Element enerjileri hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mitos

Kayıtlı Üye
Merhaba, dört elementin tümünün özelliklerini taşımak nasıl bir etki yaratır? Tek tek ya da uyumlu gruplar olmaları halinde benim için daha anlaşılır olabilirdi :) bir süredir bu konu hakkında bilgi bulmaya çalışıyorum ama dördünün bir arada olmasıyla ilgili birşey bulamadım. Kafama göre çıkarımlarda bulunmak istemiyorum. Astrolojik açıdan 3 element ve isim enerjisi ile 4. elementin etkisinde görünüyorum. Belki konuları karıştırmak doğru değil ama ikisine de önem verdiğim için bu durumun olumlu - olumsuz etkilerini öğrenmek istiyorum. Yaptığım uygulamalar için bu enerjileri kullanıyorum ama 4 element birden olunca tereddüt ediyorum ara sıra :willy_nilly: bilgi, tavsiye ya da kaynak önerisi olursa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Öncelikle Merhaba,

Bana kalırsa Avatar(dört element taşıyıcısı) olmak değil de, sadece 4 elementin enerji noktalarının sınırları ve taşımacılığı hakkında bilgi almak istemektesiniz. Bu enerjileri taşıyabilmek için eski bir ayinden söz edilir kelt ve duruid mitolojisinde - alıntılarında... Kahinler ya da bilginler büyücüler ile savaşabilmek adına "yağmurlu ve gök gürültülü havada açık ve sakin bir alanda ellerini açarak enerjiyi içlerine çekerlermiş. (Enerji avuçlardan ya da parmak uçlarından bedene girmektedir.) Gök gürültülü hava da 4 elementin enerjisinin etrafa dağıldığına dair bir söylenti vardır. Bunu şu şekilde açıklarlar (Şimşekte ki sıcaklık ateşi, esen rüzgar havayı, yağan yağmur suyu, rüzgarla birlikte uçuşanlar ise toprağı temsil ederlermiş.) Dört elementin enerjisini taşıyabilmek oldukça zordur, baş ağrısı, halsizlik, duşa girdiğinizde gözlerin aniden kararması vb gibi yan etkileri mevcut olabilmektedir.

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
? Garip bir soru.
Dört elementi özelliği taşımak derken elementler yaratılış unsuru olarak insanlara doğum tarhilerine, isimlerine vs göre etki edebilirler(karakter ve kişilik özelliği olarak, ayrıca ruhsal kişilik için de geçerlidir) ve ne kadar dengeli olurlarsa o kadar iyi olur.Ama her zaman olmak zorunda da değildir, biri tamamiyle su olarabilirken başka birinden muntazam bir şekilde denge sağlanabilir.Yaratılış önemli olan.

Hangi uygulamalar ? Şu yukarıda bahsettiğim şey farklı, elementleri bir uygulamada kullanmak çok farklı.Majisyen veya cadı mısınız ? Pagan mısınız veya şaman ?

mitos

Kayıtlı Üye
? Garip bir soru.
Dört elementi özelliği taşımak derken elementler yaratılış unsuru olarak insanlara doğum tarhilerine, isimlerine vs göre etki edebilirler(karakter ve kişilik özelliği olarak, ayrıca ruhsal kişilik için de geçerlidir) ve ne kadar dengeli olurlarsa o kadar iyi olur.Ama her zaman olmak zorunda da değildir, biri tamamiyle su olarabilirken başka birinden muntazam bir şekilde denge sağlanabilir.Yaratılış önemli olan.

Hangi uygulamalar ? Şu yukarıda bahsettiğim şey farklı, elementleri bir uygulamada kullanmak çok farklı.Majisyen veya cadı mısınız ? Pagan mısınız veya şaman ?

Merhaba, sanırım yanlış ifade ettim. Özelliklerini taşımaktan çok etkilerini hissediyorum diye düzelteyim. Öyle 'önemli bir güce sahibim' gibi bir iddiam yok :) sadece kendi içimde bir denge arayışındayım garip sorum da bu arayışın bir ürünü... Uygulamadan kastım da bu yönde ufak tefek şeyler. Pek çok öğretiye merakım olmakla beraber hiç birine bağlı değilim. Kesin olarak şuna ya da buna inanıyorum diyemem. Sanırım hayata bakışımla ilgili. Araştırdıkça şüphe etmeye başlıyorum. İnançlarda şüpheye yer yoktur genelde.

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Merhaba, sanırım yanlış ifade ettim. Özelliklerini taşımaktan çok etkilerini hissediyorum diye düzelteyim. Öyle 'önemli bir güce sahibim' gibi bir iddiam yok :) sadece kendi içimde bir denge arayışındayım garip sorum da bu arayışın bir ürünü... Uygulamadan kastım da bu yönde ufak tefek şeyler. Pek çok öğretiye merakım olmakla beraber hiç birine bağlı değilim. Kesin olarak şuna ya da buna inanıyorum diyemem. Sanırım hayata bakışımla ilgili. Araştırdıkça şüphe etmeye başlıyorum. İnançlarda şüpheye yer yoktur genelde.

Element dengeleme çalışması diye bir şey pek duymadım o halde.Zaten kişide çoğu zaman öyle yada böyle dengelenirler.İsimden gelen elementler , doğum haritasından gelen elementler vs.Siz daha çok ida ve pingala kanalınızı dengelemeye çalışın veya ying yang dengesi üzerine çalışın derim.Bu erilliğin ve dişilliğin dengede olması daha önemli.Hayatımızda ne kadar çok insan olursa içimizdeki dengeler de o kadar rayına oturur.Özellikle ying yang.

mitos

Kayıtlı Üye
Elementleri dengelemeye çalışmıyorum bu benim çok üstümde bir konu muhtemelen. Benim öğrenmek istediğim farklı birşey yinede teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...