Yardım edebilecek var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

marrie

Kayıtlı Üye
Merhabalar değerli dostlarım..

Ben kendi içinde bulunduğum durumu sizle paylaşmak istiyorum, yaklaşık 3-4 senedir depresif ruh halinden çıkamıyorum. Sürekli olumsuz düşünce, sürekli depresif bir hayat yaşıyorum. Bunun için bir uzmandan yardım almadım. insanlardan nerdeyse kendimi soyutladım. Çevremde ki bütün insanlarla bağlantımı koparttım. Ve hayatıma kim girdiyse hep bana ruhsal olarak zarar verdi. İşin garip tarafı kendimi toparlamaya çalıştıkca birşeyleri yoluna koymaya çalıştıkca ufakta olsa bir ilerleme katettiğimde tekrar o depresif karanlığımı özlüyorum. Bu duygu durumunun içinde badanaja düşmüş durumdayım. Staj görüyorum stajın bitmesine 4 ay var. Her gün bunu düşündükce kahroluyorum resmen 4 ay nasıl geçer, nasıl biter diye. Ne yapacağımı bilmiyorum herşeyden bir bıkkınlık nefes almaya bile mecalim yok uyuyorum ruhsal sıkıntı uyanıyorum ruhsal sıkıntı, işe gidiyorum ruhsal sıkıntı gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek birşey bilen varsa lütfen benimle paylaşsın. Çok takıntı yapıyorum ve maalesef kişisel egom çok fazla ama bunu insanlara karşı değil içinde bulunduğum duruma karşı kullanıyorum. Lütfen yardım edin. Bu durum beni intihara kadar sürükleyecek,hissediyorum. İyi geceler dilerim,teşekkürler

asterix

Kayıtlı Üye
Bir psikiatriste gidin ve profesyonel yardım alın derim en iyi çözüm bu olur.Depresyon çağımızın baş belası maalesef.

sabetay

Kayıtlı Üye
Benim 2 sene önce ki durumumu yaşıyorsun. Ben tek başıma çözememiştim, Psikiyatriye gittim. Bir süre İlaçlu tedavi gördüm, %100 çözüme kavuşturmasa da, bazı sıkıntıları artık umursamamaya baslıyorsun ve rahatlıyorsun.

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Bilgisayar oyunu oyna,film izle,aşık ol ve tatlı ye.Mükemmel bir tavsiye olmasa da işe yaradığı tecrübe edildi.

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba. Reçetesiz bir ilaç kullanıyor musunuz? Önce bunu sormak lazım.
İçinde bulunduğunuz durum ne yazık ki sevgili asterix'in de dediği gibi çağımızın belalı ve kötü bir rahatsızlığı. Başında ciddi bir konu gibi görünmese de, çabuk ilerleyen zehirli bir bozukluktur. Bir süre sonra üstesinden gelmek ise bir hayli zor bir hal alabiliyor. Sonuçları ise yıkıcı olabiliyor. Alışılmışlığınızı bozup bir doktora gitmeniz gerekecek. Bundan önce uyku düzeninize ve beslenmenize dikkat etmenizde fayda var. Hobiler edinmeye çalışın ve uğraşlarınıza vakit ayırın. Şu da var ki kendinizi yavaş yavaş düzene sokmanız lazım. Belirsizlik içinde kalmayın ve ne yapacağınızı bilin. Sabır ve emekle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Kendinize birden yükleneyim demeyin. Yavaş yavaş ve sakince bu işi halledebilirsiniz. Olumlalamalar da yapabilirsiniz.

Özlediğiniz karanlıktan tamamen kopma çabası içerisine düşmeyin. İnsanın iki tarafa da ihtiyacı var. Sadece kontrol sizde olsun yeter.

marrie

Kayıtlı Üye
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, uzun bir süre xanax kullandım. bıraktım ve bazı durumlarda kendimi kendi kendime konusurken buluyorum.

aşık ol demiş bir dostumuz, aslında olayın en derinine inersek söylediğim gibi 3-4 senedir bu durum var. 4 sene önce bir ilişkim vardı 2 sene beraber olduk ilk ve son aşkımdı diyebilirim. Beni beraber büyüdüğüm bir arkadaşımla aldattı, ve ben bunu gözlerimle gördüm uygunsuz bir biçimdeyken. O günden sonra insanlara olan güvenim,sevgim herşey gitti. Kişisel özgüvenim bile kalmadı. Nekadar aklımı zihnimi boşaltmaya yönelik tutumlarda bulunsamda maalesef yapamıyorum.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Size güzel bir Access Bars seansı öneririm... bu günleri hatırlayıp kendinize güleceksiniz : )

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Sizi iyi anlıyorum. Aynı dertten müzdaribim. Genel olarak zaman zor geçiyor. İnsanlarla buluşup aynı şeyleri tekrar etmekten de bıktım. Maskemi takıp her şeyle dalga geçmeye başladım. Ego olayını kullanarak sadece kendinizi eğlendirebilecek kadar mizah yapabiliyorsanız zaman biraz daha kolay geçiyor. Öncelikle bir maskeye ihtiyacınız var. Rol yaparken zorlanmamalısınız. Maskeniz kalıcı olabilir. Onu kullanarak insanlara hem uzak hem de yakın kalabilirsiniz. Yani en azından ben öyle idare ediyorum. Bir de yazı yazıyorum. Kimsenin bilmediği bir blog sayfasında sıkıntılarımı, problemlerimi, kafamdan geçen ve kimseyle paylaşmayacağım ne varsa yazıyorum. Hobi edinmek de işe yarar. Çoğu zaman pek işe yaramasa da aklınızda bir melodi dolandığında enstrümana dökebilmek için bir müzik enstrümanı alıp kendinize yetecek kadar uğraşabilirsiniz. Kurallara falan takmayın. Tekniğiyle çalmaya çalışmayın. İçinizden nasıl geliyorsa öyle yapın. Ayrıca resim çizebilirsiniz. Mesela ben içinde kendimce mizah barındıran şeyler karalıyorum. Veya derdimi çizgiye döküyorum da diyebiliriz. Ben bunları yaparak çok faydasını gördüm. Deneyimlerimden direkt olarak söylüyorum. Özellikle ilginizi çeken herhangi bir şey yapabilirsiniz. Hobi bulmak kolaydır. Bu hobileri çeşitlendirip, kendinizi zorunlu hissetmeden istediğinizde istediğiniz hobinize yönelebilir ve biraz olsun uzaklaşabilirsiniz.

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Sizin durumunuz büyük ihtimal psikolojik görünüyor.Tedavi olmalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...