Lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan Daimihüzün
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D

Daimihüzün

Nerden başlasam bilmiyorum ama artık çok yoruldum ben 19 yaşındayım kendimi bildim bileli ailemin de benimde hayatımda hiçbir şey yolunda gitmedi ama don zamanlarda iyice dayanılmaz oldu tek ve en büyük şükür sebebim olan sağlığımı da kaybediyorum ve öleceğimi hissediyorum kimden nereden yardım isteyeceğimi bilemedim yıllarca psikiyatri ilaçlarını kullandım son zamanlarda bıraktım artık onların esiri olmak istemedim hep denedim hep dua ettim şükrettim ama yok olmuyor iyi olamıyorum aileminde işleri hiç yolunda gitmiyor tüm bunlara son vermek istiyorum ama Allahtan korkuyorum anlamıyorum tüm bunları neden yaşıyorum İnanın hayatım boyunca kendimden başka kimseye zarar vermedim. Aklıma büyü olabileceği bile geliyor ama bize bunu ki yapsın ki (babamın belaları varsa onu bilemem zaten çoğu şeyde onun yüzünden ) her neyse biliyorum çok uzattım okuduğunuz için teşekkür ederim gerçekten yardıma ihtiyacım var lütfen bana yardım edin

Furking

Kayıtlı Üye
Rûm, 49.. Ayet: Oysaki onlar, yağmur kendilerine indirilmeden önce iyice suskun ve ümitsiz idiler.

Şûrâ, 28.. Ayet: O odur ki, kulları umutlarını kestikten sonra yağmuru indirir ve rahmetini yayar. Velî'dir O, Hamîd'dir.

Hadîd, 20.. Ayet: Bilin ki, şu iğreti dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden, bir süsten, aranızda bir övünmeden, mallarda ve evlatlarda çoğalma yarışından başka şey değildir. *Bir yağmur misali ki, çıkardığı bitkiler çiftçilerin hoşuna gider. Ama biraz sonra o ot kurur, sapsarı kesildiğini görürsün. Nihayet bir ot ufantısı haline gelir.* Âhirette şiddetli bir azap var, Allah'tan bir af ve hoşnutluk da var. Dünya hayatı bir aldanış/gurur aracından başka şey değildir.

Ayetler her şeyi açıklıyor aslında.. Şu zamanlar kuraklıkta olduğunu düşün. Ve Allah'ın yağmurunu bekle. Asla ümidini kesme. Ve her son, yeni bir başlangıçtır. Yağmurdan nasiplenenlerden olursan; kuraklığın öldürdüğü bir bitki halinden, yağmurun dirilttiği bir çiçek haline gelirsin. Sabret, eğer hâlâ nefes alabiliyorsan bir umut var demektir. Gün gelir bu zamanlar, tecrübe edinmiş olduğun ve seni gelecekte daha güçlü hale getirmiş olacak anılar olarak aklında kalacak.. :)

D

Daimihüzün

Çok güzel şeyler yazmışsınız okuduğunuz ve böyle umut veren bir cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim o yağmuru beklemek ve sabretmek için dua edeceğim. Allah sizden razı olsun ??

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar hayatın da ying ve yangları vardır.Hepimiz hayatında iyi veya kötü şeyler oluyor ama yukarıdaki örnek gibi topyekün yıkıma doğru giden bir hayata sabredin imtihandır demenin pek doğru olmadığını düşünüyorum.Üye artık elinde kalan son şeyin-sağlığının- da gideceğini düşünüyor psikolojik veya sanrı veya gerçekten gidiyor sağlık.Bilemiyoruz ancak bir yerlerde yanlış bir şeyler mutlaka vardır.

lilith.93

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarımız bazen çıkılmaz bir hal alır isyan noktasına getirir, sabrımız tükenir .. Ama unutma ki umutsuzluk, vesvese bunlar hep şeytandandır. Dua et, sabret büyük bir inanç ve umutla. Peygamberlerimizi hatırla hepsi dua ve sabır ile mutluluğa huzura kavuştu darısı hepimizin başına :) Allah sana ve evine huzur ve ferahlık versin

Furking

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hayatın da ying ve yangları vardır.Hepimiz hayatında iyi veya kötü şeyler oluyor ama yukarıdaki örnek gibi topyekün yıkıma doğru giden bir hayata sabredin imtihandır demenin pek doğru olmadığını düşünüyorum.Üye artık elinde kalan son şeyin-sağlığının- da gideceğini düşünüyor psikolojik veya sanrı veya gerçekten gidiyor sağlık.Bilemiyoruz ancak bir yerlerde yanlış bir şeyler mutlaka vardır.

Evet. Bahsettiğiniz yanlış, olumsuz düşünceleriniz ile bu kişinin olumsuz düşünmesine ve düşüncesinin hayatına yansımasına sebep olabileceğinizdir. Sabır kavramı sandığınız gibi lafta kalan ya da içi boş bir anlama sahip değildir. Sabrın sonu Şükür'dür.. inşallah siz de sabredenlerden olursunuz.

Psikite

Kayıtlı Üye
dostum hayat çoğu zaman zordur. yaşanmaz halde olan bir yerdir. berbat bir yerdir. Her zaman günlük güneşlik muhteşem bir yer değildir. İlk önce bunu bir kabul etmeliyiz.Sonrasında sen bu zorluklara karşı savaşacak mısın Buna karar vermelisin. Hayat seni yüzüstü düşürür ve izin verdiğin sürece orada tutar.Ne kadar zorluk olursa olsun savaşmalısın.Bir savaşçı olmalısın. Birşeye tutun Allah'a tutun kendine tutun parapsikolojiye tutun.Elinde ne varsa seni özel yapacak sana güç verecek ona tutun.Dua ediyorsun peki zorlukları yenmek için savaşıyor musun bunu sor kendine. İnsan mükemmel yaratılmıştır her zorluğu gerecek biçimde yaratılmıştır, inanılmaz güçlüdür.Bunu bil kendi potansiyelinin farkına var gücünün farkına var. Unutma Hayatının sonuna kadar olduğun yerde kalmayacaksın,kendini değiştirmeye uğraş göreceksinki ALLAH sana yardımcı olacaktır. Belki bundan 1 gün sonra değil ama savaşarak geçirdiğin 1 hafta yada 1 ay sonra işler yoluna girecektir buna eminim.İnsan sonuna kadar direnerek kazanır. Unutma acı geçicidir. Allah Yar Ve Yardımcın olsun.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Anladığım kadarıyla durmak bilmeyen bir talihsizlik yaşıyorsunuz.İlla size büyü yapılmış olarak olaya bakmayın komşularınızın sizinle alakası olmayan birisine büyü yapmaya çalışmasından da sizler negatif etki almış olabilirsiniz.Bu konuda seçenekler çoğaltılabilinir.Bakım yaptırmanızda yarar var diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...