anlam veremediğim davranıslar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mutevazi

Kayıtlı Üye
Merhaba sayın forum üyeleri, öncelikle mesajıımda değineceğim olayların hayatın olağan akışı içinde herkes tarafından sürekli karşılaşılan normal olumsuzluklar olup olmadığı konusunda tereddüt içinde kaldığım için bu satırları yazma gereği duydum ki; bu konuda tecrubeli üyeler tarafından sunulacak öneriler benim için gerçekten değerli olacaktır, eleştirilere her zaman açık biriyimdir ki sorun benden kaynaklıda olabilir bunu anlatmım çerçevesinde hisseden ya da bu yönde bir çıkartımı olan üyemiz olursa çekinmeden söyleyebilir. Sorunlarım son 4 senedir sürekli artarak yükseliş grafiği çiziyor, 3 yııl önce tam anlamıyla iflas ettim ama daha önce misliyle olumsuzluklar yaşamış biri (konu ile direkt alakalı olmadığından değinme gereği görmedim) olarak umudumu hiç yitirmedim ve açıkçası yitirmeyide hiç düşünmüyorum bir şekilde ayakta durabilen bir yapıya sahibim, kimseylede pek dertleşmem bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyorum, yani ben tekim, bunları sorunumu teşhis amaçlı cevap yazacak sayın forum üyelerine yol göstermesi amacıyla belirttim ki samimiyetime inanabilirsiniz. Başa dönecek olursak gittiğim her yerde sürekli tüm gözleri üzerine çeken biriyim bunun sebebini bir türlü çözemiyorum nerede olursam olayım insanlar yüzüme bakıp sabitçe dalıyorlar bu 1 değil 2 değil hergün onlarca kez oluyor ve bu beni olağanüstü rahatsız ediyor, yapı itibariyle biraz soğuk ve tanımadığım kişilere ilgisiz biriyimdir ama bu dikkatleri o kadar üzerine çekmek için yeterli bir data mıdır açıkçası bilmiyorum, belirtmem gereken bir şey daha var ki şimdiye kadar birbirinden habersiz çok arkadaşım yüzüme bakıp ağız birliği etmişçesine yüzüme sanki nur indiğini tarafıma ayrı ayrı zamanlarda söylemeleride beni şaşkına çeviriyor aynaya bakıyorum ben aynada normal bir yüz görüyorum. Diğer safhada ise gittiğim tüm davet, düğün, kahve, sokak nere olursa olsun oradaki herhangi bir veya birden fazla sorunlu insanı direkt üzerime çekmem öyleki hiç ama hiç sebep yokken bir dümanlık ilan ediyorlar sanki boy ölçüşme gibi, yani inanın bu en önemli kısım hangi birini örnek vereyim bilemedim, diğer taraftan bahsettiğim tüm olumsuzlukların yanında herhangi bir yerde yüzlerce kişinin arasında da olsam sanki benden başkası yokmuş gibi direkt insanların yanıma gelip ya da araçla yanımda durup adres sormaları, buda benim bazı negatif insanları üzerime çekip, pozitif ya da yardıma muhtaç insanların bana yönelmesiyle bir tezat oluşuyor ki yakın gördüğüm arkadaşlarımada sürekli bana bakıp bir acayiplik görüp görmediklerine sormama sebep oluyor, şimdiye kadar bir anormal durum olduğunu beyan eden arkadaşım olmadı. Şimdi sizce bende bir anormallik mi var ki hemen problemimle yüzleşeyim yoksa benimle alakalı değil de insanların bir kısmı tuhaf. Özet olarak kıskanç biri değilimdir ama nedense imrenilen ve kıskanılan biriyim ki bu benim gözlemlemem değil yüzüme bir çok kere söylenen bir şeydir mutlaka belirtme gereği duydum. Cevap yazacak ya da yazdığım satırları okuma zahmetine katlanan tüm üyelere teşekür ederim. Şimdi bu mu sorun en büyük sorunun bu olsun diyecek üyelerimizde olabilir ama inanın ilgi çekmek gibi bir amaç taşımamama rağmen bu kadar dikkat çekmek beni olağanüstü sıkmaya başladı ve şunuda söylemem gerek belli bir zaman diliminden sonra yukarda bahsettiğim her gittiğim yerde sataşan üzerime gelen kişilerin bir çoğu bir süre sonra hiç bir şekilde iletişime geçmememize rağmen bu hal ve tavırlarından vazgeçiyorlar bana en tuhaf gelen şeyde bu oluyor, çözüm bulamazsam başka bir ülkede yeni bir hayat kurma planları yapmaya başladım ama orada da aynı şeyler olursa diye tereddüt içindeyim, en azından forum üyelerimizle dertleşmiş oldum herkese hayatta iyişanslar.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Valla insan canlısı öyle nedensizce yanınıza yaklaşmaz. Ya cidden dikkatli bakılası bir güzelliğiniz/yakışıklılık var, ya tarzınız (aracınız, markalı kıyafetler, stil vs.) ilgi çekiyor ya da sosyalleşme çabası (dert anlatma, arkadaş edinme, yardım isteme vs.) olan bir ortamdan geçiyorsunuz. Enerjisel desem yakındığınıza göre bu anlamda birileri çekme söz konusu da olamaz gibi..

D

Daimihüzün

Bana kalırsa da dış görünüşünüzle ilgili bir durum olabilir. Yani çekici bir güzelliğiniz vardır muhtemelen. Ya da şu aura meselesi olabilir.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sayın; Düşünen ve İnanan, Sayın; Daimihüzün cevaplarınız için teşekür ederim ama ben 40 yaşına gelmiş bir adamım kimsenin bana yakışıklı manasında baktığını ya da bakacağını sanmıyorum, birde evet giyimime kuşamıma dikkat ederim ama etrafta benden çok daha şık kişiler varken o seçeneğide eliyorum, yukarda imrenilen kıskanılan biriyimdir cümlesini yazdım ama bu benim kıskanılacak bir yaşam sürdüğüm anlamında yazmadım tam tersi kimseye tepeden bakmayan gayet sade bir hayat sürüyorum ki sıfırı tükettiğimi belirtmiştim. Şimdi burdan alacağım tavsiyeler ışığında nasıl davranacağımı belirleyeceğim.

carlossantana

Kayıtlı Üye
Merhaba abi yasım 27 yazdıklarını okudum biraz da olsa kendimi gördüm.Senin şikayet etme meselesini çok iyi anladım dikkat çekiyosunuz ve negatif bir dikkat çekiyorsunuz.Dediğin gibi bende bir mekana gitsem(cafe,düğün vs) tabiri caizse beni tanımayan insanların düşmanca olumsuz negatif iğrencmişim gibi baktıkları oluyor ve bu sürekli oluyor.Mesela Cafeye girerken elit tarzı bir mekan kapıda güler yüzlü çalısan her zaman olur hosgeldiniz efendim kac kişiyiz hemen suraya alalım tarzı konusma yapan calısan ben ve yanımdaki arkdasımla kapıda bizi gördüğünde gülen yüzü düşer sadece zorunlu hos geldin der baştan savma davranmıstır.İçerde oturcak yerimize gecerken masaların o baskılı negatif bakısları yanımdaki arkadasımla görürdük hemen oturudugumuzda ben direk sorardım.Ya oğlum üstümüz basımız cokmu kötü acaba bize niye böyle bakıp davranıyorlar yüzümde gözümde bişey mi war derdim oda aynı sekilde bana sorar böyle dertleşirdik.İlk zamanlar bu olumsuz bakısları fiziğimden ötürü sanıyordum(boyum 1.87 60 kilo cıvarımdayım ve tahmin edersiniz ki hos bir görüntü olusturmuyor ve kendimi hiç sevmem bu yüzden)Bu anlattıgım arkadasımla yasadıgımız sadece 1 mekan için geçerli bişey değil farklı farklı yerlerde yeni insanlarla ilk görüşme olsa dahi her zaman böyle olmustur.Yanımdaki arkadasım cok negatif olumsuz bi arkadasımdı(artık arkdaslıgım devam etmiyor) yaklasık 15 senedir arkadasımdı.Sürekli sosyal ailevi yasıntısı sorunlu sürekli pozitif olması için nerdeyse her gün telkin konusma yapardım.Ve bu yıllarca sürdü.Artık tahammül edemez hale geldim ve arkadaslığı bitirdim.O kadar negatifdir ki evden gülücükler sacarak çıkardım yanına gelip konusmaya basladıgımızda tüm dünyanın derdi üzerimde olurmuşcasına içtiğim çay bile zehir gibi olurdu.Anlatmak istediğim şu abi enerjin yüksek bi enerji ve düşünürsen karsıya iletmende o yüksek bi enerjiye sahipsin.Kendi tecrübemi söylüyorum bende sen gibiyim.Artık bu yasadıklarım alıskanlık haline getirmişti yine herkez bana bakıcak yine cekicem olumsuz insanların bakıslarını düşmanlıklarını(dediğin gibi belayı cekiyordum durduk yere kavgalar) bu olumsuz düşüncüler benliğime yerleşmiş oldugunu farkettim.İlk once arkadaslıgımı bitirdim ne kadar zor olsada.Sonra pozitif düşünceler düşünmeye calıstım.Misal yoldan gecen kilolu bir kız görürdüm(kendi kendime.bak sen bu kıza hiç olumsuz bi şekilde bakıyormusun kimsede olumsuz bi şekilde bakmıyor kız güler yüzlü keyfi yerinde kimsenin baktıgıda yok kendine gel sanada kimse olumsuz sekilde bakmıyor) diye kendi kendime pozitif olmaya calıstım.Bu örnek tenkinleme zayıflığımdan kaynaklanlıgını düşündüğüm zamanlarda böyle tenkil veriyordum.Abi kusura bakma biraz uzun bi yazı oldu ama anlatmak istediğim enerjin ve insanlara yaydıgın enerjinin farkına var.Ve dediklerimi denemeye basla.Ufaktan ufaktan istemsiz olarak yaydıgın negatif enerjini kendine göre telkinlerle pozitife cevirerek hafifde güler yüzlü olmaya dikkat yüzde 90değiştiği fark ediceksin.Hayırlı cumalar dilerim

Nego

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz türden şeyleri ben de yaşadım hayatımda. Çocukluğumdan itibaren tuhaf bir şekilde ilgi görüyorum. Çocukken gittiğim yerlerde ya da sokakta oynarken tanımadığım insanlar gelir ne kadar tatlı bi çocuksun diye yanağımı sıkar, çok ilgilenir benimle konuşmaya çalışırlardı. Fotoğrafımı çekenler bile oluyordu. Hatta bana piyango bileti çektirenler bile oldu(çok kez başıma geldi). Alelade bir tipe sahip biriyimdir, güzellik anlayışı görecelidir ama genel kabul görmüş güzellik anlayışına pek de uymuyorum. Ama gençlik yıllarımda yolda yürürken bile evlilik teklifleri, çiçekler, hediyeler almışlığım var. Bir ortama girince gözler bir anda bana çevrilirdi. Şu anda da sanırım öyle ama artık kanıksadım galiba eskisi gibi dikkatimi çekmiyor. Bütün bunlar övünme ya da ben şöyeyim böyleyim diye böbürlenme olarak algılanmasın lütfen. Gerçekten insanın psikolojisini bozan bir durum. Çok utandığım için 1 sene kadar kendimi eve kapatmıştım nerdeyse.

Bunun kesinlikle güzellik /yakışıklılıkla hiçbir ilgisi yok. Değişik bir auramın olduğu cümlesini çok sık duydum. Aura kelimesini, kavramını bilmeyenler çok değişik bir havan var diyorlar. Aura kavramı hakkında fazla bilgiye sahip olmasam da temel olarak ne olduğunu biliyorum. Buradan da yeni bir soru üretilebilir: teknik tabiri nedir bilmiyorum ama auranın geniş, farklı ya da değişik olup olmadığını anlamanın yolları var mıdır?

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sayın Carlossantana kardeşim merhaba ve sizede hayırl cumalar. Estagfirullah kusur ne demek her öneriniz ve tecrubelerinizi aktarmanız konu sahibi olarak hem bana hemde aynı sorunu yaşayan ya da yaşayacak muhtemel kişilere burayı okuyup bilgilenmelerine ışık tutacaktır ki dinlemeden sormadan okumadan bilgiye kavuşamayız bu yüzden benim açımdan katiyen uzun yazmanızda sakınca yoktur ki forum yöneticileri konunun uzamasından bir sakınca görürlerse zaten müdahale ederler, önerileriniz gerçekten yapıcı eleştiri yapmama sebep oldu evet yüzüme bakınca duygu ve düşüncelerimi pek belli etmem somurtkan ve soguk bir yapı bir araya gelince gerçekten bir negatiflik yayıyor ama ilk mesajımda da belirttiğim gibi her zaman yüzde %50 negatif davranışlarla karşılaşmıyorum bir o kadarda güler yüzlü ve tanımadığım insanlar tarafından ilgiyle karşılaşabiliyorum, yani aslında karşımdaki insanın yaklaşımına göre davranışlarıımı ayarlıyorum, otokontrolum vardır kolay kolay sinirlenmem kavga gürültü şiddet asla benimsediğim bir davranış biçimi değildir, yani kardeşim abartmıyorum ama inanın bana dünyadaki tüm insanlar bizim gibi olsa bir tek kırık kalp olmazdı, hatayı ilk kendimde arayan yönüm çok gelişmiştir, ama yok hata bulamadım kendimde şöyle ki; birine kötülük veya çıkar ya da zaaflarını öğrenip egomu tatmin amaçlı hayatım boyunca yaklaşmadım yaklaşmayıda düşünmüyorum bu da benim kötü bir insan olmadığım anlamına gelir, yanlış anlaşıılmasın asla masum bir meleğim demiyorum sadece ''İnsanlara iyilik yapamıyorsanız, hiç olmazsa onlara kötülük yapmayın''. HZ. MUHAMMED (s.a.v) hadisini düstur edinmiş biriyim ve yeniden teşekkür ederim size saygıdeğer kardeşim. Sayın; Nego teşekür ederim değerli fikrinizi ve tecrubenizi paylaştığınız için, ayrıca yazdıklarınızı est övünme böbürlenme gibi algılamak aklıma bile gelmez ki fikir ya da çözüm önerisi sunan ve hatta eleştirecek olan tüm üyeler benim için aynı değerdedir, diğer yandan Aura veya sizin değişik hava diye tabir ettiğiniz olayla alakalı fikir beyan edemeyeceğim çünkü bilmeden yanlış bir şey yazmaktan ve okuyucuları yanlış yönlendirmekten imtina ederim ama sorunuza cevap verecek saydığer bir üyemiz cevap verecektir. Saygılar sunarım.

magicex

Kayıtlı Üye
hatayı ilk kendimde arayan yönüm çok gelişmiştir, ama yok hata bulamadım

Merhaba Sayın Mutevazi,

Yazdıklarınıza benzer şeyler yaşayan biri olarak, sorunun çözümü ile ilgili ben de kendi tecrübelerimi belirtmek istedim.
İlk olarak yukarıda alıntı yaptığım cümleden başlayayım. Bence yaşam bir ayna, kendi karakterimizi bize yansıtıyor. Kendim için de geçerli
her ne kadar kendimizde hata bulamasak da, büyük ihtimalle kendi egomuzdan kaynaklanıyor hayatın bize yaşattıkları.

Burcunu yazmamışsın onu da öğrenmek isterdim.

magicex

Kayıtlı Üye
İlk cevabımı düzeltemedim burdan devam ediyim.

Diğer taraftan enerjini yükseltmek için ne gibi çalışmalar yapıyorsun bu da çok önemli?
Atalarımızdan nasıl maddi miras bize kalabiliyorsa ev araba vs. gibi, manevi olarak da kalan problemler varsa onların negatif tesirlerinden arındırılmak için de gerekli uygulamaları yapmak gerekiyor.

Aynı olayda yaşadığım iki farklı durumu şöyle aktarayım.

Bir firmadan telefonum için şarj aleti almıştım.
Cihaz arıza yapınca garanti kapsamında değiştirmeye gittim. Firmadaki yetkili bu kullanıcı kaynaklı diyip, değiştirmek istemedi. Ben de genel müdürlüğü aradım. Sonrasında cihazı değiştirdiler.

Yeni aldığım cihaz da birkaç ay sonra yine arızalandı. Tekrar firmaya gittim. Yetkili başka biri geldi bu sefer. Sorunu anlattım. Hiç denemedi bile cihazın çalışıp, çalışmadığını tamam iade alalım dedi.

Aynı durum karşısında iki farklı tepki ile karşılaştım. İlkine göre ikinci yaşadığım durum sanki bazı şeylerin yoluna girdiğini gösteriyor. Etken madde nedir onu tam tespit edemesem de hoşuma gitti beni uğraştırmaması.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sayn Magicex merhaba, teşekür ederim değerli yorumunuzdan dolayı, Akrep burcuyum ve tüm özelliklerini barındırıyorum, inanın enerjimi yükseltmek için bu güne kadar herhangi bir çalışma ya da uygulama yapmadım ki itiraf etmem gerek ihmalkarlık var ben de ya da bir olayı sürekli erteleme. Açık konuşacağım insanları kırmamak adına biri yanaşıp bana birşey sorunca ya da herhangi bir arkadaşım benden yardım isteyince ona nazikce cevap verdiğimden, yemek siparisi verirken, alışveriş yaparken vs vs vs (ki ben buna dikkat etmesem sert görünümüm dolayısıyla bu sefer farklı anlayabiliyorlar, bu da çok geldi başııma denenmiştir.) tabiri caizse beni biraz (kırık) görüyor olabilirler mi diye aklıımada gelmiyor değil ki aynen ilk mesajımda yazdığım geçerlidir bir iki kere daha karşılaşınca ya da olaki aynı ortamda o kişiyle karşılaşıınca bir daha o kaba saba alycı vs vs davranışlarından eser kalmıyor hatta bir çoğu sanki yaptıklarından utanmış gibi başlarını eğiyorlar. Yazdığım tek kelimede her hangi bir abartı, yalan dolan kesinlikle yoktur. Şunuda eklemem gerek bu veri sorunu tahlil etmekte faydalı olabilir, uzun boylu sürekli kısa saç ve kirli sakallla dolaşırım ki çoğu zaman 'Polis misiniz?', 'Jandarma mısınız?' ya da direkt memursunuz diye soru ve hitaplarada maruz kalmışlığım çoktur, bu yönde kesinlikle ama kesinlikle bir çaba içinde olmadım sadece kendim beğendiğim gibi doğal görünmeye çalışmamda benim hakkkım sanırım. Saygılarımla

magicex

Kayıtlı Üye
Polis misiniz?', 'Jandarma mısınız?' ya da direkt memursunuz diye soru ve hitaplarada maruz kalmışlığım çoktur

Beni de polise benzeten oldu, hatta ajan falan diyenlerin olduğu da kulağıma geldi :)

Bir keresinde bi arkadaşla banka sırasında bekliyordum

Arkadaşa dedim ki

-Yaptığım iş ile ilgili herşeyi bildiğimi zannediyorlar.

Yanda hiç tanımadığım kişi bana ne dese beğenirsin

-Senin tipin öyle gösteriyor.

inanın enerjimi yükseltmek için bu güne kadar herhangi bir çalışma ya da uygulama yapmadım ki itiraf etmem gerek ihmalkarlık var ben de ya da bir olayı sürekli erteleme.

Bence sorun burdan kaynaklanıyor. Enerjini yükseltme çalışmaların Yaratan tarafından uygun görülürse bence hayatın ve yaşadıkların yoluna girmeye işlerin rast gitmeye başlayabilir.

Ölüm ötesi için nasıl hazırlanıyorsun bilemiyorum. Eğer islamiyeti yaşamamaya çalışıyorsan normal okullarda öğretilenlere ek olarak zikiri tavsiye edebilirim sana, tabi bir mürşide tabi olarak.

Kurban kesmeyi de planlarım arasına aldım ama henüz tam anlamıyla tecrübe edemedim.(Kurban bayramındaki, vacip olan kurbandan bahsetmiyorum)Diğer inanışların ritüellerine baktığımda nerdeyse islamiyeti yaşayanlardan daha samimi olanları var. Samimi bir şekilde kurban kesmek, sadaka vermek bunlar Yaratan' ın izni ile blokajların açılmasına vesile olabilir.

Umarım en kısa zamanda başlarsın enerjini yükseltmeye çalışmaya.

mutevazi

Kayıtlı Üye
Sayın Magicex eger enerji yükseltmekten kastınız dua, namaz, takva gibi dini vecibelerse bu hususta eksik olduğum söylenemez ki ben koşulsuz inanmış biriyim ve ölüm ötesi için durumum; 'Allah sorsun, ben söyleyim.' noktasındadır. Bunları yazarken defaatle vurgulamak isterim ki sadece başıma gelen olayların dahada anlaşılır olması amaçlı kendimden bahsediyorum ve bunu yaparkende inanın çok samimiyim . Lütfen kimsenin aklına narsist oldugum gelmesin. Saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...