Kız arkadaşım bana çok kötü davranıyor ve onu bırakamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mir

Kayıtlı Üye
Nasıl başlayacağım bilmiyorum ama Kız arkadaşımla 6 yıldır birlikteyiz güzel zamanlarımız oldu. Kavga gürültü her ilişkide olur ama artık bana o kadar acımasız davranıyor ki onu bırakamıyorum bile.
Çok kıskanç biriyim(daha öncede bu konu ile alakalı bir konu açmıştım) Bu kıskançlık boyutu o kadar fazla ki kendimi hiç iyi hissetmiyorum.
Önceden bir yere gidince benden İZİN alır HAYIR dersem üstelemez kabul ederdi.
Ama artık öyle değil bir yere gitmek isteyince işim var gitmem lazım diyor ve ne desem de boş kendi bildiğini yapıyor.
Beni istemiyor gibi yapıyor ayrılmak mı istiyorsun diyorum hayır diyor.
Kıyafet konusunda dar ve açık saçık şeyler giyinmesine karşıyım diyorum ama artık BOĞULUYORUM diyor.
Psikoloğa gitmek istiyorum ama bayan psikoloklar var diye ben yollamıyor.
Ama o istediği yere gidiyor.
Ben onu bırakmak soğumak istiyorum ama başaramıyorum.
Alkole başladım arada içerdim ama dün çok içtim( yurtta kalıyorum yurda zor gittim ) Alkol içince kendimi iyi hissediyorum artık
Sinirden bu kız yüzünden kendimi yumruklamalar ve saçımı başımı yolmalara başladım. Asla böyle biri değildim ama iyi olmadığımın farkındayım
Ben kafayı yiyecek durumdayım ne onla oluyor ne onsuz. Ne olur bana yardım edin :banghead:

Ori

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba. Hatırladığım kadarıyla bu sürecin zamanla böyle olduğundan bahsetmiştiniz. Kıskançlık meselesinden bahsediyorum. Siz bunun önüne geçemediğiniz için bu durumlar daha da patlak verecek ve alışılmışlığınızında önüne geçecek. Haliyle en sonunda ayrılık gelecek. Bunun dışında şunu söylemem gerekir ki sizin acilen bir doktora görünmeniz gerek. Madem kadın doktora izin yok fazlasıyla erkek doktorda var.

mir

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba. Hatırladığım kadarıyla bu sürecin zamanla böyle olduğundan bahsetmiştiniz. Kıskançlık meselesinden bahsediyorum. Siz bunun önüne geçemediğiniz için bu durumlar daha da patlak verecek ve alışılmışlığınızında önüne geçecek. Haliyle en sonunda ayrılık gelecek. Bunun dışında şunu söylemem gerekir ki sizin acilen bir doktora görünmeniz gerek. Madem kadın doktora izin yok fazlasıyla erkek doktorda var.
zonguldakta yaşıyorum. Burada erkek doktor yok malesef.
Ne yapmam lazım bu durumları atlatmam için?

Ori

Kayıtlı Üye
zonguldakta yaşıyorum. Burada erkek doktor yok malesef.
Ne yapmam lazım bu durumları atlatmam için?

İnternetten baktığımda birden fazla erkek doktor görüyorum. İyice bakmanızı tavsiye ederim. Onun dışında diğer konularınızda bahsettiğiniz sorunlar üzerine birçok mesaj gelmiş ve güzel cevaplarda yazılmış. Diğer konularınıza bir daha bakın ve dikkatle okuyun. Size buradan en fazla bu kadar yardımcı olunabilir. Fazlası dediğim gibi doktor gerektiriyor. Geçmiş olsun.

mitos

Kayıtlı Üye
Güven olmayınca sevgi ızdıraba dönüşüyor sanırım. Doktora birlikte gitmek de faydalı olabilir belki.

mir

Kayıtlı Üye
İnanılmaz tanıdık konu işte bu ilişkinin evli halini düşünün içinde bulunduğum durum bu. Vakit varken ayrılın ciddileştirmeyin hiçbirşeyi belki bunu demek haddim değil ama içtenlikle söylüyorum devamı size zarar verir kendi benliğinizden ödün verirsiniz birde bir ayrıl bir barış hastalıklı bir hale döner tamam bitti dersiniz bitmez kimse yerini alamaz zaten başkasına o gözle bakmazsınız bile ya o ya hiç dersiniz. Sonuç mu? İnsanlar mutlu mesut yaşarken siz böyle takılmış plak gibi geçmiş hakkında, kıskançlık hakkında evrile çevrile dönersiniz. Öyle zamanlar gelir ki haklı olduğunuz halde özür dilersiniz yinede bencil, gurursuz olur adınız kıymet görmezsiniz. Zaten sizi yeterince sevse kıskanacağınız herşeyden uzak durur. Bakın burda bilmeyen yok benzer bir evliliğim var ve senede beş kez boşanma aşamasına geliyoruz. Böyle üzülmektense daha üniversite yıllarındasınız bırakın gitsin aman diyim evlensek düzeliriz demeyin.
Zaten bu durumu bile yaşar oldum sıkıntı onda kavga ediyoruz ben özür diliyorum
Kendimiz bazen o kadar gurusuz, o kadar bitkin, o kadar halsiz hiseddiyorum ki
Allaha dua ediyorum canımı alda kurtulayım.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Kendinize dönün. Sizinki çoktan bitmiş bir ilişki. Tek başına olmayı yalnızlık değil de kendini tanımak olarak yaşarsanız belli bir süre sonra lişkileriniz sağlıklı olacaktır

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Öncelikle Merhaba,
Bu dünya da yaptıklarımızın yapamadıklarımızı telafi ettiğini elbet görürüz. Bazen fazla ilgi ya da fazla sevgi karşı tarafta ters etki yaratabiliyor... İlk zamanlarda kişi sevildiğini ve sevebildiğini en derininde hisseder lakin belli bir süre sonra karşısındakinden yani sizden emin olduktan sonra şu şekilde bir düşünceye kapılabilir; "zaten beni seviyor biraz kendime zaman ayırsam iyi olur anlayışla karşılar beni" şeklinde.. Lakin şunu bilir şunu söylerim Aşk ta ya da sevgi de bencillik olmaz, bir kere değil iki kere düşünmek gerektiğine inanmışımdır her zaman ve evet seviyor olabilirsin lakin bazen vazgeçmeyi , akışına bırakmayı ya da dönüp gitmeyi bilmelisin. Sınırsız güç güç değildir ve her sevgi de muhteşem değildir. Şunu da unutmamanı tavsiye ederim, her kes bir gün gider iyi ya da kötü, zamanında ya da zamansız, nedeni var ya da yok ama geride kalan her zaman olursun... O nedenle ilişkilerde orta hallilik her daim iyidir derim ben.

mir

Kayıtlı Üye
Ayrılmak en iyisimi diyorsunuz?
Ben bunu yapacak cesarette olmadığımı düşünüyorum
Ayrılırsak ne yapacak yeni biriyle tanışıp nasıl biriyle sevgili olur vs sorularla kafam patlar. Belki inanmıyorsunuz ama ben gerçekten böyle düşünüp böyle yaşar oldum.

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Kız arkadaşınız zamanla kötü bir alışkanlığa dönüşmüş.Bunda sizinde payınız var.İsteyerek veya değil.Sizde bu yanlışa o kadar adapte olmuşsunuz ki ondan kopsanız dışarıda ne yapacağınızı nasıl yiyip içeceğinizi bilmiyorsunuz.
Kanserli hücreleri bazen kesip atmak en iyisidir.Eğer inat edip üzerine giderseniz bir psikoloğa veya terapiste beraber gidin..Tek taraflı gitseniz bile iki en geç üç seans sonra terapist taraflardan birini çağıracaktır.O taraf gelmediği müddetçe sadece boşa para ve zaman harcarsınız.

NoRules

Kayıtlı Üye
Nasıl başlayacağım bilmiyorum ama Kız arkadaşımla 6 yıldır birlikteyiz güzel zamanlarımız oldu. Kavga gürültü her ilişkide olur ama artık bana o kadar acımasız davranıyor ki onu bırakamıyorum bile.
Çok kıskanç biriyim(daha öncede bu konu ile alakalı bir konu açmıştım) Bu kıskançlık boyutu o kadar fazla ki kendimi hiç iyi hissetmiyorum.
Önceden bir yere gidince benden İZİN alır HAYIR dersem üstelemez kabul ederdi.
Ama artık öyle değil bir yere gitmek isteyince işim var gitmem lazım diyor ve ne desem de boş kendi bildiğini yapıyor.
Beni istemiyor gibi yapıyor ayrılmak mı istiyorsun diyorum hayır diyor.
Kıyafet konusunda dar ve açık saçık şeyler giyinmesine karşıyım diyorum ama artık BOĞULUYORUM diyor.
Psikoloğa gitmek istiyorum ama bayan psikoloklar var diye ben yollamıyor.
Ama o istediği yere gidiyor.
Ben onu bırakmak soğumak istiyorum ama başaramıyorum.
Alkole başladım arada içerdim ama dün çok içtim( yurtta kalıyorum yurda zor gittim ) Alkol içince kendimi iyi hissediyorum artık
Sinirden bu kız yüzünden kendimi yumruklamalar ve saçımı başımı yolmalara başladım. Asla böyle biri değildim ama iyi olmadığımın farkındayım
Ben kafayı yiyecek durumdayım ne onla oluyor ne onsuz. Ne olur bana yardım edin :banghead:

Öncelikle kulübe hoş geldin :( sana tavsiyem ne yaparsan yap önceliğin negatif düşünmemek olsun. Yani ayrılırız diye düşünme. Sakince konuşmak diyeceğim ama muhtemelen denemişsindir. Sen bence uzman bir psikoloğa git, kadın olacaksa da sevgiline birlikte gitmek istediğini söyle. Belki kabul eder, hem edecek olursa kıskançlık durumu olmaz. Üstelik sorunlarınızı birlikte masaya yatırırsınız. Doktor da hem tedavi hem ilaç olur diye umuyorum :) Bence denemeye değer bir fikir.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
İkinizde bu zihniyette olduğu sürece mutluluğu unutun maalesef.Yok nereye gittiğine karışma,yok giyimine karışma falan.Hiç bir insana böyle yapmaya hakkınız yok.Zaten böyle yaparakta mutsuzluktan başka bir şey elde edemezsiniz.Çözümün birbirinizden ayrılmanız olduğunu düşünmüyorum.Kurtulun bu boş düşüncelerden anlamsız kıskançlıklardan.

Garipbirk

Kayıtlı Üye
Gördüğüm kadarıyla iki taraflı bir sıkıntı bu. Sizin kıskançlığınızın etkisi büyük ortada ama ben kadınları iyi tanıdığımı düşünüyorum hemcinsim oldukları için. Karşıdaki kişinin içindeki sevgi heyecan ve saygı gitmiş durumda sizin zayıflığınızdan yararlanıyor ve size gerçekten acımasız davranıyor ve bu hayatta herşey karşılıklı artık kendinize gelin ve derin ve nefes alın hayatta her zaman ilk önce siz sonrası sevdikleriniz ve sizde onun yaptığı gibi umursamaz olun hiç bir ilişki dünyanın sonu değil o size zarar veriyor artık ilişkinizin zamanı bitmiş önerim ayrılın sağlam bir psikoloğa(kadın yada erkek farketmez) gidin sürekli konuşun ve dediklerini dinleyin emin olun mutlu olucaksınız

mir

Kayıtlı Üye
İkinizde bu zihniyette olduğu sürece mutluluğu unutun maalesef.Yok nereye gittiğine karışma,yok giyimine karışma falan.Hiç bir insana böyle yapmaya hakkınız yok.Zaten böyle yaparakta mutsuzluktan başka bir şey elde edemezsiniz.Çözümün birbirinizden ayrılmanız olduğunu düşünmüyorum.Kurtulun bu boş düşüncelerden anlamsız kıskançlıklardan.
Gözler üstünde mi olsun daracık açık şeyler mi giysin? Ben yazarken bile sinir oldum. Karakterim zihniyetim bu beni beğenen böyle beğnmiş.

mir

Kayıtlı Üye
Gördüğüm kadarıyla iki taraflı bir sıkıntı bu. Sizin kıskançlığınızın etkisi büyük ortada ama ben kadınları iyi tanıdığımı düşünüyorum hemcinsim oldukları için. Karşıdaki kişinin içindeki sevgi heyecan ve saygı gitmiş durumda sizin zayıflığınızdan yararlanıyor ve size gerçekten acımasız davranıyor ve bu hayatta herşey karşılıklı artık kendinize gelin ve derin ve nefes alın hayatta her zaman ilk önce siz sonrası sevdikleriniz ve sizde onun yaptığı gibi umursamaz olun hiç bir ilişki dünyanın sonu değil o size zarar veriyor artık ilişkinizin zamanı bitmiş önerim ayrılın sağlam bir psikoloğa(kadın yada erkek farketmez) gidin sürekli konuşun ve dediklerini dinleyin emin olun mutlu olucaksınız
Zaten hiç iyiye gitmiyor ayrılık yakın. Her seferinde bana bunu söylüyor ama yapamıyorum :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...