6.His,Zeka,Anlayışınız Muhteşem Derecede Artacak .

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Uzun bir süreden sonra yeniden merhaba
Bu zikr-i Şerif'e devam ettiğiniz müddetçe 6.hissiniz zekanız anlayışınız muhteşem şekilde artacaktır . Okuduklarınızı unutmayacaksınız ve herşey aklınızda kalacak tabii bu hemen zikri okur okumaz olacak diye beklemeyin bir müddet devam edin zikre ve zikri bırakmayın eğer ki bırakırsanız olmaz okuma tertibi ise hergün 1000 kere okuyabilirseniz okuyun eğer çok derseniz 500 kere okuyun okur iken huzur-u kalp ile okumaya özen gösterin tv karşısında laptop karşısında veya yemek yerken veya muhabbet arasında okumayın sessiz sakın bir odada veya ortamda okuyun göreceksiniz en kısa zamanda üzerinizdeki değişikliği .. Şunuda not olarak eklemek istiyorum resimdeki 2.maddede yazılan usul üzere okunmasında asıl sonuç alınır elinizden geldiği kadar bu usule sadık kalın Allaha emanet olun .

OKUNUŞU : YA GAYYUMU FELA YEFÜTÜ ŞEY ÜN MİN İLMİHİ VELA YE(U)DUHU YA GAYYUMU

KALIN ve kırmızı HARFLE YAZILAN ( İ ) BOĞAZDAN ÇIKACAKTIR '' Ayn '' HARFİDİR .
Ekli dosyayı görüntüle 9091

Ekli dosyayı görüntüle 9089Ekli dosyayı görüntüle 9090

brotherhood

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim güzel bilgi için ancak birşey sormak istiyorum; zikrin okunması sırasında bazı zikirlerde yaşandığını duyduğumuz rahatsız edilme olayının yaşanma ihtimali var mıdır ? Hani kapı aralamak gibi (tam olarak tanımlayamadıysam affola)

Ü

Üye silindi 15237

İlginiz için teşekkür ederim . Zikir Allah'ı anmak Allah'ı kalp ile huzur ile bütün uzuvlar ile tesbih etmektir . Zikir insana ferahlık rahatlık serbestlik ve en önemlisi ruhuna zevk ve anlatılamaz bir tad verir . Sorunuza gelince korkmayın siz Allah'ı zikrediyorsunuz kalbinizde huşu tam olduğu sürece tüm korkulardan ve zararlardan emin olabilirsiniz

AMEE

Kayıtlı Üye
Osmanlı Torunu Senin yazdıklarınla fotoğrafta yazılanlar bir birini tutmuyor,

Ü

Üye silindi 15237

Şöyle izah edim bu zikri şerifin asıl okuma yöntemi 2.resimdeki okuma şeklidir . 1.resimde zikrin diğer başka bir faydası söyleniyor .
Peki neden tutmuyor söylediklerim ile resim arasındaki yöntem . Eğer ki 2.resimdeki yöntem üzere okuyamazsanız hergün 1000 kere veya 500 kere vird üzere okursanızda etkisini görürsünüz ama tam bir sonuç almak istiyorum der iseniz 2.resimdeki usul üzere okunması şarttır .

AMEE

Kayıtlı Üye
Osmanlı Torunu, deneyip te olumlu sonuç alan var mı acaba ?, bazı sureleri ve duaları ezberlerden zorluk yaşadıklarım oluyor eğer deneyip olumlu sonuç alan varsa bende deneyeceğim.

Ü

Üye silindi 15237

Bütün zikirlerde huşu , ihlas ve tam bir inanç olduğu zaman hiç ŞÜPHESİZ ' Kİ hepsinin faziletine havasına ve esrarına ulaşılır . Ama ki kalbinizde bir nebze dahi acaba olurmu ? acaba gerçekleşirmi ? gibi düşünceler fikirler olur ise zikrin faziletine tam anlamıyla erişilmez .

AMEE

Kayıtlı Üye
Bütün zikirlerde huşu , ihlas ve tam bir inanç olduğu zaman hiç ŞÜPHESİZ ' Kİ hepsinin faziletine havasına ve esrarına ulaşılır . Ama ki kalbinizde bir nebze dahi acaba olurmu ? acaba gerçekleşirmi ? gibi düşünceler fikirler olur ise zikrin faziletine tam anlamıyla erişilmez .

Buradaki yazınıza katılıyorum.Gördüğüm bazı kaynaklarda da günde 16 defa sessiz bir yerde "Ya Kayyûm celle celâlühû" okunması gerektiğini yöndedir.

Ü

Üye silindi 15237

Buradaki yazınıza katılıyorum.Gördüğüm bazı kaynaklarda da günde 16 defa sessiz bir yerde "Ya Kayyûm celle celâlühû" okunması gerektiğini yöndedir.

Evet doğru ya gayyüm şeklindede zikir edilebilir ancak benim paylaştığım bu zikri şerif erbaini idrisiyyedir . Bu yukarıdaki şekildeki gibi okunması lazımdır . Ayrıca paylaştığım kaynak oldukça sağlamdır içinizde hiçbir şüpheniz olmasın .

Ü

Üye silindi 56746

ben tecvidli okumayı öğrenmedim. acaba yine de ihlasla okursam feyz alabilir miyim?

Laterina

Kayıtlı Üye
Peki türkçe olarak ne dendiğini sorabilir miyim? Bire bir çevirisi elbet olmaz ama genel bir çerçevede ne anlama geldiğini de yazabilirsen çok müteşekkir olacağım.

Fey

Kayıtlı Üye
Farz et ki zekan altıncı hissin bir şeyler arttı. Şimdi ki gibi olacağını ya da filmlerde ki gibi felan mı olacağınız sanıyorsunsunuz demek geldi bir an. Kusurumuz varsa affola. Her zaman ' Denge '

Ü

Üye silindi 15237

ben tecvidli okumayı öğrenmedim. acaba yine de ihlasla okursam feyz alabilir miyim?

Eğerki imkanınız var ise tecvid öğrenin . Gelelim sorunuza tabii ki ihlas olduğu sürece her zikrinizin tam anlamı ile faziletine erişebilirsiniz

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Evet resimler açılmıyor.@Teknik Destek Zikri kaç gün okumamız lazım bir zamandan sonra bıraksak sorun olur mu?

FKK

Kayıtlı Üye
Aynen resimler açılmıyor. Ya bir de okurken nasıl sayacağız? ? Yani nasıl sayılacağına dair yöntemler var tabi aklımda ama zikir bölünecek. Mesela her 10'da bir çizgi atmak vs.