Ramazan Ayında Yapılan Büyüler Etkisizdir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Öncelikle ramazan ayınız hayırlı olsun.
Hemen konuyu dönersek benim görüşüm ramazan ayında hangi büyüler yapılırsa yapılsın tutmayacağı görüşündeyim.Bunun sebebi ise bu mübarek ayda, inançlı cinler hariç diğer bütün şeytani cinler, azgınlar yani iblise hizmet edenler bağlanarak zincire vurulmaktadır.Cehennem kapıları kapanır.Cennetin kapıları açılır.
Dolayısı ile yapılan büyünün görevlisi hapis olduğu için büyüye hizmet edememektedir.
Bunu hadisi şerifle desteklersek şöyle ki:

Bu konuda Hz.Peygamber (S.A.V.) Efendimiz şöyle buyuruyor:

“Ramazan ayının ilk gecesi girince şeytanlar ve cinlerin azgınları zincire vurularak bağlanır. Cehennemin kapıları kapatılır, hiçbir kapısı açılmaz. Cennet kapıları ise sonuna kadar açılır, hiçbirisi kapalı tutulmaz.”

Sizin görüşleriniz nedir,yada bu ayda büyü yapıp da çalıştırdım diyen arkadaşlar var mı?

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
ben bütün cin şeytan vs zincirlenir diye biliyordum korkmalı mıyım? rahat ettiğim bi ramazan ayı vardı onunda içine edildi şuan :(

eşinikaybedençorap

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Geçen yıl ramazan ayının ortalarında rahatsız edilmiştim. Banyodayken ailemden biri tarafından seslenmeleri, eşyalarımı koyduğum yerde bulamayıp 5 dk sonra aynı yerde bulmam, geceleri tanımadığım bazen bir kadın bazen bir erkek tarafından uyandırılmalarım olsun. İbadetlerimi yerine getiren biriyim oysa ramazan ayında neden böyle oldu bilmiyorum. Şu an sorun yok çok şükür

fako

Kayıtlı Üye
Ben, bir kaç yıl öncesinde ramazan ayında şerli bir varlığı çağırmayı başarmıştım.

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Ramazan ayında bütün azgınlar şerliler bağlanıyor burası tamam.Yalnız Yüce ALLAH bazı insanların cezasının devam etmesi için veya öyle uygun görüldüğü için bazı insanların üzerinde ki şeytanları o kişilerin üzerinde bırakabilir.Onun takdiridir.Yani geçen yıl veya ne zaman olursa olsun şerliler size ramazan ayında sataşsa bile bu şeytanların bağlı olmadığı anlamına gelmez.

Ben, bir kaç yıl öncesinde ramazan ayında şerli bir varlığı çağırmayı başarmıştım.
Siz ALLAH'tan ne isterseniz onu görürsünüz.Siz şer isterseniz şer bulursunuz,yada şerli varlığı çağırmanız ve size gönderilmesi boşuna değildir.Kendinize dikkat edin ki o şerli varlıkla başınız derde girmesin.Çünkü siz ramazan ayında bu işlerle uğraştıysanız,belki o varlık size bir ceza olarak gönderilmiş olabilirmi?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hadislerin gerçekliği, günümüze nasıl taşındığığ bana göre şüpheli. Öte yandan bizlerle aynı boyut ve fizik bedene sahip olmayan varlıkları nasıl bir zincirle tutuyoruz?
Olayın İslami kısmına değinmeden bu soru cevaplanabilir. Her inancın kutsal ayı günü var, o halde her inancın kutsal zamanında büyü işlemeseydi 365 gün işlem yapılmasına mani birşey bulunurdu.

Buradaki önemli nokta her büyü için varlık gerekmez,dolayısıyla sizin düşüncenizi kabul etsel bile ramazanda da büyü işler çünkü herşeyde varlığa gerek yoktur. Ama bunu tartışabiliriz, ramazan ayı gibi bir dönemde İslami inancın yoğunlukta olduğu bir ülkede negatif içerikli çalışmaların işlemesi ve yapımı zorlaşır mı? Duanın bollaştığı, çoğunluğun ruh halinin değiştiği ve bir takım kurallara riayet edildiğinden daha ruhsal boyutta olunan bir dönemde kollektif güçlenme ile böyle birşey etkileşir mi?Aynı soru farklı inançların hakim olduğu coğrafyalarda o inancın kutsal dönemine göre de yorumlanabilir.

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Bir büyüye canlı bir enerji yüklemeden çalıştıramazsınız.Herkezin inancı kedine tabiki.Siz farklı inanabilirsiniz.Ama ben bir mümin olarak yazdıklarımın doğru olduğunu her zaman onaylarım Sağlıcakla...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bana da saldırılmıştı ramazan ayında sanırım hepsi bağlı değil, rüyamda korkutmuşlardı ama diğer aylara göre daha seyrekti, cezadan dolayı olduğunu düşünmüyorum çünkü çocukluğumdan beri uğraşan büyücü sapığım var, imtihan dünyası işte..

ambersoul

Kayıtlı Üye
ben ve eşimde büyüden muzdaribiz. biraz olsun rahatlattı yazınız beni bende buna inanıyorum. ramazan ayında daha rahat hissediyoruz ferah ve etkını almıyoruz. negatiflikten daha arınmış oluyoruz.

Tahu

Kayıtlı Üye
Bu konu yanlış anlaşılmıştır. Şöyle özetleyelim, bir köpek var size havlıyor. Onu bağladınız bir yere ama hala size havlayabiliyor. Elbette ki imtihan dünyasında şeytanlar öldürülmüyor sadece bağlanıyor. Yani olay şöyle, ramazanda kılınan namazlara şeytan eskisi gibi karışamıyor. Yani etkisi zayıflatılmıştır, bunu hissedersiniz... Bu konuda bazı videolar var incelenebilir.

Elbette ki bazı günahlar da kişinin kendi kararıdır. Burada şeytanın etkisine gerek yoktur. Büyü konusu... Büyü zannedildiği gibi değildir. Eskiden, çok eskiden şeytanlar ve cinler semanın belirli katlarına çıkıp haberler dinlerdi. Her kralın bir kahini ve onun bir cini vardı. Evet, cinler geleceği bilebiliyordu. Fakat belirli bir vakte kadar. Daha sonra kapılar kapatıldı artık geleceği bilemezler. Örnek kıssa Hz. Süleyman kıssasıdır araştırabilirsiniz. İnsanlar, büyü denildiğinde hemen aklına şeytanlar geliyor. Bu yanlış. Ayrıca büyü yapan kişi büyüden sonra paralel boyuta geçirilir (sınırsız sayıda evren var) ve büyü yaptığı kişinin zarara uğradığını görür. Halbuki önceden bulunduğu boyutta o insana hiçbir şey olmamıştır...

Sınırsız evren olayını şu şekilde anlayalım;
Bir usb olsun. Metal veya başka bir malzemeden yapılmış. Biz bir cihazdan bu usb ye bir dosya attık. Usb nin şekli değişti mi? (dış görünüşü) Sonuna kadar doldurduk diyelim usb yi dosyalarla yine de usb nin dış görünüşü değişmez. Evren kopyalanması da çok basit bir iştir. Usb de bir dağ resmi olsun, kopyala yapıştır sonsuza kadar. Elbette sonsuz hafızalı bir usb de.

Bu konu biraz detaylı bir konu, bunu başka bir konuda anlatır ya da konu açabilirim.

fako

Kayıtlı Üye
Konu hakkında geniş bilgiye sahip bir kişi yazacağını yazmış :) Ben islami öğretileri baz alarak ta şerli varlık çağırdım, farklı bir dine mensup ve bilgiye tecrübeye sahip birisiylede varlık çağırdım. Sayın Lavander güzel bir açıklamayla konuyu özetlemiş :) Son sayfaya gelen kişilerinde onun yorumunu tekrar tekrar okumasını rica ediyorum böylece soru sormak yerine o mesajı her okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız.

cadıyım ki

Kayıtlı Üye
Kendi bakış açıma göre doğru bir bilgi değil. Majikal işlemlerin %90 varlık kullanılmadan yapılır. Raman ayında insanlara mani olunsa daha iyi olurmuş. Dünya hala korkunç olayların yaşandığı bir yer.
Negarif varlıkları da değilde insanları mı bağlasalar acaba
mesajınızdan sanki varlıksız da büyü mümkün anlaşılıyor doğru mu anladım sizi. öyleyse varlıksız büyü ömür boyu etkili mi? veya varlıksız doğaçlama büyü yapılsa yine olur mu?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kendi bakış açıma göre doğru bir bilgi değil. Majikal işlemlerin %90 varlık kullanılmadan yapılır. Raman ayında insanlara mani olunsa daha iyi olurmuş. Dünya hala korkunç olayların yaşandığı bir yer.
Negarif varlıkları da değilde insanları mı bağlasalar acaba
Peki sürekli büyü yapan kişileri bağlamanın yolu yok mu benimki sürekli yapıyor hiç vazgeçmiyor :D

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Aynen öyle. Varlıkla yapılan büyüklerin etkisi daha kısa sürer. Sürekli devamlı ömür boyu diye bir şey Yok hiç bir konuda. Sürekli değişim var. Doğaçlama diye bir şey Yok. Özgün diyelim biz ona. Özgün büyü yapmıyorsanız zaren büyücü değilsinizdir.

Bağlama değilde yansıtma yapılabilir. Yaptıkları kendine döner
Peki nasıl yapabiliriz yansıtma kolay bir yöntemi var mı, bir de eğer yansıtma yaparsam ben de büyü yapmış sayılıyor muyum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bir majisyene kolay diye sorduğunuz da ve büyü yapmış olurmuyum diye sorduğunuzda ve bu site de yüz kere sorulduğu için
insanın cevap veresi gelmiyor.

Yaşıtmış çalışmaları ileri majisyenlik gerektirir. Yani kolay değildir. Büyümüdür sorusu sorulmasa artık .
Bugün kişisel gelişim ya da melek terapileri adı altında yapılan çalışmalar pagan büyücül ekollerinden gelmektedir.

Grafigirl

Kayıtlı Üye
İş
Grafiker
Bir majisyene kolay diye sorduğunuz da ve büyü yapmış olurmuyum diye sorduğunuzda ve bu site de yüz kere sorulduğu için
insanın cevap veresi gelmiyor.

Yaşıtmış çalışmaları ileri majisyenlik gerektirir. Yani kolay değildir. Büyümüdür sorusu sorulmasa artık .
Bugün kişisel gelişim ya da melek terapileri adı altında yapılan çalışmalar pagan büyücül ekollerinden gelmektedir.

Kişisel gelişim derken? Konuyu biraz daha açar mısınız? Neleri kapsıyor bunlar.

Ü

Üye silindi 58480

MErhaba,

Ben ramazan ayındaki, yogun rahmani dua ve ibadet trafiğini gören ve yola çıkarsa aradaki yogun frekansta perişan olacağını bilen musallatların insanları rahat bırakmak zorunda kaldıklarını düşünüyorum.
İnsanlar haram olduğu bildirilen şeylerşn fıtratlarını zamanla kastırdığını taktir edemedikleri için çareyi hep bilirkişi metodunda arıyorlar.
Haram demek etrafı çizilmiş musallatlı zone demektir. Allah zaten musallatları da büyüyü de yarattığını ve işleticisinin de bizzat kendisi olduğunu söylüyor. Büyü konusu Allahın büyücülere kurduğu tuzaktır. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır diye tarif eder kendini. Allahın izni olmadan büyünün ise yaramayacağı Kuranla gelen çok büyük bir sırdır. Allah ilimlerin boş ve fayda sağlamayacak olanını satın alanların durumundan bahseder. O halde ilimlerin de en üstünü olmalıdır. İlimlerin en üstünü hiç süphesiz büyü ve sihir değildir.

Gıybet etmek, iftira atmak, olmayacak lakap takmak, alay etmek vs günlük hayata oturmuş haram davranışlar enerji alanımızı safdışı bırakmazsa ve kişi ilim ögrenerek kaınatın işleyiş prensiplerini ve enerji yollarını açarsa büyünün mutlak tesirine karşı counter frekansta kalabilir.

Büyü ile hareket etmek işin aslı kainatın enerji yollarına karsı islenmiş bir kavrayış yetersizliğidir. Büyünün hakikatine saygım var. Ama büyü ilmi ilimlerin nihai doruk noltasıymış gibi bir algıda ısrar etmenizi anlayamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...