Bir kitap okuyupta hayatınız değişti mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şu hortumlu dünya da fil kocaman bir hayvandır. Sanırım adı buydu
puslu kıtalar Atlas'ı
Tanrı'ların arabaları
sofinin dünyası
bana farklı bakış açıları kazandırdığını düşündüğüm kitaplar.
Yaşam çiçeğinin unutulmuş sırrı baş ucu kitanımdır döner döner okurum.

hisko

Banlı Kullanıcı
Futuhul Gayb, Abdulkadir Geylani çok ince meseleler hakkında fikir sahibi oldum, etrafımdaki insanlara tavrımdan manevi kalp hastalıklarıma kadar çoğu şeyi buldum,
Makalat (abdulbaki gölpınarlının kaleme aldıgı)
Amak-ı hayal

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hayatı kitaplardan değil yaşayarak örenirsin rüzgar ne kadar sert eserse essin kayanın anca tozunu alır
Soru hayatı öğrenmek değil,hayatın değişmesi.:)Birde izninle küçük bir düzeltme yapmak istiyorum.Örenirsin değil "öğrenirsin " olmalı.Bunun içinde bir kitaba ihtiyaç var bence ,zira hayat imlâ hatalarını öğretmiyor.:)

nil73xx

Kayıtlı Üye
joe vitale/ zero limit benim için milad oldu.bu kitapta anlatılan hooponopono yöntemi o dönem için de bulunduğum sıkıntılı dönemi (maddi ve manevi)atlatmama yardımcı oldu.tesadüf müydü yoksa gerçekten işe mi yaradı bilmiyorum ama olumlu düşünüp hala bu yöntemi uygularım.

mabedist

Kayıtlı Üye
Hayatı kitaplardan değil yaşayarak örenirsin rüzgar ne kadar sert eserse essin kayanın anca tozunu alır
İnsanlığın binlerce yıllık birikimini 80 yıllık ömürde yaşayarak öğrenebilir misin? Hiçbir düşünceyi okuyup öğrenmeden, salt kendin düşünerek düşünülmüş her şeyi yeniden keşfetmeye yeter mi ömür? Yoksa okuyarak var olan birikimi edinip üstüne bir şeyler katmak mı mantıklı.

akrepkadini9

Kayıtlı Üye
Kitap okuyup değişmeye inanmıyorum ben. Ama bi video ile değişime girdiği doğrudur

asterix

Kayıtlı Üye
Kitap okuyup değişmeye inanmıyorum ben. Ama bi video ile değişime girdiği doğrudur
Sen hazırsan bir kitap,bir söz ,bir film tetikleyebilir dönüşümü,aynı kitabı 10 bin kişi okur herkes farklı etkilenir her şey sizde başlıyor ve bitiyor,dışta olan içte olana ancak işaret eder.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Kararsızlık içinde kaldığım bir dönemdi. Büyük bir kararın eşiğine adım atmama yardımcı olan bir kitap oldu, Mina Urgan'ın 'Bir Dinozorun Anıları' kitabı. Birey realitesi geleneksel kabullerden önce de gelebilmeliydi.

acid

Kayıtlı Üye
Kitaplar ve filmler bize içten içe çok iyi bildiğimiz ancak kendimize bile itiraf edemediğimiz şeyleri kabullenmeye mecbur bırakıyor. Kendimizle de baş başa kalıyoruz ya birden bire :)
Göçebe, Şeyh Bedrettin'in bilginin yalnızlığında aktardığı Varidat, Anayurt Oteli, Sait Faik'in kısır döngüye ve aşkın hayaline sıkışmışlığı...
Film eklemeden olmaz. Varoluş sorgulamama yeni bir anlamsızlık katan Sen Aydınlatırsın Geceyi

• Beğendim
Tepkiler: dgo
D

DAİMON

Fizyonomoni / İskender Fahreddin

Benim hayatıma tesir eden çok kitap olmuştur. Bu kitabı ayırmamın sebebi ise bir ilmi öğretirken ızdırap içinde kıvrandırması. Kanata kanata.... Değindiği her bir yüz ve her bir yaşantı ruhumu paramparça etti. Eski İstanbul u yaşadığım şehrin sokaklarını hapsihanelerini insanlarını ve acılarını yeniden keşfettim.
Yüz Allah ın kudretinin bir göstergesi. Bu mucizevi yapının ilmek ilmek işlendiği bu kitap ise tıpkı anlattığı mucize gibi apayrı bir tesir kuvvetine sahip.
Bu yazar bir yazardan çok daha fazlasına sahip...

Aisling

Kayıtlı Üye
Şu aralar "Evren Sizi Destekleyecek" adlı kitap, hayatımda dönüm noktasına neden olup, farkındalığımı artırdı diyebilirim. Klişe, sıkıcı bir kişisel gelişim kitabı olacağını sanmıştım. Fakat, yanılmışım. Korkularımın kökenini görmemi sağladı.