Sürekli uykum geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lionandmeastro

Kayıtlı Üye
Normalde uykuyu seven bir insandım. Ama artık nefret etmeye başladım. Surekli odama girince ağır bir uyku hissi oluşuyor bende. Birkaç saniye geçmeden uyuyakaliyorum. Odamda ders dahi çalışamıyorum. Sanki biri enerjimi sömürüyor. Bayılır gibi olup kendimden geçiyorum sonra da çok zor uyanıp okula geç kalıyorum. Ama başka bir yerde kalınca veya mutfakta vs otururken böyle şeyler olmuyor. Ne yapabilirim?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Uyku enerjisini pozitif olarak yorarız. Bazı kimselerin yanına gidince uyku isteğinin gelmesi bazı mekanlarda uyumak istemek gibi.
Şifalı olarak nitelendiririz özelikle. Böyle bir şey olabilir. Ağrısı olan birini odanıza getirin bakalım ne oluyor. Uyku isteği geliyor mu ve ağrısı geçiyor mu deneyin.

Başka olasılıklarda var tabi ki.

1. Odanız sizin mabediniz olabilir insanlardan uzaklaştığınız, sakileştiğiniz kaçtığınız, huzurlu hissettiğiniz bu yüzden uykunuz geliyor olabilir.
2. Eşyaların konumu enerjilerin doğru almamasına neden olduğu için uyku enerjisi sıkışmış olabilir. (Feng shui deneyin)
3. Mavi yeşil turuncu renkleri uyku getirir odanız da bu renkler ağırlıklı ise olabilir.
4. Uyku enerjisi odanıza sinmiş olabilir. Oda içinde önce adaçayı İle odayı tütsüleyin, sonra eşyalarınız yerini değiştirin mümkünse üzerlerinde değişiklik yapın
sonra çalışma masanız da çalışmak dışında başka bir şey yapmayın. Oturma yeri varsa orda uyumayın. Uykunuz geldiği zaman zorlamayın hemen yatağa geçin. Eşyalara amacına göre kullanın. Örneğin çalışma masasında yemek yemeyin. Yatağınızda çalışmayın vs.
5. Biyolojik saatinizin ritmi bozulmuş olabilir. Nefes egzersizleri yapın. Sağlıksız gıdalardan ve şekerden uzak durun.

fransula

Kayıtlı Üye
Bazı insanlarla konuşurken benim de inanılmaz uykum geliyor. Hep negatif enerjiyi çektiğim için sanırdım yani karşımdakini kem gözlü ilan ederdim :D o zaman pozitif enerjiden kaynaklandığını söyleyebilir miyiz? Özellikle bir kaç kişide istisnasız yaşıyorum bu durumu.

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Sürekli uyku hali genelde gece uykuyu tam alamama,psikolojik nedenler depresyon halleri,yattığınız yerin veya bulunduğunuz yerin size huzur vermesi ve uyku getirmesi,bedenin devamlı uykuya alışması v.s. v.s. bunlar genelde her insanda görülebilen temel nedenlerdir.Fakat tıbbi hastalık babında konuya bakarsak,bazı beyindeki hormonlarda neden olabilir,beslenme bozuklukları olabilir,beden enerji yönünden zayıf olabilir v.s. v.s., 3. nedeni ise varlıklardan kaynaklanabilir,bedende ya çok uyku hali yada uyuyamama halleri yapabilirler.Mesala uyku bağlama yada uyku verme büyüleri buna örnektir.Genelde varlıklar insanların uykusuna müdahele ettiklerinde,insanı uyutmamayı tercih ederler.Sağlıcakla...

akrepkadini9

Kayıtlı Üye
Yatak odalarında özellikle de oda dağınıksa çok çabuk negatif enerji birikiyor. günün yorgunluğunu kötü enerjisini orada attığımız için olabilir. tavsiyem odanızı dip köşe temizleyin sonra da adaçayı yakın. Çok iyi gelicektir ben evime yaptım. aynı sizin gibi eve girince büyük bi ağırlık ve uyku çöküyodu. adaçayı sayesinde evin enerjisi temizlendi

Hüsrev

Banlı Kullanıcı
Tiroit hormonunun az salgılanmasında da böyle etkiler görülebilir.Özellikle ayakta uyuma bu insanlarda çok yaygındır.Tırnaklarınız ve saçlarınız dökülüyor veya kırılıyor mu ? Kan tahlili yaptırmakta fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...