Adaçayı Tütsüsü Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ineffable

Kayıtlı Üye
İş
Bir Garip İstatistikçi *.*
Öncelikle herkese selamlar :)
Evdeki bazı negatif etkileri azaltmak için adacayı tütsüsü yakıldığını duydum ve kendi çapımda bazı araştırmalar yaptım . Ancak kafama birkaç soru takıldı ve bilen birileri var ise eğer doğru yapabilmek adına sorularımı sormak istedim.

1) Özellikle evin köşe kısımlarına gezdirin yazdığını gördüm. gardrop gibi köşeli yerlere sadece üstten yapmamız uygun olur mu?
2) Alacağımız adacayının sarıldığı ipin bir önemi var mı yoksa sıradan tel , ip iş görür mü?
3) Cam kap ile yapılması gerektiğini duydum bunu sorma nedenim ise malum apartmanda yasıyoruz ve küller evin içine balkonuna ve bahçesine gelmemeli diyor. Cam kabı apartmanın önüne koymam mı gerekir yoksa daha uzak bir yere mi?

Umarım sorularımı sacma bulmazsınız ve cevaplarsınız simdiden cok tesekkür ederim :):cowboy:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
1)Köse derken mobilyaları değilde oda köşelerini baz alın.Mesela salonunuzda odanın köşelerini ya da dolaba denk gelen bi odada yine köseye doğru gezdirin yeterli,mobilya olsada farketmez niyet belli.
2)Adaçayını hiçbir zaman ipe sarılı olarak almadım.Benim aktardan aldıklarım şeffaf poşetin içinde dağınık yapraklar halinde oluyor.Kendiniz bir ipe sarmaktan mı bahsediyorsunuz yoksa?
3)Ben hep bakır mini bir tava içinde yaktım.

4

43887

Öncelikle herkese selamlar :)
Evdeki bazı negatif etkileri azaltmak için adacayı tütsüsü yakıldığını duydum ve kendi çapımda bazı araştırmalar yaptım . Ancak kafama birkaç soru takıldı ve bilen birileri var ise eğer doğru yapabilmek adına sorularımı sormak istedim.

1) Özellikle evin köşe kısımlarına gezdirin yazdığını gördüm. gardrop gibi köşeli yerlere sadece üstten yapmamız uygun olur mu?
2) Alacağımız adacayının sarıldığı ipin bir önemi var mı yoksa sıradan tel , ip iş görür mü?
3) Cam kap ile yapılması gerektiğini duydum bunu sorma nedenim ise malum apartmanda yasıyoruz ve küller evin içine balkonuna ve bahçesine gelmemeli diyor. Cam kabı apartmanın önüne koymam mı gerekir yoksa daha uzak bir yere mi?

Umarım sorularımı sacma bulmazsınız ve cevaplarsınız simdiden cok tesekkür ederim :):cowboy:

1. Köşe kısımlarında gezdirme işlemi doğrudur. Ek bilgi uygulama sırasında tüm dolap kapakları, kanepeler, çekmeceler evde açılır kapanır ne varsa açık bırakılmalıdır. Sadece wc kapakları kapalı, evinizin pencereleri ve kapısı kapalı şekilde tütsüleme işlemi yapmalısınız.

2. İp iş görür.

3. Cam kase, bakır yada teflon bir tavada uygundur, küllerini akan bir suya, toprakla buluşturabilirsiniz. Siz kendi hanenizden sorumlusunuz. Evinizi aralıklı arındırmanız yeterlidir.

Ineffable

Kayıtlı Üye
İş
Sayın "lviv angeles" aynen alıp daha sonrasında kendim ipe sarmaktan bahsediyordum :)
*nefertiti" ve lviv angeles ikinize de cevapladığınız için cok teşekkür ederim, cok sağolunuz :)

zees

Kayıtlı Üye
Dininizi bilmiyorum ama yine de söylemek istedim. Tütsü esnasında felak ve nas surelerini okurum. İslam dinine mensupsaniz tavsiye ederim. Ayrıca ada çayı tütsüsünün kokusuna hayranım bana göre çok özel bir kokudur.

Ineffable

Kayıtlı Üye
İş
zees evet İslam dini mensubuyum. Okuduğum bir çok kaynakta da dediğiniz sureler yazdığı için ondan emindim :) çok teşekkürler ince düşünceniz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...