Fal bakanlara ne kadar inanmalıyız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorumla birlikte içinde bulunduğum şartları ve şahit olduğum bir takım insanlardan bahsedeceğim. Benim çevremde parapsikolojik olaylarla ilgilenen bir kaç insan var. Bu arkadaşların gözlerinde, her insanda görmediğim bir parlama görüyorum. Enerjileri farklı geliyor da diyebiliriz. Bunun yanında yetenekleri olmayan, yeteneklerini geliştirememiş veya boyundan büyük işlere kalkıştığı için baş edememiş insanlar görüyorum. Gerçekten hayatlarından büyük kayıplar yaşadıklarını düşünüyorum. Gerçek dünyaya adapte olamayan, şizofreni tedavisi olan insanlar tanıyorum. Bunun yanında geçmişim ve geleceğim hakkında gerçek şeylerden bahseden insanlar da var. Mesela bir arkadaşım fal baktığında çok etkileniyor. Bazı şeyleri dillendiremiyor ve sanki bu dünyadan biraz kopuyor gibi. Bu tür insanlarla tanışmama rağmen, gerçekten kayda değer yetenekleri olan hiç bir insana rastlamadım. Eğer bu arkadaşım etkilerine dayanamıyorsa, bu işi profesyönel olarak yapan insanlar nasıl katlanıyor? Tarot falına bakmak insanı ruhen çok etkiler mi? Bu forumda bu fal bakmanın temeli, etkileri ve baş etme yolları hakkında bilgilendirebilecek olan var mıdır? Direkt olarak soruyorum, çünkü cevapların doğuracağı yeni sorular olabilir

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Başlık sorusuna cevap olarak. Bakım yaptırdığınız zaman o inanç zaten oluşuyor. Bakımı tutarlı olursa söylediklerine inanırız tutarlı olmazsa inanmayız.
Gelecek konusunda pek kişinin farklı görüş ve inançları var. Benim kendi deneyimlerime göre tercihleri, durumun ne olduğunu görüp geleceğin olası sonuçları, yakın gelecek ve yüksek olasılıklar görülebilir. Bakımcıyım diye geçinip tamamen alakasız inanlarda tanıyorum, ben anlamam diyip çok güzel hisseden de tanıyorum, proseyonel olup başarılı olan da tanıyorum şahsi deneyimlerime göre yorum yapabiliyoruz bu konuda.

Asıl önemli sorularınız konunun içinde.

Psişik yeteneği olan kişiler ciddi bir uyum sorunu yaşar. Tuhaf diye tabir edilirler zaten.
Bunun birden fazla sebebi var.

Beş duyu dışındaki algıladıkları İle hissettikleri arasında fark vardır. Bu şaşırmalarına ve içsel seslerini ( duru hislerini)
susturmaya çalışırlar.

Uykuları ve rüyaları psişik olmayanlar gibi değildir. Kanal bağlantısı dediğimiz durum lucid rüyalarına ve haberci rüyalara neden olur. Fiziksel olarak uyusalar bile ruhsal olarak uyumazlar, sürekli yorgun olmalarına neden olur.

Astal dünyaya yatkınları vardır. Farkında olmadan bu alemi ve ötemi alemi hissederler. Üst komşunun duygularını bile hissederler durmadan yoğun bir enerjiye maruz kalırlar bilinç 5 - 7 veriyi aynı anda işleyebileceği bilinçli akıl İle büyük bir bölümünü anlamdırmadıkları için sürmeli düşünce duygu değiştirdiğini sanıklar. Dışarıdaki insanlar tuhaf ya da dengesiz olduklarını düşünürler.

İnsnaların gösterdikleri İle içsel dünyaları farklıdır çoğu zaman. Bu yüzden insanlardan çok etkilenirler.

ÖZetle sürekli devam eden ben hiç bitmeyen ve büyük bölümünü anlayamadıkları bir dünyanın işinde yaşarlar, fiziksel bedenin sınırları olduğu için.

Bakımı içten gelmeyerek yaptıklarında daha çok etkilenirler ama her bir kadersel döngüye yapacakları zihin seyahati ( fal bakmak) büyük bir enerji gerektirir. Bu enerjide yaşam enerjisidir. Yani her bir psişik işlemde yaşam enerjilerden harcarlar. Farkında olmadan kurdukları enerji bağı nedeni ile bakım yaptıkları kişilerinde negatif enerjisini alırlar ( eskiler ağırlık der buna)

yeneği olan profesyoneller katlanmak sorunu yaşıyorlar. Zor bir hayat. Kendimizce çözümler üretiyoruz.

Yapılacak olanlara kendi bulduğum çözümler.

1. Az kişiye bakım yapmak
2. Bakım zamanını kendim seçmek
3. Sosyal hayatta as insanla görüşmek
4. Evcil hayvan İle yaşamak
5. Doğa İle sürekli iç içe olmak
6. Element dengesini evde sağlamak
7. Uygun beslenmek
8. Güzel kokan tütsüler kullanmak
7. Bedende dengesiz elektriğe neden olabilecek giyim eşyalarını kullanmak
8. Süreli su İle haşır neşir olmak
9. Bedensel ve yaşam çevresini temiz tutmak
10. Negatif içerikli müzik dizi filim izlemek
11. Negatif insanlarla konuşmamak
12. Zorlama bir şey yapmamak kendi düzenini kurmak
13. Sevdiğim şeyleri yapmak
14. Harcadığım emeğin karşılığını almak.

Bunlar herzaman olması gerekenler özel olarak yapılacaklar ise

1. Nefes egzersizleri
2. Spor ( yoga pilates, yüzme, koşu gibi şiddet içeren sporlar hariç)
3. Adaçayı tütsü İle evi hafta da bir tütsülemek
4. Bakım yaparken uygun ortamı hazırlamak
5. Bakım yaparken bakım yaptığınız kişi dışında yanında kimsenin olmaması
6. Bakım türüne göre kuralarına uymak
7. Meditasyon yapmak
8. Bakımın ağırlığını karşı taraftan almak
9. Gülümsemek
10. Koruyu taş tılsım gibi özel nesler kullanmak

aklıma gelenleri özet bir şekilde yazmaya çalıştım. ÜZerine detaylı sohbet edilebilecek sorular

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Geçmişte olmasa da belirli bir yaşanmışık ve hayat evresinden sonra ben de bir takım şeyleri çok iyi görmeye başladım. Ayrıca zamanla diğerlerine ifade edebileceğim kelimeleri daha kolay seçer oldum. Mesela haberci rüyalardan bahsettiniz. Annem ölen kişileri rüyasında görürken, ben de tanıdıklardan hamile olan falan varsa rüyalarımda bir bebek ile falan görebiliyorum. Önceden bilmediğim gebelikler tabi. Ayrıca rüyalarım genel olarak günler ve haftalar içerisinde yaşadığım veya şahit olduğum konularla alakasız oluyor. Çok çeşitli olabiliyor. Bilinç altıma hayret ediyorum. Genellikle rüyalarımı izlediğim dizi, film, sohbetler veya okuduğum şeylerle ilgiliyse kesinlikle bu yüzden diye yorumlarım. Bu konuda rasyonel olmaya çalışıyorum. Fakat gerçekten hiç alakası olmayan rüyalar farklı bir yansıma olabilir mi? Yani olayları zihnim analiz edip kendince metaforlar üretiyor olabilir mi? Bunlar da haberci rüya veya benzeri bir şeyler olabilir mi? Yorumlarken bilinç altıma neyin yansıması olduğunu düşünerek mi yorumlamalıyım?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Rüya beynin rastgele elektriklenmedi sonucu olur. Yani bilinç ve bilinçaltı ikisi de var. Haberci rüyalar nettir şüpheye yer bırakmaz. Bir şey görürsünüz ve hissi başkadır. Unutmazsınız. Görrdüğünüz gerçekleşir. Haberci rüya çok az görülür.
Rüyaların bireysel olduğunu düşündüğüm üzerine çok yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Haberci rüya zaten rüyayı görene gösterilir. Diğer rüyalarda rüyadır işde üzerine çok düşünmemek gerekiyor düşünecek o kadar şey varken. Anlam çıkarmaya çalışmak çoğu zaman gereksiz.

Rüyaların paranormal konularla ilgileneler için önemli olmasının rüya yorumlarının büyük bir yer kaplamasının sebebi Aslında bildiğimiz rüyalar için değildir.

Eskiler trans sırasında yaşadıkları deneyimleri rüya alemi , rüyaya yatma olarak isimlendirkleri için uyku sırasında gördüğümüz rüya İle karıştırmış maalesef.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Bundan 2 sene önce bir rüya görmüştüm. Olaylar o kadar alakasızdı ki 2 farklı ihtimalin gerçekleşeceğini düşünmüştüm. Birinci ihtimal kasvetli bir olay zinciriydi. İkinci ihtimal da bir geçiş sürecinden sonra daha dengeli, olgun ve mutlu bir hayatı işaret ediyordu. Rüyadaki ihtimallerin uzaklığından ötürü benzetme olarak değerlendirdim. Ama rüyayı yaşadıkça ve tasdik ettikçe bir olay bütünü olduğunu ve gerçekten hepsini yaşadığımı fark ettim. Uzun vadeli bir rüyaydı. Ve olma ihtimali düşük bir çok şey oldu. Bunlara örnek olarak da yurt dışına gitmem, elimdeki telsiz ayrıntısı, senelerdir siyah tişörtten başka bir şey gimezken, asla almayacağım ve şans eseri bavulumu kaybetmemle arkadaştan aldığım gömlekleri rüyamda görmem gibi şeyler var. Bunun için bu tür rüyaları nasıl yorumlayacağıma emin olamadım. Cevaplarınız için teşekkürler. Gayet tatmin edici oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...