Bu Yazının Anlamı Nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PATCH

Kayıtlı Üye
Öncelikle yazının yanlış ve anlamsızca yazılan bölümleri var. Sondan altıncı harf (vav) kendinden sonra gelen harfle birleşmez. Size yanlış bir şey vermiş olabilirler mi?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu yazı neden bir nesil saklanmış anlamadım, çok yazım yanlışı var. Yine de anladığım kadarı, -ki eksik çünkü yazı anlaşılmıyor- "Bu bizim rızkımızdır, onu artırırız. (bereketlendiririz)"
Anlaşıldığı kadarıyla bereket için yazılmış olabilir.

Furking

Kayıtlı Üye
Pembe bakara suresi 57. Ayet di sanırım tam hatırlamıyorum. Ayetin tamamı değilde orda geçen bir cümleye benzetim ama tam bezemiyor o olabilir mi. kağıt ve mürekkepten anladığım kadarı ile çok yani bir şey bu. Dededen kalma eski bir şey olamaz. Dededen kalan bir şey ise bile çok yeni yazılmış ya da eski olan bir şey yeniden kopyalanmış

Bakara, 57.. Ayet: Ve bulutu üstünüze gölgelik yaptık ve size kudret helvasıyla bıldırcın indirdik: "Rızık olarak size verdiklerimizin, en temizlerinden yiyin." dedik. Onlar zulmü bize yapmadılar, onlar kendi benliklerine zulmetmekteydiler.

البقرة (Bakara), 57. Ayet: وَظَلَّلْنَا عَلَيْكُمُ الْغَمَامَ وَاَنْزَلْنَا عَلَيْكُمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوٰىۜ كُلُوا مِنْ طَيِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاكُمْۜ وَمَا ظَلَمُونَا وَلٰكِنْ كَانُٓوا اَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ

Furking

Kayıtlı Üye
Bu ayete hic benzemiyor gibi geldi bana, sadece rızk kelimesi var ikisinde de..

Sanırım buldum. :)
Sâd, 54 : İşte bu, bizim verdiğimiz rızıktır elbette. Bitip tükenmesi yoktur onun.

ص (Sâd), 54. Ayet: اِنَّ هٰذَا لَرِزْقُنَا مَا لَهُ مِنْ نَفَادٍۚ

Yazan kişinin arapçayla pek alakası yokmuş, keşke türkçe mealini yazsaymış da okuyabilecek olan kişi birşeyler anlayabilseymiş. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...