yardım edebilecek coven arayışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

huaa

Kayıtlı Üye
İlk olarak herkese merhaba :) Bu forumda daha çok yeniyim. Ve bu da soracağım ilk soru olacak.Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim 😊

Diyelim ki içinde cadılığı fazlasıyla hisseten biri. Olacak şeyleri önceden hissedebiliyor. Ama basit şeyleri değil. Ülkeyi etkileyecek şekilde ki büyük şeyleri bir iki gün öncesinden hissedebiliyor. Sinirlendiğinde elinde olmadan insanlara zarar veriyor,onları hastaneye bile düşürebiliyor ve bu kişi bu konuda kendisine yardım edecek birilerini arıyor. Türkiye'de böyle bir birlik/coven var mı acaba ?

Eğer bir yanlışım olduysa gerçekten çok çok özür dilerim. Hepinize iyi günler dilerim :)

Furking

Kayıtlı Üye
İlk olarak herkese merhaba :) Bu forumda daha çok yeniyim. Ve bu da soracağım ilk soru olacak.Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim 😊

Diyelim ki içinde cadılığı fazlasıyla hisseten biri. Olacak şeyleri önceden hissedebiliyor. Ama basit şeyleri değil. Ülkeyi etkileyecek şekilde ki büyük şeyleri bir iki gün öncesinden hissedebiliyor. Sinirlendiğinde elinde olmadan insanlara zarar veriyor,onları hastaneye bile düşürebiliyor ve bu kişi bu konuda kendisine yardım edecek birilerini arıyor. Türkiye'de böyle bir birlik/coven var mı acaba ?

Eğer bir yanlışım olduysa gerçekten çok çok özür dilerim. Hepinize iyi günler dilerim :)

Vikalık konusunda pek bilgi sahibi olmadığım için birşey diyemeyeceğim. Kehanet kavramını, önsezgilerin gelişimiş hali olarak görüyorum. Belki daha farklıdır bu sadece kendi düşüncem. Büyük konuları önceden hissetmek, sahip olunabilecek muhteşem yeteneklerden biri. Bunun dışında o kişinin stese, yoğun negatif enerjiye maruz kaldığını söyleyebilirim çünkü ben de aynısını yaşıyorum. :D Bunun için abdestli gezmek, ibadet ya da meditasyon yapmak, bulunduğu ortamda tütsü yakmak, toprakta yalın ayakla gezmek, müzik dinlemek ya da resim yapmak faydalı olur. Sinirli anlarda en kısa sürede sakinleşebilmek için 4 saniye nefes al, 4 saniye tut, 4 saniye bırak ve 4 saniye nefessiz kal. İşe yarayacaktır ınşallah. :)

Keira

Moderator
Öncelikle wicca ve cadılık ayrı konular. Önce bunların ayrımına varmanız gerekiyor. Daha sonra forum kurallarını okumanız gerekiyor ki siz okumamışsınız. Okusaydınız soruların konu altlarına değil, sorular bölümüne konu açılarak sorulduğunu bilir, sorunuzu konu altına açmazdınız. Gelelim coven kısmına. Covenler varlığını gizli sürdürür. İçlerine birilerini almaları çok zordur. Bazı testlerden, aşamalardan geçmek gerekir.

origanum

Yönetici
O dediğiniz kişi cadı değil iç sezileri diğer insanlara göre biraz daha yüksek olan birisidir. Sinirlendiğinde istem dışı zarar veriyorsa zaten beceriksizin tekidir, gücünü kontrol edemeyen cadı olamaz. O kişi yardım edecek birini malesef bulamayacak, uygun niteliklere sahip olmadığından hiçbir coven ona bakmaz. Bu ömrünü bu şekilde tamamlayacak, tanımakla, yaşadıklarını anlamakla geçirecek zira tekamülünde henüz geçemediği nokta burası. O kişinin yapacak başka birşeyi yok, üzgünüm.

Furking

Kayıtlı Üye
O dediğiniz kişi cadı değil iç sezileri diğer insanlara göre biraz daha yüksek olan birisidir. Sinirlendiğinde istem dışı zarar veriyorsa zaten beceriksizin tekidir, gücünü kontrol edemeyen cadı olamaz. O kişi yardım edecek birini malesef bulamayacak, uygun niteliklere sahip olmadığından hiçbir coven ona bakmaz. Bu ömrünü bu şekilde tamamlayacak, tanımakla, yaşadıklarını anlamakla geçirecek zira tekamülünde henüz geçemediği nokta burası. O kişinin yapacak başka birşeyi yok, üzgünüm.

Bu düşüşüyle yaklaşırsak o kişi için yapabileceğimiz en büyük kötülüğü yapmış olmaz mıyız? Neden gücünü kontrole teşvik etmek yerine, sınırlamalar-kısıtlamalar? Belki de o kişinin ihtiyacı olan tek şey, bir çift pozitif cümle.. Emin olun bu bir çift söz hem o kişinin tekamülüne başlamasına yeter, hem de sizin tekamül yolunuzu daha da aydınlatır. Ama diğer becerileri görmeden "beceriksiz" tanımıyla kestirip atmak, tekamülümüze en büyük engel olan "önyargı"yı destekler. Bunu istemeyiz. Sevgiyle kalın

origanum

Yönetici
Konuya hakim olmadığınız için bu ifadeyi yazmışsınız. Gücünü kontrol etmeye teşvik diye birşey olmaz bu işte.
Kişi buraya pozitif cümle alıp da uyutulmak için yazmıyor, gerçekleri açıkça iletmek ve umut tacirliği yapmamak bizim işimiz.
Yorumlarınız sizi bağlar, kendi gözünüzden öyle görüyorsunuz ve o kadarına yorum yapabiliyorsunuz. Ancak durum sizin gördüğünüzden ve hislerinizden çok farklı. İnsanlar içinde bulunduğu hayal dünyasından çıkmayı ve gerçekte çalışan işleyişi görmeyi deneyebilirse biraz daha farklı ifade edebilir.

Furking

Kayıtlı Üye
Konuya hakim olmadığınız için bu ifadeyi yazmışsınız. Gücünü kontrol etmeye teşvik diye birşey olmaz bu işte.
Kişi buraya pozitif cümle alıp da uyutulmak için yazmıyor, gerçekleri açıkça iletmek ve umut tacirliği yapmamak bizim işimiz.
Yorumlarınız sizi bağlar, kendi gözünüzden öyle görüyorsunuz ve o kadarına yorum yapabiliyorsunuz. Ancak durum sizin gördüğünüzden ve hislerinizden çok farklı. İnsanlar içinde bulunduğu hayal dünyasından çıkmayı ve gerçekte çalışan işleyişi görmeyi deneyebilirse biraz daha farklı ifade edebilir.

Insanların bir çoğu ilahi sistemi göremez, gösteremezsiniz ama anlatabilirsiniz. İlahi kitapların iniş amacı da bunlardan biri. Kendiniz de konuya açıklık getirmişsiniz "bakış açısı ya da kendi gördüğüm" ile.. Belki de durum Sizin gördüğünüzden ve hislerinizden farklıdır? Engelleri aşmamız dileğiyle.

bauwerax

Kayıtlı Üye
İş
Hayal Taciri

Merhaba sayın Origanum;

Umarım gününüz iyi geçmiştir ve daha nice güzel günler görmenizi temenni ederim.

Bende bu durumda Furking'e katılıyorum.Ben sadece, kendimce inandıgım gibi "tecrübe-sonuç" ilişkisine dayanaraktan sizin yorumunuzdaki durumu düşüncelerimle, diğer insanlarla paylaşmak istedim.Biz insan olarak içimizdeki karmaşıklarla,emin tavırlarımızla,'kötülüklerimizle','iyiliklerimizle',her şeyi çözdüğümüze inandıgımızla,yeteri kadar her şeyden emin olmakla biliniriz.Ancak, eğer bir insana bir konuda iyi yol denenmeden, sadece hislerimizle veyahutta yetilerimiz olsun, "becereksiz" kelimesini yerleştirirsek bu "ön-yargı" meselesine dönüşebilir, kanaatindeyim.Sebebini ise en iyi anlatabileceğimi düşündüğüm şekilde bir anlatım sergilemek istiyorum.(örnek vererek)
Bir bardak vardır, o bardağın içinde siyah renkli bir su vardır.Ancak; biz o bardağın içindeki şeyi anlamamız için veyahutta bir zararı olup olmadığını öğrenmek için ya yere dökeriz ya da bir hayvan'a içiririz ama halbu ki o suyun içindeki kara renkli su, aslında hayvanların bağırsak sisteminde onların ishal olmasını sağlarken, biz insanlar içinse içtiğimizde bağırsaklarımızdaki yaşayan bakterileri veyahutta potansiyal parazitleri yokedebilir.Tabi ki bu sadece bunla kısıtlı değil, tabikide elbette bazı konularda yetilerimize veyahutta irademizi kullanarak ters olabilecek(ihtimalli)durumları düşüneceğiz.Ancak; denemeden,etkisini görmeden(tıpkı örnekte olduğu gibi) böyle durumda böyle bir şey diyemeyiz.Sonuçta; bu denemenin sonucunda bu kişi sizin de dediğiniz gibi "Becereksiz" ya da sizin demediğiniz şekilde "Becerikli" bile çıkabilir.Önemli olan yapılan deneyimin tecrübe açısından her türlü başarıya ulaşması.Yani bir sonuca ulaşması.

Yorumunuzla ilgili daha anlamlı bir örnek daha paylaşacaktım ancak forum kuralları çerçevesinde bardak,su ve renk örneğini vermeyi daha doğru buldum.

Yeni gününüzün eski,geride kalmış günlerizden daha da huzurlu geçmesi dileklerimle.

origanum

Yönetici
Sayın üyelerimiz,
Konuya asıl yorum yapması gereken kişi yapmıyor, başkaları kendi perspektifinden görebildiği ve kendi iç dünyasıyla özdeşleştirebildiğini ifade edip bir nevi günah çıkarmaya çalışıyor. Sizlerin yolunuz sizedir bırakın üye ve arkadaşı kendine pay çıkarsın ve sorusu var ise bizzat sorsun. Eminim sizin yorumlarınızı değil gerçekte kafasından geçen sorunun somut cevabını istiyordur. Madem ki bizden yardım bekliyor (pohpohlanıp sanal bir dünyada yaşamak değil) konuya hakim birinci ellerden almalı.

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Benim fikrimce bazı konularda ne olduğumuzu kabullenmek en az konunun kendisini baştan aşağı öğrenmeye girişmek kadar zor.Yani arkadaşlar cadı değilsek cadı değilizdir.Herhangi bir demonla iletişim kurabilcek özelliklerde yaratılmadıysak zorlamanın manası ne ? Veya şaman değilsek şaman olmaya çalışmanın.Bazı konular kesindir, ya siyahtır ya beyaz.Hiç birimiz de bunlara sahip değiliz diye bir şey kaybetmiyoruz.Bu kişilerdeki ve internetin aleminde insanların çoğundaki asıl sorun şudur; Şuanda sahip oldukları hayatın bilinciyle düşünmek.Halbuki esas olan ruhtur ve o neyi yaşamayı seçtiyse onu yaşar.Siz o yaşamanız gereken şeyden kaçsanız bile hayat o dersi defalarca kez simüle edip yine yaşatır.
Sonuçta hepimiz tanrının mer ka basının izlerini taşıyoruz.Şuan lucifer'ın kine oldukça yakın olsak da hiç birimiz gerçek ışıktan ve bilgelikten uzak değiliz.Kendiniz için bu konuda bol bol anlayış üretin.

origanum

Yönetici
Evet kesinlikle öyle. Çok güzel yorumlamışsınız sayın Hüsrev. Ruh bu bedende ne yaşamak için geldi ise odur, cadı da olabilirdi imam da, katil de... Sonsuz olasılıktan hangisi ise o. Önemli olan onun hakkını vererek yaşamak. Öbür tarafa götüreceğimiz tek şey yaşadığımız bu deneyim ve ondan çıkardığımız ders.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...