Annemin gördükleri ve duyduğumuz sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Araxia

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, annemle birlikte yaşıyoruz ve evde bir adet köpeğimiz var. Dün gece 12-1 arası annemle otururken ve köpeğimizde yanımızdayken önce küçük tıkırtılar duyduk ve bunu önemsemedik. Çünkü şuan oturduğumuz evde ara sıra bu tarz sesler duyuyorduk. Fakat bu sesten bir kaç dakika sonra ağır bir cisimle masaya sert bir şekilde vurulduğunda çıkan bir ses duyduk. Biz bir tuzlukla masaya sert bir şekilde vurulması olarak tarif ediyoruz bunu. Ses gerçekten güçlüydü ve bizim evden geldiğine emindik. Bir kaç hafta kadar önce ben evde yalnızken içi dolu ağır bir çanta masanın ortasından kendikendine yere düşmüştü. Seslerin sürekli olması ve en son dün gece duyduğumuz ses bizi düşündürmeye başladı.
Şuan yaşadığımız olayla annemin önceden gördükleri arasında bir bağlantı olabileceğini düşündük ve bunları da anlatmak istedim.
Annem ilk olarak 6-7 yaşlarındayken üzerinde siyah kapşonlu yere kadar pelerin olan 6-7 tane varlığın bir sofra kurup etrafında tef çalıp sonra sofrayıda alıp tek sıra halinde gözden kaybolduklarını görmüş.
Orta okul yıllarında yakın bir arkadaşı öldükten ve onun ölümüne çok üzülüp isyan ettikten sonra yanında günlerce kendinden başka nefes alan birinin varlığını ve birinin elini tuttuğunu hissetmiş.
18-19 yaşlarındayken devasa büyüklükte altın gibi parlak bir yılanı ilk kez bir arkadaşının evinde, sonra bir barda, en son evde ve evin tavanına doğru ayaklanmış bir şekilde görmüş.
Yine aynı dönemde yatarken bir kuşun feryat seslerini duymakla birlikte yüzüne çarpan kanatlarını hissetmiş ve ardından iki elin vücudunu havaya kaldırdığını söylüyor.
18-27 yaş yılları arasında sürekli uyumadan önce yatağının ayak uyucunda ayakta bekleyen üzerinde yere kadar beyaz uzun bir kıyafet olan kirli sakallı, boynu sağa bükük, yüzü tebessüm halinde olan genç bir erkek görüyormuş.
Aynı yıllarda can simidi büyüklüğünde üzerinde melek yazan altın bir künyeyi halının ortasında görmüş.
19-20 li yaşlarında dışarıya tuvaletini yaptıktan sonra o gece evde kısa boylu cüce gibi bir adam cinsel organını eliyle tutmuş hiç kıpırdammıyor sadece gözlerini oynatıyormuş. Kalkıp ışıkları yaktığında ortadan kaybolmuş.

Annemin gördükleri bunlar arkadaşlar, en son 8 yıl önce anneme ölmesi için bir büyü yaptırılmış ve annem 15 gün içerinde 8 kilo vermiş ve çok zor bir süreç yaşamıştı.

Not: annem şuan 35 yaşında ve kendi bildiğinden beri ateist. Fakat dönem dönem bu yaşadıklarından korkup dine yöneldi fakat çok kısa sürdü.

Değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyoruz arkadaşlar lütfen bize yardımcı olun.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Bak işte ateistliği geçer dua edin gene az bulaşıyo

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kişinin kendisinden dinlemek gerekiyor bu tür olayları ve soru sorarak genişletmek gerekiyor ki daha sağlıklı yorum yapalım.
Öncelikle bizler bu dünya da ve bu evrende bilinçli olarak yaşayan tek varlıklar değiliz. Bitki hayvan bakteri gibi ya da taş su ateş gibi ger tür oluşumda aslında bilinçli fakat bilinç düzeyi. Detaylı bir sohbet konusu olduğu için kısa kesiyorum. Karbon temelli yani dünyamızdaki oluşum dışında bildiğimiz ya sa bilmediğimiz maddelerden ya da süptil maddelerden oluşanlarda mevcut.

Üçüncü boyutu hem paylaşıyoruz hem de ziyaret ediliyoruz. Temel olarak her insan beş duyu İle çevresini algıladığı gibi diğer duyuları İle de algılamaya devam eder. Bazıları farkındalık sahibidir bazıları değildir bunların sebepleri de forumda konuşmuştuk daha önce.

Bazı kimselerde fark edebilir ama bilinçli olmadığı için alğıladığı üzerine sağlıklı bir analiz yapamaz.
Özelikle kadınların duygusal olarak travma ve hormon değişim dönemlerinde fark etmeleri yükselir.
Psişik olmadığı halde dönem dönem bir psişiğin yaşadıklarını yaşayabilir.

Bir parapsikoloji sitesi olduğumuz için psikolojik olasılıklardan bahsetmeyeceğim.
Sadece psikolojik değil bedenimiz içindeki her hormon, enzim, bakteri, genetik kodlama gibi fizik temeli değişimler de paranormal bir olay yaşadığımızı sanmamıza neden olabiliyor. Maalesef şuan pozitif bilim anlayışı nedeni ile araştırmalarımızı bireysel ve kendi imkanlarınız İle yürütmek zorunda olduğumuz için araştırmalarımız belli bir sınırda kalıyor. ( arada dert de yandım :) )

özetle paranormal bir olay yaşanıyor olarak kabul edip yorum yapıyorum.

İlk olay da bahsi geçen tarif şifa varlıklarına benziyor şifaya ihtiyaç olan bir kişi, mekan olay ya da kendi dünyalarında ki bir durum için ayin yapıyorlar olabilir. Anneniz buna şahit olmuş olabilir.

İkinci yaşadığı olay da şifacı ve bilge varlıkların sembolik görüntüsü İle karşılaşmış olabilir yine yukarda yazdığım sebepten ötürü olabilir.

Üçüncü olay da ise kayıp bir ruh yardım istiyor olabilir.

Dördüncü olayda istilacı bir Peri olabilir zaten onlar heryerde onları deneyimlenmiş olabilir.

Yapıldı ise edilen büyü hakkında yorum yapamam incelemek lazım.

Dinsel inançların ya da inançsızlıkların bu tür olaylarda anlamlı bir bağlantısı Yok. Sadece inançlı insanlarda yaşanan deneyim yaşandığı sanılan deneyim artıyor. Yine bu konu hakkında sitemiz de konuşmuştuk.

Yeniden hatırlatarak, tek bir bakış açısı İle olanları yaşamış kişi İle konuşmadan inceleme yapmadan sadece sizin anlatılarınıza göre yorum yapıyorum.
Benim çıkarırım, anneniz şifacı bunun ( şifacı ise bunu fark etmiştir de olabilir ama kendisine kondurmamış olabilir) fark etmemiş olabilir ruhsal oluşumlarda fark etmesi için uyarıcılar gönderiyor olabilir.

dostyolcusu

Kayıtlı Üye
Kuran'da, tüm dinlerde olduğu gibi bence de bunun açıklaması cin. Ama beyaz kıyafetli tebessüm eden kirli sakallı varlık temiz bir cin veya bir ruhani olabilir. O dönem bir konuda birşeyler söylemeye çalışmıştır.

jensına

Kayıtlı Üye
Anneniz şizofren acil piskologa gitsin.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yazarken dikkatli yazın lütfen. tüm dinlerde cin kavramı Yok.
şifozreni teşhisi koymak için vaka incelemesi gerekir. Şifozreni hastalarının tamamı Sanrı görmez. Eğer yukarıdaki vakanın sanrı gördüğünü düşünürsek başka sorunlar olabilir. Altı şizofreni türü vardır. Hepsinin belirtileri başkadır. Şizofreni için psikoloğa gidilmez. Psikiyatriste gidilir. Psikologlar hastalık teşhisi koyamaz ve hastalık tedavi edemez. Sadece kilinik psikologlar teşhis koyma yetkisine sahiptir.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
İnsanlar açıklayamadıkları her şeye bir kılıf uydururlar şizofreni hassas beyinin çöküşüdür bu tarz varlıkları bende gördüm ama gayet aklım yerinde Dünya boş bir evren değil herşey var

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Annenizi tedavi ettirmelisiniz.Hastalığı,psikolojik mi,cin vakası mı yada başka bir şey mi neyse ona göre uzman,işini doğru yapan bir alime,doktora,hocaya yani kim annenizin hastalığına bir çözüm bulacaksa ona gidin.Ama dikkatli olun ortalıkta sahtekar ahkam kesen çok dolandırıcılar var.Ayrıca ateist olan hastaların tedavisi işi daha da zorlaştırabilir.Keşke bir dini kabul etse idi. Her dine saygılı yaklaşarak yazıyorum,annenizin dini İslam olsaydı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Hastalık teşhisini nasıl koydunuz ve Ateist olan hastaların tedevisinin zor olduğu konusunda nasıl bir tecrübeye sahipsiniz

Araxia

Kayıtlı Üye
Simsiyail, sayın Urum ile gerekli olan görüşmeleri sağlamaya çalışıyoruz. Annemin ateist olması evrende bizimle birlikte yaşayan varlıkları ve enerjileri kabul etmediği anlamına gelmiyor. Öncelikle biz bunun bir hastalık değil aksine anneme gönderilmekte olan özel ve değerli işaretler olduğunu düşünmekteyiz.
Evet annem bir dine inanmayı tercih edebilirdi ama etmedi ve ben kendimde dahi buna yorum yapacak haddi bulmuyorum. Fakat inandığı, kabul ettiği bu yolda nasıl bir ilerleme gerçekleşecek veya tedavi edilmesi gereken bir durum söz konusuysa dahi, olumlu güzel sonuçlar alacağına eminim.
Her ne kadar size katılmasamda düşüncelerinizi saygı çerçevesinde paylaştığınız için teşekkür ediyorum. İyi akşamlar.

Simsiyail

Kayıtlı Üye
Şuan yaşadığımız olayla annemin önceden gördükleri arasında bir bağlantı olabileceğini düşündük ve bunları da anlatmak istedim.
Annem ilk olarak 6-7 yaşlarındayken üzerinde siyah kapşonlu yere kadar pelerin olan 6-7 tane varlığın bir sofra kurup etrafında tef çalıp sonra sofrayıda alıp tek sıra halinde gözden kaybolduklarını görmüş.
Orta okul yıllarında yakın bir arkadaşı öldükten ve onun ölümüne çok üzülüp isyan ettikten sonra yanında günlerce kendinden başka nefes alan birinin varlığını ve birinin elini tuttuğunu hissetmiş.
18-19 yaşlarındayken devasa büyüklükte altın gibi parlak bir yılanı ilk kez bir arkadaşının evinde, sonra bir barda, en son evde ve evin tavanına doğru ayaklanmış bir şekilde görmüş.
Yine aynı dönemde yatarken bir kuşun feryat seslerini duymakla birlikte yüzüne çarpan kanatlarını hissetmiş ve ardından iki elin vücudunu havaya kaldırdığını söylüyor.
18-27 yaş yılları arasında sürekli uyumadan önce yatağının ayak uyucunda ayakta bekleyen üzerinde yere kadar beyaz uzun bir kıyafet olan kirli sakallı, boynu sağa bükük, yüzü tebessüm halinde olan genç bir erkek görüyormuş.
Aynı yıllarda can simidi büyüklüğünde üzerinde melek yazan altın bir künyeyi halının ortasında görmüş.
19-20 li yaşlarında dışarıya tuvaletini yaptıktan sonra o gece evde kısa boylu cüce gibi bir adam cinsel organını eliyle tutmuş hiç kıpırdammıyor sadece gözlerini oynatıyormuş. Kalkıp ışıkları yaktığında ortadan kaybolmuş.

Annemin gördükleri bunlar arkadaşlar, en son 8 yıl önce anneme ölmesi için bir büyü yaptırılmış ve annem 15 gün içerinde 8 kilo vermiş ve çok zor bir süreç yaşamıştı.

Sn.Urum,konuyu açan arkadaşın anlattıklarına göre annesinin hasta olduğu kanısına vardım,yanlışım varsa af ola.Ayrıca diğer sorunuz olan ateist insanların zor iyileştiğini bazı tecrübelerimden biliyorum. Mesala bir hasta olan insana, bir dine göre şifa uygulaması yapılıyorsa,hasta olan o insan şifa yapılan dine imanı olmazsa sonuç negatif olmaktadır.Bir insan bir şeylerden yada bir dinden medet umuyorsa önce o dinin emirleri altında olması gerekiyor.
Bir insanın ruhu olmadığı zaman bedenin bir anlamı olmaz.Ruh olmayan beden,hareket edemez yürüyemez koşamaz.İnsanı bir gül bir çiçek varsayalım,nasıl bir çiçek su olmazsa sararır,solar ve kurursa,iman,inanç da olmayınca insan sararır ve kurur.İnsanı yaşatan mutlu eden inancıdır.Yazdıklarımı yanlış anlamayın size karşı kasıt olarak yazmıyorum genel anlamda yazmaya çalıştım sağlıcakla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...