Cinlerle ilgili sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oglak

Banlı Kullanıcı
Merhaba,

1) Cinlerin zeka seviyesi 10-12 yaşlarında çocuk seviyesinde olduğu söyleniyor. Bu zekadaki varlık, ilmi nasıl elde eder?

2) Bazı davetlere gelen cinlerin elinde kılıç, balık, hıyar, def vb. gibi şeyleri tuttuğu söyleniyor. Bu şeyler ne işe yarar?

3) Cinler bizi her ortamda izleyebilir mi? Her daim bizi görebilirler mi?

4) Vücudumuzdaki hastalıkları nasıl öğrenirler? Halk arasında kırıkçı-çıkıkçılar varlık yoluyla mı bu işi yapar?

5) Cinler BİLİM de bilir mi? Örneğin mimaride, mühendislikte, elektronikte uzmanlaşmış olanları var mıdır?

6) Hasta vücutlarda varlık lisana geldiğinde, ruh o esnada ne yapar?

Tahu

Kayıtlı Üye
5) Cin türüne bağlı diye biliyorum. Ama var böyle olanları çok fazla boyut var, ufoları falan var işte uzaylı diye kandırıyorlar.

2) Doğrudur, büyü kitaplarında böyle resimler var ama bunlar daha çok ifritler, baş cinler yada antik varlıklar.

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Merhaba,

1) Cinlerin zeka seviyesi 10-12 yaşlarında çocuk seviyesinde olduğu söyleniyor. Bu zekadaki varlık, ilmi nasıl elde eder?

2) Bazı davetlere gelen cinlerin elinde kılıç, balık, hıyar, def vb. gibi şeyleri tuttuğu söyleniyor. Bu şeyler ne işe yarar?

4) Vücudumuzdaki hastalıkları nasıl öğrenirler? Halk arasında kırıkçı-çıkıkçılar varlık yoluyla mı bu işi yapar?

5) Cinler BİLİM de bilir mi? Örneğin mimaride, mühendislikte, elektronikte uzmanlaşmış olanları var mıdır?

1-Doğru değil, zeki, kandırıcı ve düzenbazdırlar.Özel bağlar hariç güvenilmesi tavsiye edilmez.Şimdi bu iş içinde olanlar derki internet üzerinde cinlerle ilgili ne yazılıyorsa %99 u yanlıştır.Evet katılıyorum.Ancak yukarıdaki bilgiyi %1 lik kısma alabilirsiniz.

3-Evet aynı boyuttayız.Siz normal bir insansanız yani korunmuyor vs iseniz herhangi bir yerde olabilir ve görebilirler de.Bulunduğunuz odadan o an koca bir ordu bile geçiyor olabilir.(tecrübeye dayalı)

4-Bunu tam olarak bilmiyorum, ancak mekan içinde çok hızlı hareket edebildikleri için bir çok bilgi kaynakları var.Çoğunun da kendine has ilimleri var.Bunları bazı insanlara öğretmeyi seçebilirler, yani kısmen evet diyebiliriz.Her zaman olduğunu sanmıyorum.

5-Hz.Süleyman'ın cinleri diyorum.Onlar ilim biliyorlardı, mimari veya mühendisliğe örnek verebiliriz.Elektronikle işleri olmaz, o farklı bir konu.

6-Ruh çok bozulmamış ve bütün bir parçadır.Ruha gelene kadar insanda epey süptil beden bulunur.Yaklaşık yedi tane.Belki daha bilgili kişiler vardır ama benim cevabım hiç bir şey.

ased16

Kayıtlı Üye
Arkadaslar cinle ilgili pek cok mevcut ama bunu ispat edene Amerikada veya farkli ulkelerde servet teklif ediyolar peki bu ilmi kullanan insanlar neden ispatlamıyo cinlerin varliğini ya da gorunebilirligini

Furking

Kayıtlı Üye
Arkadaslar cinle ilgili pek cok mevcut ama bunu ispat edene Amerikada veya farkli ulkelerde servet teklif ediyolar peki bu ilmi kullanan insanlar neden ispatlamıyo cinlerin varliğini ya da gorunebilirligini

Neden ispat etme gereği duysun ki? Bir süre sonra maddiyat paçayı kurtarmıyor. :)
Ya da o varlıklar neden kendilerini ispat ettirmeye çalışsın ki ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba,

1- Yanlış, cinleri ne olarak görüyor insanlar anlayamıyorum. Cinler diyoruz zaten, sayısızca tür barındıran bir tanım, genel bir tanım.
Bu tanımın içerisinde zekadan yoksun olanları da mevcut, çok zeki olanları da, sadece güç bakımından ileri olanları da mevcut, ilime sahip ama zeki olmayanları da mevcut.

2-Kişiden kişiye farklı görünümlere sahiplerdir, kişinin durumuna göre bir görünüme bürünürler, ellerinde tuttukları şeyler ise sembolik bir anlam taşıyordur.

3-Aynı boyut içerisinde farklı katmanlarda bulunuyoruz, izleyebilirler, görebilirler fakat etki ve iletişim olayı öyle sanıldığı gibi kolay değildir. Arada bir boyut-katman yasağı söz konusu.

4-Hayır, hepsi varlık kullanmaz. Şifa yetisi, doğal şifacılık söz konusu burada. Şifacılık hakkında ayrıntılı bilgi mevcut.

5-Evet öğrenebilirler. Onların katmanlarında da biz insanlarda olduğu gibi meslek bölümleri mevcut.

6-Ruha herhangi bir etkide bulunamaz o varlık..Bedeni kısa süreliğine ya da anlık konak olarak olarak kullanabilir, konuk olabilir özetle, tam etkide bulunamaz. Bu durumda ileri vakalarda söz konusu. DÜşük enerjili varlıklar bu etkiyi sağlayamaz.

emreyaqci

Kayıtlı Üye
3- Şuan biz nasıl kendi hayatımızda yaşıyorsak onlarda kendi hayatında yaşıyor ve bizim içimizde nasıl cinlerle iletişim kurup onların boyutuna geçen insanlar var onlardada bizim boyuta geçen cinler var diye biliyorum kaynak derseniz iranlı bir adamın kitabında okumuştum

Peribiri

Kayıtlı Üye
Bana da ilginç ve mantıksız gelen şeyler var. Mesela bu varlıkların pislik içinde yaşadığı, banyolarda dolaştığı, kırıntı yediği, eşikte duranı çarptığı söylenir çoğu kişi tarafından niye pis olsunlar, pislik sevsinler anlamıyorum niye tuvaletlerde yaşamak zorunda olsunlar bunları duyuyor yada bir şekilde görüyorlarsa çok sinirleniyorlardır bence :)

>^InFlame^<

Kayıtlı Üye
Bana da ilginç ve mantıksız gelen şeyler var. Mesela bu varlıkların pislik içinde yaşadığı, banyolarda dolaştığı, kırıntı yediği, eşikte duranı çarptığı söylenir çoğu kişi tarafından niye pis olsunlar, pislik sevsinler anlamıyorum niye tuvaletlerde yaşamak zorunda olsunlar bunları duyuyor yada bir şekilde görüyorlarsa çok sinirleniyorlardır bence :)

Ama ya eğer bizim pis diye bildiğimiz onlara güzelse ve bizim güzel bildiğimiz onlara pis geliyosa. Yani ters tepki gibi hani. Benimki sadece bir fikir

Peribiri

Kayıtlı Üye
Belki... incir ağacı hikayesi bile daha mantıklı geliyor yine de :) bir de salt kötü olduklarını yani insanlara eziyet etmekten hoşlandıkları söylentisi var o mantığa göre sevgiyi yada iyi niyeti de hissedemiyorlar yada umursamiyorlar demek...
Bir sürü soru işareti :)

taroh

Kayıtlı Üye
bizi ele geçirmek için olacak olayları kulağımıza fısıldarlar mı sizce ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
bizi ele geçirmek için olacak olayları kulağımıza fısıldarlar mı sizce ?

Sizi ele geçirmek ve olacak olayları fısıldamak?
Bahsi geçen varlık türü cin olamaz, imkansız diyebilirim.

Cinler sayısızca tür barındırır içinde ve geneli düşük enerjilidir. İnsana o şekilde etki sahibi değildirler. Yüksek seviye olanları ise zaten özel bir durum söz konusu olmadığı taktirde yanaşmaz.
Arada bir yasak var, o yasağı açacak bir sebep gerekiyor.

romeo713

Kayıtlı Üye
Benim ananem çok eskiden cin mahkemesinde yargılanmış bunun bana yada anneme etkisi olabilir mi ?

Astre

Kayıtlı Üye
Forumda keyfi saldırılar yapabileceğini okumuştum, bu durumda yasağa ne oluyor?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Forumda keyfi saldırılar yapabileceğini okumuştum, bu durumda yasağa ne oluyor?

Keyfi saldırılar yapılamıyor. Şimdi öyle demek şu kapıya çıkıyor; ...... ülkesinin askeri rahatlıkla, sorgusuz sualsiz farklı ülkenin haklına, askerlerine ateş açabilir.

Bir saldırı ve musallat durumu için etkin bir sebep gerekiyor, bu sebep farklı farklı şekiller olabilir. O kişinin enerji seviye izi yüksektir fark edilir, dikkat çeker saldırıya ve etkileşime uğrayabilir, kişide belirli özel yetenekler mevcuttur saldırı veya benzeri durumlar olur, kişinin soy-kan meselesi etkindir saldırı veya benzeri durumlar olabilir. Eksik veya yanlış bir davet uygulaması denenmiştir, saldırı veya musallata yol açabilir.
Sebeplerin hepsini yazamayız, sayfalarca sürebilir.

O varlık türünün, mevcut olan yasağı aşmasına yol açacak etkin bir sebep gerekiyor. Keyfi saldırı söz konusu olamaz. Anca dikkat çekme amaçlı enerji yönlendirme falan yapılabilir ki bunu da herkes hissedemez ya da fark edemez.

Kirkel

Kayıtlı Üye
Keyfi saldırılar yapılamıyor. Şimdi öyle demek şu kapıya çıkıyor; ...... ülkesinin askeri rahatlıkla, sorgusuz sualsiz farklı ülkenin haklına, askerlerine ateş açabilir.

Bir saldırı ve musallat durumu için etkin bir sebep gerekiyor, bu sebep farklı farklı şekiller olabilir. O kişinin enerji seviye izi yüksektir fark edilir, dikkat çeker saldırıya ve etkileşime uğrayabilir, kişide belirli özel yetenekler mevcuttur saldırı veya benzeri durumlar olur, kişinin soy-kan meselesi etkindir saldırı veya benzeri durumlar olabilir. Eksik veya yanlış bir davet uygulaması denenmiştir, saldırı veya musallata yol açabilir.
Sebeplerin hepsini yazamayız, sayfalarca sürebilir.

O varlık türünün, mevcut olan yasağı aşmasına yol açacak etkin bir sebep gerekiyor. Keyfi saldırı söz konusu olamaz. Anca dikkat çekme amaçlı enerji yönlendirme falan yapılabilir ki bunu da herkes hissedemez ya da fark edemez.
Cinlerin sebepsiz yere musallat olmadığını söylemişsiniz. Bende bı aralar rüyamda çok fazla görüyordum. Ve gittikçe uyku ile uyanıklık arasında da görmeye başladım. Ama benim hiç bir şekilde onlarla bir alakam yok. Ne bir davet ne de bir şey. Şimdi sizin bu yazınızı da görünce neden rüyama girdiklerini hatta uyku ile uyanıklık arasında da onları gördüğümü merak ettim tabi benim o derece bir musallatlık bir olayım yoktu. Ama bu görmelerimin de ilerlemesini istemem

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Cinlerin sebepsiz yere musallat olmadığını söylemişsiniz. Bende bı aralar rüyamda çok fazla görüyordum. Ve gittikçe uyku ile uyanıklık arasında da görmeye başladım. Ama benim hiç bir şekilde onlarla bir alakam yok. Ne bir davet ne de bir şey. Şimdi sizin bu yazınızı da görünce neden rüyama girdiklerini hatta uyku ile uyanıklık arasında da onları gördüğümü merak ettim tabi benim o derece bir musallatlık bir olayım yoktu. Ama bu görmelerimin de ilerlemesini istemem

Şimdi musallat ile sizin yaşadığınız bu durum arasında dağlar kadar fark var.
Öncelikle rüyalarınıza girmeleri ya da uyku ile uyanıklık arasında görür gibi olmanız bir musallat ya da varlıksal bir saldırı belirtisi değil sadece enerjisel yönden hassas olduğunuzu gösteriyor. Radarlarınız açık ve bazı enerjileri farkediyorsunuz, hafifte olsa etkileşime giriyorsunuz.

Bu durumu kafaya takmayarak hayatınıza devam etmelisiniz. Zira önem arzeden bir durum söz konusu değil. Bazı dönemlerde enerjisel dalgalanma vb. gibi sebeplerden dolayı hassas kişiler yaşayabiliyor böyle hafif etkileşimleri.

Astre

Kayıtlı Üye
Anlıyorum bize saçma/ufak gelen durumlar bile onlar için birer sebep olabiliyor, sebep listesi çok geniş sanırsam. Peki insanlar ne tür durumlarda yetki sahibi oluyorlar?

teddy

Kayıtlı Üye
eger korunmuyorsaniz sizi görebilirler hatta odanin ortasindan koca bi ordu geciyor olabilir demissiniz. Simdi ben yatagimda 2.80 yatmisim forumu okurken tepemden ordu geciyor ve beni görüyor mu?! Hadi savasa gidiyorlar 4 nala diyelim; ooo hatuna bak, neyse bi savasalimda sonrs bakariz mi diyorlar?
Bilenler bi aydinlatsin beni lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...