul etmediği fikir ve tarza sahip kişilere çekim görülebilir. Aynı zamanda araştırmacılık, psikoloji ve okült gibi konularla uğraşan insanlara da doğal bir yönelim görülür. Plüton ilişkilerde dönüşümü, çok yoğun, kimi zaman güç savaşları içerisinde yaşalabilir. Özellikle de Plüton güçlü bir durumdaysa ilişkiler gün doğacak değil çok kuvvetli yaşanır. Zorlayıcı zorlanmalar, öfkeyi karşı taraftan çıkarmaya çalışma ve intikam duygusu gibi hisler yaşayabilir. Yapı pasif durumundaysa tabiri caizse platonik fazda kalınıp duygular hep içeride tutulabilir.
alıntı; M. Dirağ

Cruella

Kayıtlı Üye
Sevgili nefertiti, benim doğum haritamda 7. ev koç burcunda, hiç bir gezegen bulunmuyor yedinci evim komple boş yani :D yönetici gezegeni olan Mars ikizler burcunda ve üstelik retro (( etkileri çok yüksek hayatımda, ilişki durumu sıfır.

mitos

Kayıtlı Üye
/. evde Mars ve ben tam da böyleyiz :D

4

43887

Sevgili nefertiti, benim doğum haritamda 7. ev koç burcunda, hiç bir gezegen bulunmuyor yedinci evim komple boş yani :D yönetici gezegeni olan Mars ikizler burcunda ve üstelik retro (( etkileri çok yüksek hayatımda, ilişki durumu sıfır.

Haritanızda 7. Ev Koç burcunda ise gezegeni Mars olduğu için o gezegeni okumanız gerekiyor :))

lviv angeles

Kayıtlı Üye
7.ev alçalan burçmudur ?Benim 7.ev Boğa'da.Güneşim Başak,Ay burcum Oğlak,birde bu Boğa olunca ne kadar da toprak olduğumu farkettim.Yükselenim akrep iyi ki su serpiyor.:)

Anosia

Kayıtlı Üye
7. evim Ikizler, yönetici gezegeni Merkür 2. evde ve Kova burcunda. 7. evdeki Chiron'um Yengeç'te ve retroda. Ben gidip bir sigara yakayım en iyisi...

4

43887

7.ev alçalan burçmudur ?Benim 7.ev Boğa'da.Güneşim Başak,Ay burcum Oğlak,birde bu Boğa olunca ne kadar da toprak olduğumu farkettim.Yükselenim akrep iyi ki su serpiyor.:)

7. Evimizin yükselenle karşıt konumu nedeniyle alçalan burç da denir. Boğasınız karşıt yükseleniniz akrep. Benimde 7. evim Boğa Yükselenim Akrep :) yalnız alınan açılar farklılık gösterir haritalarda olumlu olumsuz. Mesela siz toprak karekterine daha yatkınsınızdır. Toprak burçları toplanmış gibi. Duygularıza ket vurabilirsiniz. Oto kontrol. Biraz daha dünyevi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Doğum saatini tam olarak bilmiyorsak nasıl doğum haritasına bakabiliriz?

NoRules

Kayıtlı Üye
Yedinci evimde venüs var ben aşk için yaratılmışım :)

Cruella

Kayıtlı Üye
Doğum saatini tam olarak bilmiyorsak nasıl doğum haritasına bakabiliriz?

sevgili Bulut atlasi, doğum saatin bilinmiyorsa saat 12:00 olarak kullanılıyor. Ama en doğru rektifikasyon'la doğum saatini öğrene bilirsin. Rektifikasyon yaşamın boyunca yaşadığın olaylarin tam tarihlerini kullanarak doğum saatini hesaplyor. İşini bilen bir astrolog rektifikasyonda sana yardımcı olabilir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
sevgili Bulut atlasi, doğum saatin bilinmiyorsa saat 12:00 olarak kullanılıyor. Ama en doğru rektifikasyon'la doğum saatini öğrene bilirsin. Rektifikasyon yaşamın boyunca yaşadığın olaylarin tam tarihlerini kullanarak doğum saatini hesaplyor. İşini bilen bir astrolog rektifikasyonda sana yardımcı olabilir.
Doğum saatini öğrenmek isteyenler için süper ama ne kadar güvenilir olur acaba?

4

43887

Doğum saati bilinmiyorsa doğum saatinin 12:00 olarak kullanılması, kişinin haziranda herhangi bir günde doğup, günü belli olmadığı için 1 Haziranı ölçü alması gibi bir durum. Ki 1 haziranda doğan bir kişi ile 2 haziranda doğan bir kişi aynı burçta olsalar da farklı karekterlere sahip olurlar. Yanıltıcıdır. Hesaplamalarda dakika farkı bile kişide farklılıklar yaratırken...Evet Rektifikasyon (doğum saatini belirleme) yöntemi mevcuttur. Yöntem uygulanabilir. Fakat güvenilirliği tartışılır. Her astrologda bu çalışmayı desteklemez.

taroh

Kayıtlı Üye
doğum saatıim sabah 10:15 7. evim boğa 7. evimde kuzey ay düğümü var boğada.pek bir hayrını göremedim

Constantin3

Kayıtlı Üye
Yay burcuyum hiç bir şey anlamadim bu 7.ev meselesini internette de bulamadım. Yardımcı olacak var mı nedir benim durum ?

Otaku

Kayıtlı Üye
Balık burcuyum yükselen boğayım
7. Evde chiron akrep burcunda
Venüsüm de oğlak burcunda 10. Evde
Bu aşk hayatı ne olacak ya çok umutsuzum doğum haritası yerleşimi nasıl olan bir insanla uyumu yakalayabilirim acaba