Cadıların Ruya Yastığı

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Cadıların, gerçekten kehanetin bir formu olan rüyaları yorumlama metodu vardı. Kehanetin bu türünde onların kullandıkları otlarla doldurulan küçük bir yastıktı.
"Rüyaların yastığı", gelincik, mycon, centauria, valeriana, arnica, lavanta, güller, paciflora, sandal, calendula ve berberis gibi otlarla doldurulup yapılan basit, tatlı, yumuşak küçük bir yastıktır. Bu otlar rüyalar bakımından zengin huzurlu bir uyku sağlar.
İnsanlar, her tek gece rüya görür — fakat onlar çoğunlukla sabah uyandıklarında rüyalarını hatırlamaz. Rüyalar, her zaman bilgecedir, çünkü onlarda, bizim hareketlerimizi dikte eden bizim sırlarımız,bilinçsiz arzularımızın ve korkularımızın simgecilikleri kodlanır.Aslında sahip olduğumuz her rüya,geleceğimize bir büyük kapıdır.
Rüyaların yorumu, kehanetin eski metodlarından biridir. Eski Asclepius(Tanrı Apollo'nun oğlu, ve kendi iyileştirmenin Tanrısı)tapınaklarında hekimler hastaların sağlık problemlerine cevaplar bulabilmek için bu metodu izlerdi. Bu tapınaklar, sık ormanların derinliklerinde gizlenirdi ve hastalar onlara ulaşabilmek için uzun yolculuk yapmak zorundaydı. Onlar uzun ve tehlikeli seyahattin sonunda tapınağa vardıkları zaman Tanrı'nın rahipleri karanlık bir odada otlarla doldurulan bir yastıkta uyumaları için verirlerdi. Onlar, Tanrı'nın, hastalara uykusunda gözükecek olduğuna ve onların iyileştirmesine yolu gösterecek olduğuna inanırlardı.
Rüya kehanetlerinde cadıların metodu sudur:
Geceleyin yatağa gittiğin zaman,yatağının kenarında masan ile içinde su bulunan iki küçük bardak al.Yatağında otur, sulardan birini iç ve şu sözcükleri söyle: "Uyku sen beni alırsın ve sen bana sükuneti verirsin, umarsız, iyileştirme gücü olan, barış ve yaşamdan kalan, senin kollarında beni alır, ve uyku tatlı,akıllı ve açık rüyaların ile beni teselli et. Benim sorumu al, ve bana cevabı ver. Ben,bana ne yapılacak olduğunu gösterilecek olursa …'i (niyet söylenecek) bilmeyi dilerim. Şimdi tatlı uyku ile teselli bulmak için uyuyacağım.Sabahta hatırlayacak olduğum rüyaları göreceğim,ve problemime cevap olacak rüyaları hatırlayacağım.’’
Yatağından çıkmadan uykuya dalarsın. Sabah uyanınca, yapılması gereken ilk şey diğer bardaktaki suyu içmektir.Su içilmeden önce de şöyle denilmesi gerekir: "Uyku, bana benim rüyalarımı göster".
Daha sonra bir defter al ve sol sayfasına sorduğun soruyu yaz.Buna ek olarak rüyayı nasıl yorumladığın da önemlidir.Aynı sayfaya o gün içinde olabilecekleri de not et.
Bu şekilde çalışmalar yapılarak bir süre sonra kişisel rüya kodu elde edilmiş olur.
Alıntı ve Çeviri

ceren1

Kayıtlı Üye
rüya yastığı daha çok pelin otu kullanılarak yapılıyor başka malzeme ve yağlar da var. yabancı ülkelerde satılıyor işe yaradığı kesin o kokular beyni etkiliyor astral seyahate de yarıyor. ben denemiştim tam çıkcaktım olmadı ama oluyordu yani.

dante

Kayıtlı Üye
Başka malzemeler ve yağlar derken ne gibi mesela? Sen kendin mi yaptın yoksa satın mı aldın??