Beden Değiştirmek Mümkün mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kavgala

Kayıtlı Üye
Beden değiştirmek mümkün mü? Farklı bir bedene geçip orda yaşamaya devam edebiliyor muyuz? Reenkarnasyonu kastedmiyorum, bizzat yaşarken böyle bir şey yapılabilir mi?

kavgala

Kayıtlı Üye
İskelet anahtar filminde yapılıyordu izlediğimden beri olma ihtimaline inanıyorum.

Filmlerde çok uçuk şeyler de oluyor ama gerçekte oluyor mu çok merak ediyorum, ne zamandır kafama takılıyor ve bir cevap bulamadım ve konu açayım dedim. Bilen arkadaşlar cevap yazabilir mi? Bedenimize hapsolduk mu, mecbur muyuz yoksa değiştirmek mümkün mü?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Beden değişimi çok özel tekniklerle kısa süreli yapılabilinir uzun süreli olması zarar verir insana.Ama bu ihtimalde düşüktür çünkü insan sadece ruhtan oluşmuyor insanı şu anki durumuna uğlaştıran bir çok parça söz konusu.Ruh ile beden arası bağlantıları buna bir örnek olarak düşünebilirsiniz.

kavgala

Kayıtlı Üye
Beden değişimi çok özel tekniklerle kısa süreli yapılabilinir uzun süreli olması zarar verir insana.Ama bu ihtimalde düşüktür çünkü insan sadece ruhtan oluşmuyor insanı şu anki durumuna uğlaştıran bir çok parça söz konusu.Ruh ile beden arası bağlantıları buna bir örnek olarak düşünebilirsiniz.

Sanırım şu yüzden kısa süreli düşük ihtimal de olsa mümkün dediniz. Ruhu vücudumuza bağlayan bağ var, hatta o kopunca insan ölür diyorlar. Hatta ve hatta astralde o bağ kopmaz ve ruh gezintiye çıkar, bağ kopmadığı sürece de ölmez ve bedene geri döner deniyor. İşte bizim ruhumuz bedenimizden çıktığı anda zaten bedene bağlı. Bağlı olduğu halde başka bedene girerse o yüzden zarar verir diyorsunuz sanırım. İşte bu ruhu bedene bağlayan bağı da beraberimizde götürüp yepyeni bir bedende yaşamak güzel olabilirdi, sonuçta doğarken ne olacağımızı seçemiyoruz, bari doğduktan sonra seçebilsek. Şöyle düşünün mesela bir vücut tasarlıyoruz veya hayal ediyoruz, işte komple farklı bir vücutta(yüz bile farklı) ruhumuzla yaşasak güzel olabilirdi. Yani demem o ki geçici değil de kalıcı olarak ve komple bedeni değiştirmek imkansız mı? Ruhu bedene bağlayan bütün bağları da alıp yeni bedene yerleştirmek olmuyor mu?

justinforever

Kayıtlı Üye
Ruhu esir almak var.Tek beden iki ruh,orijinal bedenin ölür ama.Bizzat dedemin günlüklerde okudum Nazi Almanyasında yapılmış ama dendiği gibi 1 kaç hafta sonra ölüyor vücut.

asterix

Kayıtlı Üye
Lobsang Rampa nın İkinci Beden kitabında bu konu anlatılıyor ama bence pek mümkün değil çünki ruh bedene daha rahimdeyken giriyor ve yıllar içinde adeta bedenle uyum sağlıyor beyni vs kullanmayı öğreniyor çocukluk çağı bundan ibarettir,bir anda başka bir bedeni devralmak çok ciddi uyumsuzluklar yaratır .

ruhname

Kayıtlı Üye
Bedeni değişik bir kisveye büründürmek de mümkün diye biliyorum yani bu nasıl mümkün olabiliyor bunun hakkında bilgisi olan var mı?

La-edri

Kayıtlı Üye
Beden degistirmek degil de her bedende var olabilmek.. Evet bu islam tasavvuf litaretüründe var olan bir mevzu. Her devirde yasayan insanlarin icinde 3-5 kisiye nasib olabilecek oranda nadir bir mevzu.Yani birlige teklige ulasinca her bedende hatta her molekulde sen olursun.Neydi o filmin adi? S.Johansen'in son filimlerinden bir tanesi isliyor bu mevzuyu :)

KronoM

Kayıtlı Üye
Bence böyle bir ihtimal mümkün değil.Allah bizi kendi bedenlerimizle diriltecek.Diyelim psişik veya astralin çok iyi yinede kendi koruyucu meleğini nasıl geçeceksin? 3 harfliler nasıl giriyor dersen Senin bedenin var onların yok. Yani böyle bişeyin olması için Allah'ın izni gerekir. Onun dışında pek mümkün değil ama teknoloji yapabilir belki ilerde.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sanırım şu yüzden kısa süreli düşük ihtimal de olsa mümkün dediniz. Ruhu vücudumuza bağlayan bağ var, hatta o kopunca insan ölür diyorlar. Hatta ve hatta astralde o bağ kopmaz ve ruh gezintiye çıkar, bağ kopmadığı sürece de ölmez ve bedene geri döner deniyor. İşte bizim ruhumuz bedenimizden çıktığı anda zaten bedene bağlı. Bağlı olduğu halde başka bedene girerse o yüzden zarar verir diyorsunuz sanırım. İşte bu ruhu bedene bağlayan bağı da beraberimizde götürüp yepyeni bir bedende yaşamak güzel olabilirdi, sonuçta doğarken ne olacağımızı seçemiyoruz, bari doğduktan sonra seçebilsek. Şöyle düşünün mesela bir vücut tasarlıyoruz veya hayal ediyoruz, işte komple farklı bir vücutta(yüz bile farklı) ruhumuzla yaşasak güzel olabilirdi. Yani demem o ki geçici değil de kalıcı olarak ve komple bedeni değiştirmek imkansız mı? Ruhu bedene bağlayan bütün bağları da alıp yeni bedene yerleştirmek olmuyor mu?

Maalesef olmuyor.Bu dediğiniz şunun gibi birşey olurdu.Ateşsiz yangın olmaz mı ? Ortada varolan gerçekler bunlar.Bunları değiştirmeye çalışmak yerine size bunu ne sorgulatıyor onunla uğraşmak daha güzel olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...