5 yıl önce yaptığım istihare ve sonuçları

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 5 yıl önce istihareye yatmıştım. Çok netti görsel anlamda. Sınav heyecanı ve gelecekle ilgili meraktan dolayı yapmıştım. Çok etkileyiciydi benim için.İstihare şöyle gerçekleşti:
Bir sokakta hocayı bekliyorum.Biri bana heyecanla ‘’Geldi’’ diyerek seslendi.Hoca elindeki Arapça yeşil sembollerin bulunduğu bu kutu göstererek anahtarı sokmamı istedi.Anahtarı soktum ve semboller yeşil ışıkla aydınlandı.Sonra bu durumdan beni onaylanmışçasına bizim evimize geldi. Evimize geldiğinde annem alışılmadık bir hırsla banyoyu yıkıyordu.Köpükler zeminden 25- 30 santim olacak şekilde fazlaydı. Hocayı evin içinde ararken banyoda olduğunu farkettim.Annem yoktu ortada.Yarı çıplak vaziyette duvara bakarak arapça okumalar yapıyordu.Rüyamda hocanın yarı çıplak oluşu garibime gitmişti ve ‘’Banyoda neden okuma yapar ki bir insan?’’ diye düşünürken birden arkasını döndü hiddetli bir şekilde:’’ Allah’a inanıyor musun?’’ dedi.Tepkiyle sorması bende tedirginlik uyardınmış olacak ki ben de biraz asi bir şekilde: ‘’Tabiiki de inanıyorum.’’dedim.Ardında :‘’Yarın televizyona bak.’’ dedi. Rüyamda yarın oldu ve salondayım.Televizyonu açtım.Birden bulunduğum ortam televizyonmuş gibi bir geçiş oldu.Karşımda kısa boylu (1.50) sakallı, yeşil-sarı cübbeli, elinde Kur’an olan yaşlı bir kişi kendi etrafında dönüyordu.Kucağıma baktığımda çıplak bir erkek bebek vardı.Çocuk birden ‘’Onun bir günahı yok.’’ diye beni korurcasına konuştu hocaya ..Şaşkınlıkla balkona çıktım.Balkonumuz 10 m2 ve balkon ağzına kadar uğur böcekleriyle dolu..Hepsi kırmızı ve çeşitli büyüklükte..Çok hoşuma gidiyor ve başımı sağ üst köşeye kaldırıp gökyüzüne bakıyordum.Kanatlı kahverengi küçük boyutlarda bir at geldi ve 4 ayağını birleştirip bizim balkonun parapet mermerine bir kuş gibi kondu.Ben o sırada hem uğur böceklerinin güzelliği, hem atın güzelliğinden mest olmuştum.Hayranlıkla izliyordum.At tekrardan kanatlandı ve uçup gitti.Sonra içeriye girdiğimde hocayı uğurluyordum sokağa kadar. Sokakta hoca uzaklaştı ve kayboldu.Ardından güneş doğdu.Ve ben uyandım.
Sonuç bundan 2 yıl sonraya kadar:’’Ben geldim.’’ diye birileri tarafından sürekli korkutuldum.
O konuşan bebeği gördüm defalarca.En son ağlarken gördüm ve artık görmüyorum.
Vücudu siyah sigara dumanı gibi bir şeyle boğuştum ve uyanık olduğum için :’’Yüzüne bak.’’ dedim içimden ve yüzünden öyle bir ışık çıkıyordu ki direk bayıldım.Ertesi gün ne olacağını gösterdi bana.
Sonraki 3 yılım o kadar kötü geçti ki o kısmı anlatmak istemiyorum bayağı ağırdı. Sonra bir şey oldu ne olduğunu anlamıyorum.Bana ne olmuş ki dedim.Yaptıklarım, yaşadıklarım.. Bir anda bitti. Eski halime döndüm. Farkında olan, araştıran , sorgulayan. Bu 5 yılı kayıp bir zihinle yaşamışım. Hayatta garip şeyler oluyor benimkilerden bazıları böyleydi sizlerle paylaşmak istedim.Yorumlarınızı bekliyorum.

jensına

Kayıtlı Üye
Bu istiare değil rüya istiarede neler olacagını sorarsın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği gösteririlir ugur böceği vs olmaz.

hergrace

Kayıtlı Üye
Buna neyin sebep olduğunu inan bilmiyorum ama bende de aynısı olmuştu 4 yıl önce hem bu kadar güzel bir rüya görüp hem de rahatsız edilmek insanı gerçekten çelişkiye sokuyor. Fakat ben bunu şöyle bir olaya bağlıyorum, Allah bir yandan kalp gözümüzü iyiliklere açıyor ama kalp gözü açılınca böyle varlıkları da girebiliyoruz her şeyin bir kötü yanı vardır . Çok şükür ben de düzeldim ama gördüklerim hala devam ediyor sadece aklım yerinde artık , size de geçmiş olsun.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Buna neyin sebep olduğunu inan bilmiyorum ama bende de aynısı olmuştu 4 yıl önce hem bu kadar güzel bir rüya görüp hem de rahatsız edilmek insanı gerçekten çelişkiye sokuyor. Fakat ben bunu şöyle bir olaya bağlıyorum, Allah bir yandan kalp gözümüzü iyiliklere açıyor ama kalp gözü açılınca böyle varlıkları da girebiliyoruz her şeyin bir kötü yanı vardır . Çok şükür ben de düzeldim ama gördüklerim hala devam ediyor sadece aklım yerinde artık , size de geçmiş olsun.

Bu istihare falan değil o kadar istihare yapan insan var ilk kez sizden böyle birşey duyuyorum istihare zannederekten farklı bir uygulama yapmış olabilirmisiniz ?

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Annenizin banyoyu kaynak suyla temizlemesi sonucu birşeyler musallat olmuş ve sizde istihare yapınca bunu görmüş olabilirsiniz gibime geliyor. Üstelik rüyadaki bebek onun suçu yok diyor sizin için yani suçu olan başka biri direkt anneniz olabilir. Sonuçtada size biraz huzursuz vermişler. Annenize sorsanız banyoyu nasıl temizliyor kaynak su döküyor mu?
Kaynak su dediğiniz sıcak (kaynar) su anlamında mı? Eğer öyle demek istediyseniz banyonun duvarlarını bazen ben de sıcak su ile yıkıyorum. Şimdiye kadar sorun çıkmadı, çıkmaz umarım. Tırstım şimdi :/

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Kaynak su anca mutfaktaki lavaboya dökülür diye biliyorum bizim evde.Sorarım yine de anneme. Ayrıca kaynak su, kaynamış su anlamına geliyor. Her yörede kullanılmayan bir kelime

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Sıcak su dökmeden önce destur çekmek gerekir.Onun dışında sıcak su dökmekle falan cin musallat olmaz.Cin musallatı ya büyü nedeni ile olur ya da işlenen büyük günahlar sebebi iledir.