Kişilik bozukluğu mu yaşıyorum ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

altaiwind

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar.
Şimdi sizi bir serüvene çıkaracağım.
15-16 yaşında ki ben...
O zamanlar çok meraklı, öğrenmeyi seven, tıpkı şuan ki gibi bu tip forumları takip eden ya da videolar izleyen birisiydim.
Biraz serseri gibi birisiydim. Fakat sevilen serseriydim. Umursamaz, anı yaşayan ve rahat. Eğlenceli birisiydim.
Fakat işte o korkunç şeyi düşünüyorum. Bilmiyorum, tam ne zaman inanın bilmiyorum. Bir noktada hayatım koptu. Fakat hatırlamıyorum.
Kendimi tanıyamıyorum. Sanki o ben başka birisiydim. Sanki şuan ben başka birisiyim.
Eskiden birini sevsem, ondan vazgeçerdim. Fakat şimdi uzun süre vazgeçemiyorum.
Eskiden kendi kendime yeter, anın tadını çıkarırdım. Dinlediğim bir müzikle, yerimde duramazdım. Fakat şuan, sanki birilerine bağlıymışım gibi.
Ufak bir sözde etkileniyorum. Umursamıyorum desemde, o zihnimin bir köşesinde yer ediyor. Ben ne yapacağım ? O eski ben olmak istiyorum. Sanki başka bir zamanda başka bir bedende gibiyim. O eski algıladığım dünya belkide hala aynı, fakat ben şuan farklı algılıyorum. Ben bunu kimseye anlatamıyorum. Çünkü hala zekiyim, hala meraklı ve bilgiliyim. Hatta beden dili, konuşma tarzı, ses tonu çok çok öteyim. Fakat eksik olan ney ? Ben kimim şuan ?

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Duygusal iliski bittikten sonra boyle oluyor veyahut diğer duygusal travmalardan sonra.. 7sinde neyse 70inde ayni olmuyor artık insanlar.. Gerçek dünya ile zihnimiz uyum sağlama aşamasında debeleniyor, degisiyor ve bunu hissediyoruz.Bence sana tavsiye eskiyi unut eskisinden daha iyi ol..

altaiwind

Kayıtlı Üye
Duygusal iliski bittikten sonra boyle oluyor veyahut diğer duygusal travmalardan sonra.. 7sinde neyse 70inde ayni olmuyor artık insanlar.. Gerçek dünya ile zihnimiz uyum sağlama aşamasında debeleniyor, degisiyor ve bunu hissediyoruz.Bence sana tavsiye eskiyi unut eskisinden daha iyi ol..

Peki bunu nasıl gerçekleştireceğim. Gerçekten yapmak istiyorum artık. O eskiden sıyrılıp artık ben, ben olmak istiyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bana çok normal geldi, eksik birşey yok. Büyüyorsunuz işte sürekli 15 16 yaşlarında kalacağınızı mı sandınız:) Zeki biriymişsiniz ki bu değişimi net farkedip telaş yapmıssınız. Bazıları bunu yirmili yaşlarında anca farkediyor.
Algınız değişiyor, farkındalığınız değişiyor, karakteriniz değişiyor.. Siteyi biraz araştırın, dengeli olmaya çalışın bu evrede. Dengeliden kastımı araştırırken anlarsınız.

Ori

Kayıtlı Üye
Banada herhangi bir sorun varmış gibi görünmedi. Bu her insanın başına gelen bir durum pek şaşırılacak birşey değil. Her insanın yaşının getirdiği değişiklikler olur. Bu değişiklikler ister iyi veya ister kötü farketmez ama her yaşın getirdiği farklı olaylar, deneyimler ve tecrübeler vardır. Bu da haliyle insanın değişmesine yol açar. Siz o sıra bu değişikliklerin farkına varamazsınız belki ama bu farklılıklar gözle görülür bir hal aldığında neden böyle olduğunu anlamak için çabalarsınız. Geçmişe gidip dursanızda sizi değiştiren olayları bu zamanda hatırlamanıza olanak sağlayacak bir detay bulamazsınız. İşte tam bu noktada insan o koca boşluğa düşer ve sizin gibi adını koyacak sorular arar. Demem o ki kişilik bozukluğunuz yok. Bu gayet normal bir değişim sürecinden ibaret. Tabi bu yazıya ise kocaman bir ''bence'' notunu düşmek gerek.

altaiwind

Kayıtlı Üye
Banada herhangi bir sorun varmış gibi görünmedi. Bu her insanın başına gelen bir durum pek şaşırılacak birşey değil. Her insanın yaşının getirdiği değişiklikler olur. Bu değişiklikler ister iyi veya ister kötü farketmez ama her yaşın getirdiği farklı olaylar, deneyimler ve tecrübeler vardır. Bu da haliyle insanın değişmesine yol açar. Siz o sıra bu değişikliklerin farkına varamazsınız belki ama bu farklılıklar gözle görülür bir hal aldığında neden böyle olduğunu anlamak için çabalarsınız. Geçmişe gidip dursanızda sizi değiştiren olayları bu zamanda hatırlamanıza olanak sağlayacak bir detay bulamazsınız. İşte tam bu noktada insan o koca boşluğa düşer ve sizin gibi adını koyacak sorular arar. Demem o ki kişilik bozukluğunuz yok. Bu gayet normal bir değişim sürecinden ibaret. Tabi bu yazıya ise kocaman bir ''bence'' notunu düşmek gerek.

Hocam Anksiyete bozukluğu çıktı. Ne illet bir hastalıkmış bu, bir kaç yerde araştırdım. Doktor anti-depresan verdi. Telkin ve başka hiçbir şeyin işe yaramadığını söyledi. Gerçekten çok vaktimi tükettim bunlarla ve yaramamıştı. Allah yardımcım olsun.

NoRules

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar.
Şimdi sizi bir serüvene çıkaracağım.
15-16 yaşında ki ben...
O zamanlar çok meraklı, öğrenmeyi seven, tıpkı şuan ki gibi bu tip forumları takip eden ya da videolar izleyen birisiydim.
Biraz serseri gibi birisiydim. Fakat sevilen serseriydim. Umursamaz, anı yaşayan ve rahat. Eğlenceli birisiydim.
Fakat işte o korkunç şeyi düşünüyorum. Bilmiyorum, tam ne zaman inanın bilmiyorum. Bir noktada hayatım koptu. Fakat hatırlamıyorum.
Kendimi tanıyamıyorum. Sanki o ben başka birisiydim. Sanki şuan ben başka birisiyim.
Eskiden birini sevsem, ondan vazgeçerdim. Fakat şimdi uzun süre vazgeçemiyorum.
Eskiden kendi kendime yeter, anın tadını çıkarırdım. Dinlediğim bir müzikle, yerimde duramazdım. Fakat şuan, sanki birilerine bağlıymışım gibi.
Ufak bir sözde etkileniyorum. Umursamıyorum desemde, o zihnimin bir köşesinde yer ediyor. Ben ne yapacağım ? O eski ben olmak istiyorum. Sanki başka bir zamanda başka bir bedende gibiyim. O eski algıladığım dünya belkide hala aynı, fakat ben şuan farklı algılıyorum. Ben bunu kimseye anlatamıyorum. Çünkü hala zekiyim, hala meraklı ve bilgiliyim. Hatta beden dili, konuşma tarzı, ses tonu çok çok öteyim. Fakat eksik olan ney ? Ben kimim şuan ?

bana egonun -güven duygusun- biraz düşmesi gibi geldi. Yani duygusal yanınız ağır basmaya başlamış gibi. Bir sakıncası yok, akışına bırakıp rahat olun. Belki de bu durumla alakalı bir şey yaşayacaksınız ve sezgileriniz sizi hazırlamış olabilir. Panik yapmayın derim:hurray:

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ankisiyete kendi içinde bölümlere ayrılıyor.Bu anlattıklarınızdan ankisiyete çıkaramadım ben tabi doktorunuz ankisiyete diyorsa birşey diyemem.

İnsan büyüdükçe gelişir değişir.Önceden hemen vazgeçerdiniz artık hemen vazgeçemiyorsunuz bu gayet doğal birşey inan hep çocuk olmaz düşünceler davranışlar değişir.
Ayrıca telkinin işe yaramayacağını söylemesini doktorun ön yargısı olarak görüyorum.Açıkçası telkin sanatı psikiyatristlerin biraz düşmanıdır.İlaç verip yollamak psikoterapi yapmamak çoğu psikiyatrinin işine gelen birşeydir.
İnternette sohpet videoları olan bir doktoru dinlemenizi önericem size.Sorunların oluşumunu onların nasıl sorun olduğunu ve çıkış yolunu çok güzel anlatıyor.
Doktorun adı izzet güllü.

Ori

Kayıtlı Üye
Hocam Anksiyete bozukluğu çıktı. Ne illet bir hastalıkmış bu, bir kaç yerde araştırdım. Doktor anti-depresan verdi. Telkin ve başka hiçbir şeyin işe yaramadığını söyledi. Gerçekten çok vaktimi tükettim bunlarla ve yaramamıştı. Allah yardımcım olsun.

Bir ota hangi yönde basarsanız o yöne eğilir. Doktorlara bile güven olmuyor anlayacağınız. Kendinizi tek bir doktorla sınırlandırıp böylesine ilaçları bu şekilde kullanmamanızı tavsiye ederim. Sen olmasan, ben olmasam, o olmasa bu ilaçlar kime satılacak yahu. :) Demem o ki sevgili altaiwind kendini dinlemeye başlamalısın. Bir süre birşey anlayamazsın ama sonrasında kendini duyabildiğinde hayatının rengi birden değişiverir sen bile şaşırırsın.

asterix

Kayıtlı Üye
İnsan psikoljisi dinamiktir bir çok evreler geçirir özellikle gençlik yıllarında bu evreler keskin olabilir ,kim fırtanlar yaşamamıştır ? hepsi oturacaktır yaş ilerledikçe.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...